×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

40% hipotekārā kredīta ņēmēju pērk mājokli visam mūžam (2)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Biežākais iemesls hipotekāra kredīta izmantošanai ir sava mājokļa iegāde, nevēloties turpināt dzīvesvietu īrēt, liecina SEB bankas veiktās klientu aptaujas rezultāti.

Tikai 5% aptaujāto atbildēja, ka aizdevums ir noformēts, lai investētu nekustamajā īpašumā. Zīmīgi, ka 40% respondentu, kas ir izmantojuši aizdevumu mājokļa iegādei, plāno tajā dzīvot visu mūžu un vēlas, lai šis mājoklis paliktu ģimenes un bērnu īpašumā. Savukārt 34% aptaujāto atzinuši, ka apsvērtu iespēju mājokli mainīt, ja mainīsies ģimenes apstākļi un vajadzības.

Vaicāti, kādēļ izlemts izmantot hipotekāro kredītu, 31% aptaujāto norādījuši, ka nevēlas īrēt mājokli un 23% atbildējuši, ka agrākais mājoklis vairs neatbilda ģimenes vajadzībām. 12% mājokļa aizdevuma ņēmēju vēlējās nomainīt esošo mājokli, bet 11% negribēja veikt remontdarbus un izvēlējās labiekārtošanas darbu vietā iegādāties jaunu mitekli. Tikpat jeb 11%, pērkot īpašumu ar aizdevumu, vēlējas patstāvīgu dzīvi, bet 8% iegādājās mājokli saviem bērniem vai vecākiem. Tikai 5% respondentu atklāja, ka ar hipotekāra kredīta palīdzību iegādātais mājoklis ir nekustamā īpašuma investīcija.

SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere: “Sarunās ar klientiem redzam, ka Latvijas iedzīvotāji ļoti nopietni izvērtē jautājumu par jaunas mājas iegādi, rūpīgi izvēloties savu nākamo dzīves vietu. Arī aptaujas rezultāti apliecina, ka pat 40% iedzīvotāji vēlas, lai iegādātais īpašums paliktu ģimenes īpašumā, kurā viņi dzīvotu visu mūžu un turpmāk, iespējams, arī viņu bērni.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. bankas nedod kredītu ar nelielu pirmo iemaksu, vismaz 10% pirmai iemaksai noteiktu

  2. fakts – vēl vienu mājokli vairs nevarēs iegādāties!

Draugiem Facebook Twitter Google+