×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

4000 eiro par neārstējami slimu zirgu. Pircēju mānīšana vai neprecīzs līgums? (79)

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

“Sapnis par zirgu vienā mirklī no laimes asarām pārvērtās murgā, kad sapratu, ka zirgs ir slims,” ar emocionālu ievadu savu bēdu stāstu sāk Laura Liberte. Dzīvē tā sagadījies, ka pagājušajā gada oktobrī beidzot varējusi iegādāties pati savu zirgu, taču par lielu naudu nopirkto Arhimedu visai drīz nācies vest uz Jelgavas Veterināro klīniku, kurā noteikta diagnoze – tarsometatarsālās locītavas osteoartrīts jeb tā sauktais špats. Kaite nav izārstējama, dod zirgu atpakaļ – Laurai ieteikuši vairāki veterinārārsti.

Šis nav vienīgais gadījums, kad pircējs iegādājies zirgu ar defektiem vai arī kā citādi neatbilstošu savām vēlmēm, atzīst Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijas izpilddirektore Aija Luse. Tirgotāji savu lietu pieprotot, un darījumos ar nepieredzējušu klientu zaudētāji mēdz būt pēdējie. Kā liecina sadarbībā ar portālu “zirgam.lv” veiktā aptauja, uz jautājumu – kā vērtē savu zirgu iegādi – katrs ceturtais tās dalībnieks norāda, ka pirkums nav bijis veiksmīgs.

Kad eiforija sakāpj galvā

Laura savam zirgam pēc ārstēšanas, kas izmaksājusi ap 400 eiro, mugurā uzkāpa tikai pirms pāris nedēļām. “Katru reizi man būs jādomā, ka tikai es viņu nemoku, jo nav pārliecības, vai viņam sāp vai ne,” spriež Arhimeda saimniece. Tagad viņa zina, ka par 4000 eiro nopirkusi zirgu ar slimību, kura rada neatgriezeniskas izmaiņas locītavās un kuras gaitu, kā arī ietekmi uz viņa dzīves kvalitāti nevar prognozēt.

Arhimedu noskatījusi portālā “Latvian Dream Horses” un braukusi uz Iecavas novada “Drostalu” stalli skatīties. “Kā viņu ieraudzīju, momentā iemīlējos,” pirmo satikšanos atceras Laura. Kā mazpieredzējušai jātniecei bez sevišķām zināšanām zirgu kopšanā viņai bijis svarīgi, lai dzīvnieks būtu vesels, raksturā jauks un, protams, arī izskatīgs, ko arī pavēstījusi staļļa īpašniecei Lindai Arājai.

Kad abas devušās izjādē, līdz tam mierīgais Arhimeds satrūcies no traktora, bet pēc izjādes izskatījies saguris un īpaši pūtinājis vienu pakaļkāju. Tajā brīdī Laurai tas nav licies tik svarīgi, jo viņa jutusies kā eiforijā, turklāt saimniece vēl paslavējusi, ka abi ar bēro skaistuli labi saderot kopā. Pircēju nav darījis uzmanīgāku arī L. Arājas teiktais par vecu vainu kājā, taču dzīvniekam tā nekādā veidā netraucējot. Darījums apstiprināts ar līgumu, kas neparedz zirga atdošanu pārdevējam nekādos apstākļos.

Pēc pārvešanas uz citu stalli kāda no pieredzējušām darbiniecēm tūlīt pievērsusi uzmanību stīvajām zirga pakaļkājām – izskatoties pēc špata, kas izmeklējumos Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārajā klīnikā simtprocentīgi apstiprinājās.

“Diletante,” Laura nebeidz sevi šaustīt par neapdomīgo zirga iegādi. Skaidrs, ka vajadzējis ņemt līdzi veterinārārstu, taču viņa tā uzticējusies staļļa īpašniecei.

Pievienot komentāru

Komentāri (79)

 1. Ellada pati pārdeva zirgu ar vobleru, kuru zviedrs pats ieraugot zirgu ar vobleri komplektā atveda atpakal uz LV, Zaula tirgoja kastratu Variants un acis nemirkšķinot stastija ka zirgs vesels, kautgan tam ari bija špats ,nezinu, vienā kājā vai abās, bet nu būt viņš tur bija, Dušele arī uz Somiju pārdeva zirgu ar beigtām pakaļkājām Amadeusu un tā pati Linda Arāja ir veselu čupu pardevusi zirgu ar sačakarētām kājām. Tākā šitā nav nekāda jauna štelle regulari tirgot slimus zirgus. Nu kas i ko tirgotāju mafija, aizjūras zirgu tirgus aizvēries, tad nu tagad nekas cits neatliek, kā vietējiem smērēt!

