×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

4. maijā Doma laukumā skanēs “Pavasara dziesmas” un “Brīves dziesmas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas 25 gadu jubilejas svinībās vērienīga koncertprogramma 4. maijā sākot no plkst. 12.30 skanēs Doma laukumā, informē rīkotāji.

Tā sāksies ar koncertu “Pavasara dziesmas”, kurā klausītāji dzirdēs pavasarīgi enerģisku mūziku no postfolka līdz pat etnorokam, savukārt vakarā svētku koncertā “Brīves dziesmas” skanēs patriotiskas un Latvijai nozīmīgas dziesmas, kuras atskaņos simfoniskais orķestris un tautā iemīļoti solisti. Līdztekus, atzīmējot dzejnieka Raiņa 150. jubileju, koncertā ievērojama loma atvēlēta viņa dzejai un atziņām par brīvību.

Savukārt plkst. 20 sāksies koncertprogramma “Brīves dziesmas” – muzikāli poētisks vēstījums par valstiskās neatkarības atgūšanu pirms 25 gadiem un par brīvību cilvēku apziņā šodien. Koncertā vēsturiski fakti un cilvēku atmiņas mīsies ar Raiņa 20. gadsimta sākumā rakstītajām atziņām un tādu simbolu kā Saule, Pērkons, Daugava apspēli”, tā koncertprogrammas “Brīves dziesma”, ideju un vēstījumu raksturo koncerta veidotāji, biedrības “I Did It” pārstāvji.

Koncertā piedalīsies Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā, solisti Aija Vītoliņa, Vineta Elksne, Agnese Rakovska, Goran Gora, baritons Armands Siliņš, Daumants Kalniņš un Imants Daksis. Muzikālo daļu veidos gan Latvijas Neatkarības atgūšanas laika populārākās dziesmas no grupu “Līvi”, “Zodiaks”, “Pērkons”, “Sīpoli” un “Turaidas roze” repertuāra, gan rokmūzikas skaņdarbi ar Raiņa vārdiem. Koncertā gaidāmi arī īpaši muzikāli pārsteigumi – grupas “Inokentijs Mārpls” dziesma simfoniskā orķestra un operas baritona izpildījumā, kā arī versijas par grupas “Aurora” un Edgara Liepiņa 80. gadu pankroka kolektīva dziesmām.

Valsts svētkos, 4. maijā, Rīgā paredzēta plaša kultūras pasākumu programma, tajā skaitā svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa un kompozīcijas “Ziedu Latvija” veidošana, dienas un vakara koncerts Doma laukumā, sarīkojums “Visi ceļi ved uz Rīgu” ģimenēm ar bērniem Vērmanes dārzā, deju lielkoncerts “Dod man spēku, dod man laiku” Ķīpsalas hallē, tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons kinoteātrī “Splendid Palace”, kā arī koncerti un izstādes Rīgas kultūras centros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+