×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
23. aprīlis, 2018
Drukāt

4.maiju Rīgā atzīmēs ar plašu svētku pasākumu programmu (2)

Brīvības piemineklis. Foto - LETABrīvības piemineklis. Foto - LETA

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, Rīgā paredzēta plaša kultūras pasākumu programma, informē Rīgas dome.

Viens no vērienīgākajiem svētku pasākumiem būs “Brīvības ielas stāsti”, kurā visdažādākās aktivitātes risināsies visas ielas garumā no Brīvības laukuma līdz Brīvdabas muzejam.

Brīvības laukumā ikviens aicināts veidot kompozīciju “Ziedu Latvija”, klausīties Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un pūtēju orķestru koncertu, piedalīties ziedu nolikšanas svinīgajā ceremonijā, vērot “Jauno Jāņu orķestra” un grupas “Iļģi” muzicēšanu un apmeklēt vakara koncertu “Brīvības pieturas”. Tajā uzstāsies solisti Elza Rozentāle, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Daumants Kalniņš, Juris Jope, Zigfrīds Muktupāvels, grupa “Rikši”, aktieri Gints Grāvelis, Gints Andžāns, koris “Maska”, diriģents Jānis Ozols. Koncertu vadīs aktieris Artūrs Skrastiņš.

Pasākuma “Brīvības ielas stāsti” apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā ar 100. autobusu pa Brīvības ielu, apskatīt izstādes, piedalīties Brīvības ielas forumā, kas notiks Esplanādē, pie Dailes teātra un pie VEF Kultūras pils, apmeklēt teātra izrādes, iepazīt jaunākās tehnoloģijas, kā arī izzināt tautas tradīcijas un pasākuma norises vietās klausīties muzikālu grupu un solistu uzstāšanos.

Svētku dienā kinoteātrī “Splendid Palace” tradicionāli bijusi iespēja skatīties Latvijas filmu maratonu, taču šogad, valsts jubilejas gadā, varēs noskatīties Latvijas simtgadei veltītās filmas.

Latvijas filmas būs iespēja skatīties arī kino un mūzikas vakarā “NeatkaRīga”, kas notiks Kalnciema kvartālā. Pasākumā būs izglītojošas aktivitātes bērniem un jauniešiem, mūziķu uzstāšanās, kā arī Nacionālā Kino centra organizēti filmu seansi.

Šogad īpaša noskaņa valdīs Vērmanes dārzā, kur notiks tautastērpu parāde, folkloras kopu sadziedāšanās, gājiens “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”, grupu “Kulenieki un trummelnieki”, “Ducele” uzstāšanās, kā arī tautasdziesmu koncerts “Visas manas labas dziesmas” ar solistu Ievas Kerēvicas, Aijas Vītoliņas, Karīnas Tatarinovas, Andra Ērgļa, Mārtiņa Ruska, Daiņa Skuteļa un instrumentālās grupas Roberta Rasas vadībā piedalīšanos.

Svētku koncerti ar koru, pazīstamu solistu un mūziķu, jauniešu simfonisko orķestru, muzikālo grupu un bērnu kolektīvu piedalīšanos skanēs kultūras centrā “Imanta”, Rīgas Latviešu biedrības namā, kultūras centra “Ritums” filiālē, Ieriķu ielā 43A, kultūras centrā “Iļģuciems”, Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā zāle, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Lielajā ģildē, Latviešu biedrības namā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Plašāka svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu, par ielūgumu saņemšanu ir pieejama ŠEIT

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Eu jūs resnie mūļi, sakārtojiet sākumā valsti un tad svinēsim neatkarību, citādi tautai jāiztiek ar siekalām no siles malas, kas paliek pēc jūsu rīšanas. Neatkarība jau ir tikai jums resnie, vai drīzāk jau atkarība no varas un naudas. Tāpēc sponsorējiet no savām piestūķētām, ar tautas naudu kabatām.

  2. Un kas to visu redzēs,dzirdēs,rīdzinieki!? Labi,lai jau tā būtu,bet visas šitās reklāmas,visa šī ažiotāža,priekš kam? Visi mūsu vecīši,dziļos laukos,kam varbūt pat nav TV,varbūt pat maizes kumosiņa nav ko paēst,par pārējo labāk nerunāsim……Ja varētu atvest no laukiem mūsu māmiņas,vecmāmiņas,un ja pat mūsu vecvecmāmiņas,kuras to ir pelnījušas redzēt,tad varētu visu to saprast,nevis jauniešu izdzeršanos,izārdīšanos,kam to visu vajag…… DEPUTĀTIEM,kārtējam ķeksītim!!!!????

Draugiem Facebook Twitter Google+