 2. Slimu zirgu es dāvāju,
  par četriem tūkstošiem
  Kāpēc manim – tādai labai,
  tagad met ar akmeņiem.

  V.M.

 3. zirgu kāvējs Vaceks Atbildēt

  mīlīši… nu ko te vairs cepties, kaa saka, ledus ir sakustējies…, pietiek iegūgļot pāris atslēgvārdus pat nepārzinot šīs perepētijas, un ne tikai hobijnieks, pat potenciāls kārotājs-profesionaalnieks atdzisīs, lai tas būtu kaut grūsns tīrasiņu garspalvainais pundurponijs no no karaļa Edvarda staļļiem…

  p.s. par tiesas darbiem ar atbilstošu publiciāti arī der padomāt – tautai savi varoņi-letiņu biznesmeņi jāzin (vaigā un šķērsgriezumā, akurāt!).

 4. Lauriņ, mēs Tevi uzmeklēsim un pastāstīsim, kā vari palīdzēt zirdziņam ar špatu. Nekāda dāvana tā nav un, kur nu vēl pirmajam zirgam mūžā.. Tu izdarīsi zelta darbu, ja tādai drostalu lindai savu iemīlēto zirgu vairs neatdosi. Un lai arī tev šis viss aizmirsīsies ātri, tici man, cilvēki redz un dzird un atcerās. Turies

 5. Nesaprotu, kāda problēma aizvest to lopu uz lopkautuvi, konservos pārstrādāt, un nopirkt jaunu

 6. uzjautinoshi, ja zirdzinieki iedomaajaas, ka Laurai taa zirdzinieku sabiedriiba ir svariiga , tas jau miiliishi jums tikai liekaas svariigi. Drostalas dabuus peec nopelniem un apliks ar savu slavu, kas Laurai. Pastaastiija pieraadaamu patiesiibu 😀

 7. Nožēlojama ir tikai Lindas Arājas rīcība, jo viņa neko pircējai par špatu nebija teikusi, nav ko te pārfrāzēt un tāda ir raksta jēga vispār. Ne man teica – es neklausījos, bet-man nepateica- vien par vecu nenozīmigu kaiti un pēc pirkuma līguma par neaktīvu špatu vienā kājā, kas arī cik saprotu, neatbilst izmeklējumiem pie vetārsta. Kāpēc diez viņai pirms pirkšanas kaut kas tāds būtu jāzin, tāds zirgs drīzāk nebūtu jāpārdod vispār

 8. Kāda cēla mērķa vārdā viss šis šums? Ko pircēja ar to grib panākt? Naudu? Jaunu zirgu? Lai kāds papaijā galviņu un pasaka, ka viss būs labi? Rezultātā Laura Liberte ir kļuvusi par nevēlamu personu zirdzinieku sabiedrībā, pie kam, ne jau tāpēc, ka nopirka slimu zirgu, bet tāpēc, ka publiski risina personiskas problēmas.

  • Šis šums tāpēc, lai citi neiekrīt uz krāpniecību. Paldies Dievam kāds uz to vērš uzmanību. Tie netīrie darījumu vienkārši jāizbeidz. Ar dzīvu radību vēl. Vājprāts!

 9. Nu .. lasot šo! Pirmām kārtām pircējs pats muļķis, vajadzēja vispirms noskaidrot, kas ir špats, nevis pirkt zirgu un tagd vainot visu pasauli pie savas neizglītotības. Otrām kārtām, ja ir nekarīvs, tad tas var palikt aktīvs jebkurā brīdī, kaut vai no stresa, no vides maiņas.
  Ko lai saka, pati vainīga. Nožēlojami tas viss ir.

  • zuzik pie kaa vainiiga? pie taa, ka vinai staasta, cik zirgs lielisks un vesels?noklusee reaalo situaaciju un iespeejams pat veel sazaalo mierinan? sitie kraapnieki tacu maak runaat, kur nu veel ar hobijnieku, tikai tas ir pretigi. jo nejau nekompetents cilveks ir tirgus apkaunojums, bet gan smuguliigs pardevejs. tiira tak taa lieta nav

