×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

39 gadi un pumpas uz sejas. ATBILDE LA.LV lasītājai

spogulis

LA.LV lasītāja jautā: “Man ir 39 gadi .Jau ilgu laiku traucē pumpas uz sejas. Ginekologs skaidro, ka tas varētu būt saistīts ar hormonālām izmaiņām, bet kā palīdzēt,  nezina (iesaka lietot sieviešu vitamīnus, tējas). Visu to lietoju jau gandrīz gadu, bet rezultāts ir niecīgs. Arī vairogdziedzeri pārbaudīju. Viss kārtībā. Gribētu zināt, kā mazināt šo problēmu?”

 

Atbild ginekoloģe Daiga Baranovska: “Izsitumi uz sejas var būt simptoms ļoti daudzām un dažādām saslimšanām, jo āda ir tikai spogulis veselības problēmām ķermeņa iekšienē. Tādēļ arī palīdzēt visefektīvāk var tajā gadījumā, ja ir zināms ādas problēmu cēlonis.

Dermatologi šādos gadījumos meklē ādas infekcijas (sēnītes, ērcītes, baktērijas), ginekologi, veicot asinsanalīzes un citus izmeklējumus mēģina noskaidrot hormonālās sistēmas stāvokli, endokrinologi pārbauda cukura diabēta klātbūtni un vairogdziedzera saslimšanas, terapeiti meklē vainu kuņģa-zarnu traktā (gastrīts, kolīts, celiakija), alergologi pārbauda, vai nav  kādas pārtikas vai cita veida alerģijas, homeopāti, rūpīgi izvērtējot visas pacienta sūdzības, simptomus, rakstura īpatnības, nozīmē homeopātisko terapiju.

Tā kā Jūsu gadījumā varu vienīgi ieteikt pašai izvērtēt, kas jau ir pārbaudīts un bez vainas un meklēt sūdzību cēloni tālāk. Ir, protams, daži līdzekļi, kas bloķējot atsevišķas sistēmas var dot labu rezultātu, piemēram, hormonālā kontracepcija, bet tas slimību neizārstēs pēc būtības, tikai noņems vizuālos simptomus.

Lai veicas!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+