Latvijā
Sabiedrība

4.maija rītā tauta aicināta kopīgi pacelt karogu Zaķusalas TV tornī7


Zaķusala un TV tornis Rīgā.
Zaķusala un TV tornis Rīgā.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Zaķusalas televīzijas tornī par godu 4.maijam pacels 3×6 metru lielu valsts karogu, aģentūru LETA informēja VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” (LVRTC) Mārketinga daļas vadītāja Vineta Sprugaine.

Atšķirībā no trīs iepriekšējām reizēm, šogad tik pat lieli karogi plīvos arī LVRTC torņos Valmierā, Cesvainē, Daugavpilī un Rēzeknē. Savukārt valsts simtajā dzimšanas dienā, novembrī, dažāda izmēra karogi plīvos 20 Latvijas augstākajos torņos Vidzemē, Zemgalē, Latgalē un Kurzemē.

Zaķusalas televīzijas tornī karogu pacels 4.maijā laikā no plkst. 9 līdz 10 no rīta un tas plīvos līdz saulrietam. Savukārt Cesvaines, Valmieras, Rēzeknes un Daugavpils torņos karogus pacels jau 3.maijā un, ja laika apstākļi ļaus, plīvos tur līdz 7.maijam.

Starta signālu karoga pacelšanai Zaķusalas televīzijas tornī dos satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Pilsētas iedzīvotāji un viesi ir aicināti noskatīties karoga pacelšanu, kā arī iesaistīties kopīgās radošās aktivitātēs, kā televīzijas torņa skatu laukuma apmeklējums par samazinātu cenu – vienu eiro.

Saistītie raksti

Karogus izvietos vairāk nekā 200 un 300 metru augstumā, kur vides un vēja ietekme pat šķietami mierīgā dienā var būtiski atšķirties no uz zemes esošajiem apstākļiem, tāpēc karogi ir darināti no īpaši izturīga materiāla.

Visi četri ārpus galvaspilsētas esošie torņi ir 202 metru augsti un ir augstākie torņi Latvijā. Zaķusalas tornis ir 368 metrus augsts, savukārt Cesvaines torņa karoga masts ir augstāks par Zaķusalas TV torņa karoga mastu, jo pats tornis atrodas teju 200 metrus virs jūras līmeņa. Vienlaikus Cesvaines torņa smaile, kas atrodas 398 metrus virs jūras līmeņa, ir arī augstākais punkts Baltijā.

Zaķusalas televīzijas tornī pirmo reizi karogu pacēla 2014.gadā, svinot LVRTC dibināšanas deviņdesmito gada dienā.

LA.lv