 10. Icaks , nu ta apmeram sanak- ja gribi pirkt zirgu, pasam nav pieredzes, tad janem lidz 8 cilveku komanda, kas izverte katru zirga kermena dalu+ vel raksturu- jo pardevejam rentgens ir, bet vins neuzskata par vajadzigu paradit, pats labak zinadams, kada aina tur paraadaas….klepus zales laiks izradit Lindai bija, bet par realam problemam parunat – ne:) Tatad sanak, vai nu padsmit specialisti, vai pasam ar rentgenu apkart jabrauka:) Citadi- esi ”idiots”. Te nu ir godpratibas limena melnaakaa puse. Tomer tik traki nav, man ir ari forsa pieredze bijusi seit , kaut tikai apskatot zirgus, gan smiletene Sanijas Klavinas skaistos appaloosa gan pie Elladas Vecumniekos- kur godīgi stāsta, kas un ka, piedāvā izmēģināt pirms pirkšanas un arī godīgus līgumus. Ar otro zirgu- lielisks un drošs iznākums, jo par laimi vai nelaimi- pieredze no Drostalām paliks mūžīgi;)

  • Jāaaa, situācija līdzīga kā lietotu auto tirgū – lūzni ka tik uzpucēt pa lēto un ātrāk iesmērēt. 🙁 Par auto (vismaz vietējām mašīnām) var šo to izlobīt no CSDD, par zirgiem tādas info nav – tikai atsauksmes par par pārdevējiem. Tāpēc šīs atsauksmes ir vitāli svarīgas.

 11. Nobeidzot šo visu no emocionālās, ne tiesiskās puses- par ko arī bija raksts (pārlasiet oriģinālnosaukumu un pretstatā Lindas Arājas tēzi virs šīs diskusijas), kurā tiek runāts par situāciju ar MĒRĶI cilvēkiem lieku reizi atgādināt- PĀRBAUDIET, NE TICIET PĀRDEVĒJA VĀRDIEM. Ja ES , neko iepriekš nezinot par šādiem krāpšanas gadījumiem tādu rakstu būtu izlasījusi iepriekš, neattaptos stallī ar zirgu, kas nedēļu pēc iegādes jāved uz klīniku ārstēt un tā turpmākos vismaz 18GADUS . Zane Apiņa, Tavi vārdi ir jauki un ģimenes ir tepat, man pat ļoti laimīgi, bet šajā gadījumā- kāds dodās apmiļot 4000, bet kāds dosies pie zirga, uz kuru emocionāli noskatīties ir smagi un tā visu turpmāko dzīvi uz vienu no diviem zirgiem, kas jeb kad ir piederējis un piederēs vienam cilvēkam. Protams, par kļūdām ir jāmaksā, kāpēc arī nevērsos tiesā līdz šim- jo nekāda nauda, kompensācijas- nelīdzēs Arhimedam. Es piemaksātu arī nākamos 4000, ja tas spētu izārstēt Arhimedu, bet , diemžēl, tas nekad nebūs iespējams un pēc vetārsta prognozēm kļūs tikai sliktāk. Runa, ir vienīgi par to, ko lai kā negribētos padarī par maznozīmīgu faktu- ka PĀRDEVĒJS NEPIEREDZĒJUŠAM PIRCĒJAM ARTRĪTU ZIRGA PAKAĻKĀJĀS, KAS PRINCIPĀ NOZĪMĒ NORMĀLU DARBA SPĒJU BEIGAS UN MŪŽĪGU ĀRSTĒŠANU, TIEK PASNIEGTS KĀ VECA KAITE – PIRMS PĀRDOšANAS- NEAKTĪVS ŠPATS VIENĀ KĀJĀ- PĒC PĀRDOŠANAS. Par to, ka tas nav maznozīmīgs noklusējums, bet lieta, par kuru saprātīgam, zirgu mīlošam pārdevējam, būtu jāpastāsta detaļās( vēlreiz- ne likuma dēļ, bet cilvēcības dēļ. Atbildīgs pārdevējs noskaidrotu, VAI nepieredzējušais pircējs maz spēs nodrošināt zirgam nepieciešamo slodzi un ārstēšanu, ja tas paredzēts izmantot neregulārai jāšanai apvidū. Šo visu un, jāsaka tikai šeit, Lindas paziņu lokā, kur cilvēkiem no malas iespējams koemntēt nav, par neglītu esat padarījuši jūs paši, izsakoties rupji un prasti. Esmu mēģinājusi tikai atbildēt uz dažiem apgalvojumiem, kuri jums, ticiet , man nav zināmi,kā ir bijis patiesībā. bet PĀRDEVĒJI- jūsu taisnības izpratnei, lai runā raksta virsraksts, jo jums taču prātā tikai cipari. Protams arī sērkociņu kasti pēc likuma var pārdot par jauna Audi cenu, šajā gadījumā tā ir dzīva radība. Mēs mīlam Arhimedu- ļoti- un tiešām, no pirmās dienas , kad satikām. Otru zirgu pērkot piedzīvojām gluži citu pieredzi- 100% pārdevēja atklātību- rakstiskā formā līgumā- ar iespēju atgriezt mēneša laikā. Otrs mūsu zirgs ir dzīvespriecīgs un vesels- nepūtina un netirina vienu pakaļkāju tūlīt pēc izskriešanās, jo viņam nesāp, mums nav jāskatās uz viņu ar žēlastību, bet ar īstu prieku. Un šis raksts NEKAITĒ NE GODĪGAM PIRCĒJAM, NE GODĪGAM PĀRDEVĒJAM, bet gan, ļoti cerams, vismaz kādam liks nomērīt 2x, pirms pieņemt lēmumu.

