Mobilā versija
+17.1°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
15. janvāris, 2014
Drukāt

4 idejas, kā atrast sevī spēkus neatriebties

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Protams, ka ikviens kādreiz ir izjutis sevī vēlmi kādam atriebties par pāridarījumu. Dažkārt, pat ja ar prātu vēlies otram neatdarīt ar ļaunu, to tiiiik ļoti gribas! Ko darīt, lai apturētu vēlmi atriebties?

Mēģiniet ar sevi iekšēji parunāt, paskaidrot paši sev savus principus un nostāju, kādēļ būtu vērts rīkoties citādi. Atsakieties no ieraduma atriebties – nerīkojieties tā, kā jūs to bieži vien darāt, pat neaizdomājoties. Sāciet darboties  apzināti: sarunājieties domās ar sevi, pārdomājiet savu rīcību un domas. Uzdrīkstieties paši sev pateikt “nē”.

1. Vienkāršākais veids: nodarbojies ar citiem svarīgiem darbiem, kas prasa daudz uzmanības, pacietības, spēka u.tml.

Aizpildiet savu laiku tā, lai neatliktu laika “stulbām” domām.

Izdzeniet sevi fiziski – tā jums būs daudz vienkāršāk atraut domas no atriebības plāniem.

2. Mēģiniet attīstīt gribasspēku. 

Pēc iespējas apturiet savu nepārdomāto rīcību, centieties nedomāt par atriebības plāniem, neieciklēties. Ja jums nav gribasspēka, labāk šo metodi nemēģiniet.

Šis ir viens no grūtiem rīcības variantiem, kurā izmanto pašiedvesmu. Te vajadzīga nepārtraukta paškontrole – pār savu rīcību un domām. Tā ir spēja lauzt sevi vienreiz, turklāt arī turpmāk neatgriezties pagātnē.

3. Izdomājiet kādu prāta triku.

Piemēram, iedomājieties sliktu atriebības finālu. Iztēlojieties dažādus negatīvus scenārijus, kā jūs paši kaitējat sev, atriebjoties.

Piemēram, iedomājieties, ka jūs izseko cilvēks, kuram vēlaties atriebties un kurš spēs ne tikai pārtvert jūsu atriebības plānu, kamēr tas viņam nav kaitējis, bet, uzzinājis par jūsu ļaunajiem nodomiem, paspēs izdomāt un īstenot vēl nepārspējamākas lamatas.

4. Paildziniet laiku.

Ieturiet pauzi, izdomājiet dažādus variantus  notikumu gaitai, mēģiniet sevi pārliecināt, ka būs vēl piemērotāks laiks jūsu atriebības plāniem. Protams, te ir risks jebkurus apstākļus novērtēt kā piemērotus un negatīvo ieradumu – atriebties – tomēr īstenot.

Varbūt kādam šie padomu var likties primitīvi vai pat jocīgi, tomēr tie ir praktiskajā psiholoģijā pārbaudīti.

Autors: Natālija Novikova, shkolazhizni.ru

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+