Mobilā versija
+2.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
5. aprīlis, 2014
Drukāt

40% Latvijas iedzīvotāju tic eiro ietekmei uz investīciju piesaisti (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Divas piektdaļas Latvijas iedzīvotāju tic, ka eiro ieviešana Latvijā veicinās investīciju piesaisti, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” aptaujas dati.

Pārliecību par eiro ieviešanas pozitīvo ietekmi uz spēju piesaistīt Latvijā investīcijas pauduši 40% aptaujāto. Visbiežāk šādu pārliecību izteikuši iedzīvotāji ar augstāko izglītību.

Noraidoši pret eiro ieviešanas ietekmi uz investīciju piesaisti bijuši 33% respondentu, un starp tiem vairāk ir tādu, kuriem ir vidējā vai vidējā speciālā izglītība. Konkrēta viedokļa šajā jautājumā nav 27% aptaujāto, un starp tiem liela daļa ir ar pamatizglītību.

Jautāti, kurās jomās visvairāk Latvija spēs piesaistīt investīcijas, aptaujātie, kuri ieguvuši augstāko izglītību, nosaukuši transportu un loģistiku, pārtikas ražošanu, enerģētiku, mežsaimniecību un kokapstrādi, kā arī tirdzniecības un pakalpojumu jomu. Aptaujātie ar vidējo izglītību minējuši tādas jomas kā pārtikas ražošana un lauksaimniecība. Respondenti ar pamatizglītību biežāk atzinuši, ka investīcijas tuvākajos gados neizdosies piesaistīt nevienā no šīm jomām.

DNB bankas viceprezidents Jānis Teteris uzsver, ka eiro ieviešana pati par sevi negarantē investīciju pieplūdumu, to lielā mērā ietekmē un turpmāk arī ietekmēs gan situācija eksporta tirgos, gan pašu mājās. “Taču eiro ieviešana, visiem citiem apstākļiem paliekot nemainīgiem vai uzlabojoties, nenoliedzami padara investīciju vidi vēl pievilcīgāku ārvalstu investoriem,” piebilda Teteris.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kuras nāk no Krievijas krieviem pērkot šeit īpašumus,Ķīniešiem un citiemaziātiem jau tā samazinot valsts valodas lietošanas sfēru,iznīcināt latviešu valodu,nacionālo pašapziņu par valsts suverinitāti un brīvību jau nav vērts pieminēt jo tās vairs nav de fakto .

  2. Pārējie (sk.virsrakstu)-nodokļu sistēmas ietekmei.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+