  • Un Ellada- ja Tu domā, ka situācija jau tā ir sačakarēta, tāpēc labāk klusēt- ļoti kļūdies, jo tikai noklusējot šos gadījumus neviena negodīga rīcība nenāk gaismā un brīvi turpinās. Turklāt, ja Tu tā no sirds domā, kāpēc ieteici man vērsties pret Lindu Arāju tiesā pirms pāris mēnešiem?

  • Tikai tas, kurš spēj just svešu sāpi, ir tiesīgs saukties par cilvēku. Zirdziņa žēl un Tevis žēl – pieņemiet manu patieso līdzjūtību. To saku kā tēvs, kuram meita ar zirgiem pavadījusi vairāk laika kā ar saviem vecākiem un jau padsmit gadus sapņo par savu zirgu – visu laiku attur risks ieberzties ar pirkumu. Jautājums ir gan cenā, gan emocionālajā pusē – zirgs nav vista vai zivs akvārijā, zirgs ir tāds pat ģimenes loceklis kā medību suns.

  • Nopietni?! Tev kāds uzticēja zirgu uz mēnesi???

 12. Ierosinu: katram LDC reģistrētam zirgam reizi gadā pie vetārsta obligāti veikt pilnu “tehnisko apskati” un rezultātus publicēt kaut vai tai pašā LDC. Ja ne, liegums uz pārrakstīšanu, dalību sacensībās, pielaišanu ciltsdarbā. Taisnīgi, godīgi, lietderīgi.

 13. Paldies Laura par drosmi beidzot pateikt visu kā ir vismaz par vienu “zirgu mīlētāju”.Mums valstī tā zirdzinieku brālība ir maza un visi viens otru daudz maz zin. Un arī par šādām cūcībām ir lietas kursā, bet klusē vai arī izskaidrojas savā starpā. Protams zirdzinieku aprindās šī informācija ir zināma ,bet cilvēkam no malas kas nezin visu”
  virtuvi” skats paveras savādāks. Laura ir tikai kārtējais upuris šai ” zirgmīļu” šlakai kuriem to tik vien vajag kā redzēt ka cilvēkam ir nauda un nav gana daudz pieredzes lai redzētu zirga kaites tad bizness iet uz urrā. Es ieteiktu katram apčakarētam pircējam rīkoties tā pat kā Laurai un ticu ka ar to apkrāpto būtu mazāk, jo cilvēki netā jau varētu uzzināt ka ticēt nevar un yaisītu pārbaudes pirms zirga iegādes. Turies Laura un ceru ka jums ar jauno draugu izdosies izbaudīt arī priecīgus brīžus!!!

