Reklāmraksti

4 lietas, ko Jums vajadzētu zināt, ja plānojat doties pensijā priekšlaicīgi0

Daudzi cilvēki sapņo par sava biznesa izveidošanu, finansiālās stabilitātes gūšanu un agrāku došanos pensijā, lai izbaudītu sava darba augļus. Diemžēl realitātē viss nav tik vienkārši – plānots, ka līdz 2025. gadam priekšlaicīgas pensionēšanās vecums būs sasniedzis jau 63 gadus, turklāt apdrošināšanas stāžam vajadzēs būt vismaz 30 gadiem. Protams, ja Jums šie nosacījumi nešķiet saistoši, vienmēr pastāv iespēja pašiem nodrošināt savas vecumdienas. Taču, lai to izdarītu, Jums derētu zināt četras svarīgas lietas:

1. Nosakiet savus mērķus.

Lai dotos priekšlaicīgā pensijā, balstoties uz savu finansiālo stabilitāti, Jums vispirms ir skaidri jānosaka savi mērķi. Padomājiet, vai vēlaties dzīvot esošajā mājoklī, kādi būs Jūsu naudas tērēšanas paradumi un ikdienas aktivitātes. Pievērsiet uzmanību tam, vai plānojat lielākoties pavadīt laiku mājās, vai arī dodat priekšroku ceļošanai.

Došanās prom no darba pirms pensijas vecuma var Jums izmaksāt salīdzinoši dārgi, turklāt jo ātrāk plānojat to darīt, jo vairāk naudas būs nepieciešams. Lai nodrošinātu sev visu nepieciešamo ikdienai, atpūtai un citām vajadzībām, finanšu eksperti iesaka koncentrēties un naudas taupīšanu, lai iekrātu vajadzīgo summu. Protams, šie nav vienīgie soļi, kas Jums var palīdzēt sasniegt savus mērķus – der padomāt arī par ieguldījumiem, krājkontiem un citām alternatīvām, kas var nest papildu ienākumus.

2. Izturieties nopietni pret saviem tēriņiem.

Finanšu eksperti norāda, ka viens no svarīgākajiem soļiem, kas jāievēro, ir godīga un nopietna savu naudas tērēšanas paradumu izvērtēšana. Lai arī ir nozīmīgi pievērst uzmanību plānotajiem ienākumiem, tikpat svarīgi ir arī izdevumi, piemēram, ar medicīnas pakalpojumiem saistītās izmaksas, kas ar gadiem var ievērojami paaugstināties.

Lai arī cik optimistiski mēs varam izturēties pret savu dzīvi, vienmēr jāatstāj daļa realitātes, it īpaši, domājot par finanšu jautājumiem. Ja plānojat doties priekšlaicīgā pensijā, plānošana ir jāsāk laicīgi. Pievērsiet uzmanību tam, vai Jūsu vēlmes sakrīt ar Jūsu iespējām, vai esošie un plānotie tēriņi Jums ļauj sasniegt visus savus mērķus attiecībā uz stabilitāti vecumdienās.

3. Sagatavojieties ārkārtas situācijām.

Vēl viens aspekts, kas vienmēr jāpatur prātā, ir ārkārtas situācijas, kuras rada neplānotus izdevumus. Tās var notikt ar ikvienu, taču vecumdienās dažādi riski ievērojami paaugstinās, it īpaši, tie, kas saistīti ar veselības problēmām. Priekšlaicīga došanās pensijā nozīmē to, ka Jums ir arī jāparūpējas par neplānotām situācijām, kuru rezultātā var rasties jaunas izmaksas. Izpētiet informāciju par iespējamiem apdrošināšanas variantiem un citām alternatīvām. Ņemot vērā esošo situāciju veselības aprūpē valstī, vienmēr drošāk ir pašiem parūpēties par medicīnisko pakalpojumu finansēšanu.

Protams, der arī atcerēties, ka ārkārtas gadījumos var noderēt Creamcredit.lv aizdevums. Tas īpaši noder ne tikai ar medicīnas aprūpi saistītajiem izdevumiem, bet arī citām neplānotām un plānotām izmaksām, par kurām plašāk varat uzzināt kredītiestādes mājas lapā.

4. Izmantojiet iespēju nopelnīt papildus

Ideālā gadījumā, dodoties priekšlaicīgā pensijā, Jums nebūs pilnībā jāpārtrauc naudas pelnīšana un jādzīvo tikai, balstoties un ietaupījumiem. Daudzi finanšu konsultanti norāda, ka liels pluss ir papildu ienākumu gūšana, kas var būt arī neregulāra, piemēram, hobija pārvēršana peļņas avotā, ārštata darbs un cita veida nodarbinātība, kas vienlaikus ļauj Jums arī baudīt atpūtu, kad to vēlaties.

Protams, vienmēr der atcerēties, ka mūsdienās cilvēkiem ir iespēja daudz vienkāršāk apgūt jaunas prasmes un paaugstināt kvalifikāciju vai iegūt izglītību arī vecumdienās. Ikviens virziens, kurā attīstāties, var Jums palīdzēt paplašināt karjeras izaugsmes iespējas un atvieglot ienākumu gūšanu ne tikai jaunībā, bet arī vecumdienās.

LA.lv