×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

“Medības” 08.2014.

Medibas_25_V

“MEDĪBAS” – TROFEJA, KO PELNĪJIS KATRS MEDNIEKS!
Žurnāls, kas domāts ikvienam, kam patīk skaistais un azartiskais vaļasprieks – medības. Žurnāls “Medības” iznāks reizi mēnesī un rakstīs tikai un vienīgi par medībām. Ik mēnesi žurnālā būs sezonas ziņas un aktualitātes, raksti par medībām ārpus Latvijas, ieročiem un aprīkojumu, likumiem un noteikumiem, kā arī medniekstāsti, receptes, joki un anekdotes.

abonet_pogapirkt_poga

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNO NUMURU

ŽURNĀLA “MEDĪBAS” JAUNĀKAJĀ NUMURĀ

PERSONĪBA. Sarunas par medībām un atmiņas, kā viss noticis, kur stāvējis zvērs, kā zibējis ruksis, kad ikdienišķs mirklis pārvērties kriminālā pārpratumā un vēl daudz, daudz kas cits, uz brīdi aizrauj citā pasaulē. Emocionāls tad ir stāstītājs, emocionāls kļūst klausītājs. Un, kad vēl savām acīm vari apskatīt visu to medību dievietes Diānas loloto un medniekam dāvāto bagātību, kad bijīgi vari piedurt pirkstu sudraba ragiem un pabužināt medņa cēlo asti, diena ir piepildīta un skaista.

Mans sarunu biedrs – Arvīds Greidiņš, Centrālvidzemes virsmežniecības virsmežzinis, mednieku kluba Prauliena biedrs pasmaida, ka viņam arī nu nemaz vairs negriboties pie ikdienas darbiem atgriezties. Taču pienākuma ceļi aizsauc mūs abus – katru uz savu pusi.

SLAZDOŠANA. Ierasts ķert ar lamatām bebrus un caunas, bet kā ar pārējiem dzīvniekiem. Tematu sākam ar slazdošanas ABC, tad piedāvājam pie mums neredzētus risinājumus ar lamatām, kuras var izgatavot pats, runājam par suņu drošām lamatām, kā arī plēsēju ķeršanu uz sauszemes.

LIKUMI. Par medību tiesību nomas līgumu konsultē jurists un mednieks Artūrs Surmovičs, un zvērināts advokāts un mednieks Jānis Zelmenis. Noteiktība par medību tiesību izmantošanu ilgākā laika periodā spēj nodrošināt ilgtspējīgu medību saimniecības attīstību visā valstī.

SACENSĪBAS. Latvijas sešinieks Eiropas čempionātā Somijā. Stāsts par to, kā Latvijas šāvēji pēc divu sacensību atlases devās uz Eiropas čempionātu kombinētajā medību šaušanā.

TIKŠANĀS. Līdz Dzeņumuižai Liezēres pagastā jābrauc pa vienu no ainaviski skaistākajām tās puses vietām līdz ceļš ievijas senu – ap 1780.gadu celto ēku pagalmā. Tās savulaik piederējušas Liezēres muižai kā pusmuiža, un vēl šodien liecina par baronu laiku saimniekošanas apjomiem. Tagad mājvieta pieder Līgai Jansonei ar vīru Gunti Blekti un iekļaujas arī Liezēres mednieku kluba Dzeņi platībās. Savukārt Līga ir šā formējuma valdes priekšsēdētāja un Latvijas Mednieku savienības Madonas reģiona Dzeņu nodaļas vadītāja.

ĀFRIKAS CŪKU MĒRIS. Skarbus vārdus par valsts pārvaldes „impotenci un slinkumu kādam kustināt pakaļu“ atbildīgo ministriju un institūciju virzienā 18. jūlija sanāksmē Līvānos veltīja Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) izpilddirektors Haralds Barviks. Asociācija Dienvidlatgales medniekiem bija sarīkojusi tikšanos ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un Valsts meža dienesta (VMD) speciālistiem par Āfrikas cūku mēra apkarošanu sērgas skartajā teritorijā un biodrošības pasākumiem arī tās apkārtnē.

MEDĪBU IEROCIS. Kvalitatīvākie Turcijas ieročmeistaru ražojumi izceļas ar labu cenu un arī salīdzīnoši pieņemamu kvalitāti. No turku ražojumiem Latvijā veikalā Chevalier, kas atrodas tirdzniecības centrā Atrium Azur Rīgā, ir atrodami tīri simpātiskie Huglu medību šaujamieroča kooperatīva šaujamieroči. Domājot par pīļu medību sezonas atklāšanu, mūsu uzmanības centrā pusautimātiskā 12.kalibra bise Huglu 901 GB.

MUNĪCIJA. Gatavojoties pīļu medību sezonai, jāpārcilā sava skrošu munīcija. Varbūt ir patronas, kas būtu izmetamas vai izšaujamas šautuvē, varbūt vienkārši jānopērk veikalā jaunas. Mednieki pīlēm izmanto patronas ar dažādiem skrošu izmēriem, tādu kā asorti, kas sagrābstīts pa visām gabatām, sak, tāpat jau krīt kā ar 5., tā arī 3.numura skrotīm. Pēc savas pieredzes un novērojumiem, efektīvākās vismaz sezonas sākumā ir 5.numura (3.05 mm) skrotis. Medību noteikumi nosaka, ka ar gludstobra ieroci nedrīkst šaut tālāk par 50 metriem, lai gan ne vienmēr izdodas šo nosacījumu ievērot, jo ar acumēru situācijās, kad lido medījums, ir kā ir, un attālumu noteikt nav nemaz tik viegli. Kas ar skrošu kūli notiek 50 metru attālumā, kādi ir rezultāti ar dažādiem čokiem šaujot dažādās distancēs, kāds ir skrošu kūlis un trāpījuma iespējas? Tie ir jautājumi, par ko nereti pirms pīļu medībām mednieki aizdomājas, bet retu kurš testa nolūkā dosies uz šautuvi, mērķa vietā liks lielu papīra lapu, skrūvēs čokus (tā tāda iespēja ir) un testēs dažāda izmēra un atšķirīgu ražotāju skrotis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+