 14. Cenšos nejaukties tādas lietas, bet nu jā sāk apnikt gana stulbi komentāri!
  Negribu aizstāvēt ne vienu, ne otru, bet:
  1. Vai kāds kādreiz ir pārskaitījis Cik maksā 7. gadu vecs zirgs? Jūs man tagad varat pateikt ka Linda šo zirgu iepirka 3 gadus atpakaļ. Ok. Tad izskatīsim cik viņš viņai izmaksāja pa 3 gadiem. 1. turēšanas izdevumi- paņemsim to min. 100e mēnesī – 36*100=3600. 2.nagi – ņemsim to min. – reizi pa 3 mēnešiem 10e=60e gadā *3=180. 3.2x gadā tārpu zāles, min 10 e pasta =60e. Zobu vīlešana reizi gadā 30 e=90.Un ko mēs redzam? Nu jau faktiski ir tie 4000 par kurām visiem sāp sirds. A pieliekam klāt vēl darbu trenējot zirgu +maču izdevumus- vai tiešām Linda uzvarijas???
  2.katrs pārdevējs ir tiesīgs pieprasīt par savu preci summu, ko pats vēlas un katrs pircējs ir tiesīgs to preci pirkt/nepirkt!
  3. Tālāk parunāsim par šo slimību. Jebkurš vets pateiks ka zirgs ar špatu IR jāliek slodzē.(cits jautājums cik lielā) . Un Laura, pērkot zirgu bija informēta par to. Tāpēc neredzu šeit problēmu. No savas puses varu pateikt ka Laurai šis zirgs ar visu savu kaiti kalpos ilgi un dikti, ja, protams, viņa neizdomās taisīt no viņa super sporta zvaigzne. Ko meklēja Laura pērkot zirgu? Stabilu, patīkamu jājamu zirgu iesācējiem. Vai Arhimeds atbilst tam prasībām? Jā.
  4. Tagad par to, ka daudzi ir šokā par Lindas piedāvāto maiņu. Kāpēc ķēve ar kumeļu nav priekš hobija jātnieka? Vai tiešām jūs uzskatāt ka dzemdēt kumeļu var nekur nederīgas stulbas lētas un t.t.?
  Apgaismošu. Nelielos staļļos kumeļmāte strādā starp kumeļiem ka jebkurš cits zirgs un nereti ir daudz labāk par sporta zirgiem gan darbaspēju, gan raksturā ziņā.
  Viss trakākais ir tas ka visur vainīgi ir pārdevēji, bet pircēji ir upuri, bet problēma tāda kā visi grib über krūti, pilnīgi veselu, muļķa drošu, ar maču pieredzi zirgu līdz 3000 e!
  Un vēl, par pircējiem. Es personīgi, tirgojot zirgus, cilvēkiem, kas nejūtas droši ka tas ir īstais zirgs piedāvāju ka variantu izīrēt zirgu uz pāris mēnešiem. Cena 200e,nu tiešām nav astronomiska. Pēc tam gribi pērc – negribi, nepērc. Starp citu Laura bija viena no tiem pircējiem, jo skatijas pie manis ķēvi. Kā jūs domājat cik cilvēki piekrita? Pareizi-0,00!

  • Prieks par tik sakarīgu un patiesu komentāru. Beidzot.

  • Tad jau sanak, ka zirgs tuvu maksimalajam dzives ilgumam maksā tik, cik divstāvīgs dzīvoklis rīgas centrā- tas nekas, ka griesti sabrukuši un praktiski nav lietojams 😀

  • A kur tā nauda kuru tas zirgs uz savām slimajām kājām pelnija paliek? Maksa par vienu treniņu noteikti nav 2€…

  • Ko tu te pļūti, blondā muļķe
   Tad jau auto pārdodot, man jāierēķina cenā viss benzīns, eļļas, remonti, riepu maiņas, mazgāšanas un autostāvvietas?
   Tiešām var redzēt, ka tev smadzenes nav lielākas par klitoru

   • Vispār jau mašīnai cena sāk krist,tikko tā izbrauc no autosalona,jo vecāka tā paliek,jo nevērtīgāka dzelžu un plastmasas čupa,ja neskaita tos autiņus,kuru cena sāk augt,kad tie pārsniedz retro auto vecumu. Zirgam te būs nedaudz savādāk,cena sāk augt no dzimšanas brīža,līdz produktīvi labākajam vecumam. bet krānam,kam tikai viena viela galvā,diez vai līdz tam pietiek saprašanas.

  • Zirgs pie Lindas bija pusotru gadu, tatad samazinam uz pusi, pieliekam klāt zirga nopelnīto naudu izjādēs. Bet ne jau par naudu ir runa- bet par ētiku , kam maz sakara ar tiesvedību- pārdot zirgu ar krietni maksājošu kaiti (protams, ja turētajam interesē dzīvnieka pašsajūta) par cenu, kas neatbilst zirga veselibas stavoklim. Tāas ir ,vēlreiz atkārtoju, cilvēcisks , ne civiltiesisks pārkāpums

 15. Jā, diezgan briesmīga ir zirdzinieku sabiedrība- spečuki krāpj tā saucamos hobijniekus, kā vien var, bet, kad kāds iestājas par taisnību, tad sāk nozākāt neprofesionāļus par to, ka viņi mēģina cīnīties par elementāro- GODĪGUMU

 16. Pārdevēja iegalvojusi pircējam, ka kaite nav …veca esot, neaktīva, nu taču acīmredzama krāpšana, kas te vispār ko aizstāvēt. Būtu godīga bijusi, nebūtu iemesla neko tādu te rakstīt. Ļoti žēl, kā tā notiek

 17. Laura nav vienīgā, kas cietusi no tās krāsotās čigānietes

  • to es šodien, idziļinoties problēmā, dzirdu ne pirmo reiz. Zirgu Lindai pārdevusi Ilona pirms diviem gadiem par nieka naudu, jo špats kājā….kā var tik ellīgi krāpties ar summu, pat , ja būtu skaidri atzinusi zirga slimības esamību. To, ka zirga gaitas bijušas netīras, zinājuši vairāki zirdzinieki jau iepriekš….vot čigānēns , kas čigānēns, uzmanieities no viņas, nauda patīk vairāk par slavu

 18. Nesaprotu, kur ir problēma tiesā atcelt līgumu!

 19. Var taču mazliet zirgu uzbarot un tad nodot to Valmieras gaļas kombinātā, un tur saņems visu naudu atpakaļ!

 20. Krimināllietu par krāpšanu

 21. visiem dižajiem pircējas aizstāvjiem iesaku ieiet FB pārdevējas Lindas Arājas profilā un izlasīt diskusiju, kas tur šobrīd notiek.
  pircēja ir bijus informēta par slimību, pircējai ir piedāvāts slimo zirgu samainīt, no kā viņa atteikusies.
  turklāt pēc nopirkšanas jauno spēļmantiņu ir ne pa jokam iemēģinājuši pircējas draugi, nesaprotot, ka zirgs ir dzīva būtne, un kas ir novedis pie slimības saasinājuma.
  P.S. protams, zinot, ka zirgam ir špats, prasīt 4000 eiro jebkurā gadījumā ir par daudz.

  • Es lasīju to pašu diskusiju, bet secinājumi man tomēr citi.
   Pārdevēja jau pēc iegādes(?) teikusi, ka zirgam ir neaktīvs špats, kas realitātē ir neeksistējošs termins un maldina, liekot pircējam domāt, ka tas nav nekas bīstams. Un tā ne pa jokam izmēģināšana – veselam zirgam iet treniņos 4 dienas pēc kārtas laikam tomēr ir norma, ne? Slimam zirgam, protams, savādāk, bet tolaik jau neviens, izņemot pārdevēju, nezināja, ka zirgs ir slims. Un slimā zirga maiņa bija pret kumeļmammu ar kumeļu – nopietni? Hobijjātniekam nedaudz nepiemēroti.

  • Izlasiiju- tur skaidri meitene pateikusi, ka paardeveeja kaut ko izspljaavusi par vecu neaktiivu kaiti. Ko samainiit:D Hobija jaatniekam kastraatu, kas iekritis sirdii, pret kjeevi ar kumelju?:D Par to iemeegjinaashanu skiet vispar sviests, tas zirgs kaa pardeveeja tur pati gruuz ir bijis jaadeleets ar beerniem un ko tik veel ne, kas taas vispaar par mulkjiibaam.. Kauns Lindai Araajai par taadu summu nepieredzeejusham pirceejam iebliezt slimu zirgu

 22. uzdūros FB diskusijai, kur pircēja pati atzīstas pārdevējai, ka ir bijusi informēta, ka zirgam ir špats. pārdevēja to pie pirkšanas nav slēpusi, tikai pircēja nezinājusi kas tas ir un kā to ievērtēt.
  nu common – par ko vispār šī mamzele var sūdzēties, ja bijusi iepriekš informēta, bet ir bijusi par stulbu un slinku, lai noskaidrotu, kas tas ir???

  • Un cik tad būtu maksājis vesels zirgs? Par ko šai gadījumā prasa 4000??? Par kaujamu?

   • Kas par kaušanu? Ja ar zirgu turpmāk darbosies cilvēks ar veselām smadzenēm, tad viss ok. Zinu vairākus zirgus, kas ar šo vainu nodzīvojuši bagātīgu mūžu stipri virs divdesmit!!!

  • Kuram iesācējam, kas sataisījies pirkt pirmo zirgu, kurā acīmredzami ir samīlējies, kaut ko izsaka termins “špats” ? Īpaši, ja pārdevējs iegalvo, ka tā jau veca kaite, zirgam netraucē. Špats ir neārstējama kaite, un zirgam ar tādu diagnozi max. cena ir 500-1000 eur, ne vairāk, jo agrāk vai vēlāk tas zirgs pārtaps par nejājamu, ekskluzīvu mauriņa dekorāciju, un tad vēl nāksies pārdomāt un izvērtēt, cik lielas sāpes tas cieš, turēt uz pretsāpju līdzekļiem līdz mūža galam vai varbūt humānāk aizsūtīt uz zaļākām ganībām tur augšā.
   Mani šokē fakts, ka daudziem liekas pieņemami maldināt cilvēkus, jo redz, viņi ir iesācēji, naivi, neko nesaprot. Jums tiešām kauna nemaz nav? Vecāki jūs tā audzinājuši???

   • Protams, žēl, ka tā sanācis. Te ir divas problēmas – audzētāja atbildības trūkums un pircēja neapdomība. Par audzētāja atbildību – ne jau bezdarbības un tīrā priekā pēc visā pasaulē un arī pie mums vaislai paredzētos zirgus stingri vērtē. Tieši audzētājs atbild par to, lai netiktu atražoti zirgi ar dažādām nejaukām vainām. Špats ir viena no “viltīgākajām” vainām – ar to “gatavā formā” zirgs nepiedzimst, iedzimst nevēlamas locītavas uzbūves īpatnības, vielmaiņas u.c. faktori, un laika gaitā vaina progresē. Ārsts ar rentgenu to var noteikt. Kad jau ir redzams un sataustāms – vaina ir jau stipri progresējusi.
    Pircēja neapdomība – nu ir vispirms jāapdomā, ko ar to zirgu iesāks. Tas pats ss.lv ir pilns ar pusmūža zirdziņiem cenā līdz 1000 eur – paņem ārstu līdzi, lai paskatās, vai ir vesels, pērc, sapucē un jādelē uz nebēdu – būs lēti, droši, smuki. Nez kāpēc mūsu iesācējiem (arī vecākiem priekš bērniem) ļoti gribas jaunu sporta tipa zirgu, kuram pašam vēl vajag pieredzējušu jātnieku.

   • Žēl, ka neesi bijis lūkot auto Rumbulā!

  • tu tad esi tā zirgu iesmērētāja
   Kaut tev klitors nokalstu!

 23. vienmer pat mašinu pērkot tiek ieteikts lai pārbauda speciālists, jo nav taču nieka summas, bet vienmer atrodas pirceji kas to ignorē, pērk uz dullo un pēc tam skraida pa pasuli stāstot ka apkrāpti.

 24. Atraduši jau nu arī portālu uz ko atsaukties un kura aptaujas ņemt vērā – zirgam. lv.
  Neprofesionāls, dažreiz pat maldinošs informācijas avots, kura mērķauditorija varētu būt mazas jūsmīgas meitenītes, kas patiesi iemīlas no pirmā acu uzmetiena un nespēj izvērtēt zirga pirkumu profesionāli. Tad jau nu nav nekāds brīnums, ka ceturtā daļa aptaujāto ir iegrābušies ar pirkumu.
  Neesmu ne reizi dzirdējusi šāda veida sūdzības no profesionāliem jātniekiem vai audzētājiem, kam iepriekšēja zirga veselības pārbaude un visu rengenu pieprasīšana ir pati normālākā lieta pasaulē.

  • Nu traki tev zirdzeniece, nez kuri tavuprat ir tie profesionalie, nemaldinosie portali? LJF, LSZAA, LZB? Kas to vien spej kaa bailees drebet no kritias….ari profesionali jatnieki un audzetaji smere zirgus, oi kaa smere… tik visiem bail par to runat, mugurkaulinsh miiksts, jo miiksts…

   • nu un kāpēc lai nesmērētu, ja ir idioti, kas pērk, nepaprasot speciālista padomu?
    lietotas mašīnas, mājas ar defektiem un visu citu, ko vien var iedomāties arī smērē. aitas ir, cirpēji atradīsies un ja ir žēl noziedot nedaudz naudas speciālistam, kas var izvērtēt situāciju, pats vainīgs.

    • Zirdzniece, es ļoti labprāt uzzinātu tavu identitāti, lai zinātu, ka nekādus darījumus ar tevi nevar slēgt, un vispār nekādos dzīves aspektos ielaisties nevajadzētu! Kas tas par attaisnojumu – ja muļķi, tad kādēļ neapkrāpt?
     Šī ir nopietna problēma, kura ir jārisina, par to runājot. Jo vairāk cilvēku zinās, ka šādi tiek apkrāpti citi pircēji, jo vairāk būs veiktas pārbaudes. Un gan jau, ka dažiem labiem biznesiņš paputēs. Arī vārdi negodīgiem pārdevējiem IR skaļi jāsauc un jāpublicē.

    • Šitos “cirpējus” tiesāt vajadzētu par krāpšanu. A te vēl nekaunās komentāros stilot …

    • izskatās, ka zirdzeniece pati laikam smērē visu ko var, padomijas produkts, jo redz visi smērē

    • Linda Araja, cik zināms šis nav pirmais iesmērēšanas gadījums. Kas hobija zirga pircejam, ko kaunēties- nočekot pirms pirkšanas protams varēja, betdiagnoze pie daktera Laizāna šķiet ir neapspriežama….kauns pārdevējam par kopējā prestiža graušanu jebkurā gadījumā…4000 par tarsometatarsālās locītavas osteoartrītu…

    • dzemdi tev izraut vajadzētu par tādu attieksmi

   • zirgam.lv jau nu gan nav ko plātīties ar profesionalitāti – dzeltenas krāsas kabatas portāliņš, ar mērķi celt sevi uz citu nomelnošanas rēķina.

  • Bet tur jau tā problēma slēpjas! Ja neesi profesionālis šajā jomā, nezini, ka vari arī iegrābties, tad ļoti iespējams, ka zirga slimības, kuras var nebūt acīmredzamas, tev noklusēs. Nu nav tas normāli, labrīt!

 25. Kā saprast to “rentgena uzņēmumi bija pieejami”? Vetārsts bija ksut kad taisījis, bet, ja pircējs nejautā, tad arī nepiedàvā, vai tā?
  Es labprāt uzzinàtu, kuri ir tie daudzi speciālisti Latvijā, kas var novērtèt zirga veselības stàvokli tikai vizuāli apskatot, ja pat vetàrstii bez rentgeniem, sonogràfijas utt.atsakās dot sledzienu par zirga veselības stàvokli?

  • kāpēc lai kāds uzbāztos ar rengeniem, ja tie netiek pieprasīti?
   un latvijā ir savi 50 speciālisti, kas var noteikt kaut aptuvenu veselības stāvokli no skata – rakstā tak ir skaidri teikts, ka zirgs pēc izjādes jutās un izskatījas slikti, un to pamanījusi pat pircēja pati. ja nepievērš šadām lietām uzmanību, tad par ko pati sūdzas?

 26. Nu tak Liepājas novadā arī dzīvo viena super laba zirgu iesmērētāja. Par to gana daudziem zirdziniekiem ir ko teikt!

 27. apnicis jau lasīt šitās pircēju žēlabas. ja pats ir stulbs, nav ko vainot citus – arī lietotu mašīnu pērkot var iegrābties, ja auto netiek pārbaudīts. Latvijā ir vesels bars profesionālu konsultantu, kuri sniegtu padomu zirga pirkšanā par taisnīgu samaksu. ja cilvēkam zirga pirkšanas kritērijs ir iemīlēšanās no pirmā acu uzmetiena, tad neko. par patiesu mīlestību var samaksāt arī vairāk kā 4000 eiro – ļubov zla, poļubiš i kozla.

  • Man jau tomēr liekas, ka lai kāds “zābaks” būtu pircējs, pārdevēja PIENĀKUMS ir izskaidrot visas zirga problēmas. Kas tas tagad vispār par attaisnojumu – ai, bet tas pircējs jau pats neko neredzēja, pats vainīgs. Zirga pirkšana ir darījums, kurā apgrozās pietiekami lieli līdzekļi, lai būtu ļoti nopietni jāņem vērā šādi krāpšanas gadījumi.
   Ja es veikalā nopērku bojātu preci – nesu taču atpakaļ. Neviens man tur nesaka – pats vainīgs.

  • Izskatās , ka neviens te nav dzirdējis par pārdevēja goda jautājumu. Cēlā latviešu tauta?! Kur tikumiņš, kur lepnums?

 28. Bērs zirgs, skaista ķēve. Domāju, ka ari slima viņa maksā tos 4000. Nekas nav pateikts par vecumu.

  • par “špatu” Lauru pabrīdinājusi, arī rentgena uzņēmumi, kas uzrādīja kaiti septiņgadīgā zirga vienas kājas locītavā,
   —————–
   Vispirms izlasi, pirms komentē par vecumu!!!

  • slims zigrs maksā tieši gaļas cenu, kas, protams, netraucē viņu milēt.

  • Arhimeds ir kastrāts, 2008.gada zirgs. Staļļa īpašniecei vajadzēja tomēr pašai pārbaudīt zirgu pirms tirgošanas, vai viss ir kā vajag un tad varbūt par kastrētu zirgu ar šādu slimību neprasīt 4000eur. Tagad zirgs ir tikai mauriņa dekors, eko zāles pļāvējs.

Draugiem Facebook Twitter Google+