×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. augusts, 2014
Drukāt

Sirdslietu aģents. Saruna ar Dzintaru Tilaku (3)

Foto-Anda KrauzeFoto-Anda Krauze

Latvijas Radio 2 klausītājiem DZINTARA TILAKA vārds noteikti saistās ar ilgus gadus skanējušo raidījumu “Sirdslietu aģentūra”, kuru viņš veidoja un vadīja. Atceros, kā zvanītājas priecājās un izteica komplimentus Dzintara balss tembram. Taču nesen izdevniecība “Lauku Avīze” laida klajā viņa sarakstīto mīlestības romānu “Sirds nemiers”. Tāpēc arī mūsu saruna galvenokārt raisījās par sirdslietām, bet ne tikai par tām.

– Šī ir jau tava sestā grāmata. Varbūt tevi var dēvēt par rakstnieku?


– Nē, par rakstnieku gan mani nevar nosaukt, esmu grāmatu autors. Mans jaunākais un pagaidām vienīgais romāns tapa, spītējot Rozamundes Pilčeres darbu ekranizācijai. Visās šajās filmās varoņi, kā likums, runā vācu valodā, bet darbība norisinās Skotijā vai Zviedrijā. Visiem ir pietiekami daudz naudas, vienīgā problēma, kā to sadalīt. Protams, neiztiek bez romantiskajām jūtām, un jau pirmajās desmit minūtēs kļūst skaidrs, ar ko viss beigsies. Tāpēc nolēmu, uzrakstīšu romānu, atbilstošu mūsu videi. Rakstot šo darbu, gan vairs neprātoju par Pilčeri. Mana doma bija atainot laikus, kādiem esam izgājuši cauri, – pirmais, lielais bizness ar bīstamajiem braucieniem uz Poliju, strādāšana par latvieti, kad uzņēmumos vajadzēja kādu, kurš prot runāt latviski. Es pats arī savulaik šādu darbu pastrādāju valsts valodas inspekcijā. Grāmata ir mūsu paaudzes stāsts, kurā parādās īpašumu iegūšana, tā zaudēšana, emigrēšana no Latvijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pateicoties šim raidījumam mana dzīvokļa gultā paciemojās daudzas sievietes,līdz es atradu to īsto,ar kuru kopējs ne tikai sekss uz vienu vai dažām naktīm.

  2. Vienkars`i jauki !

  3. Dzintars ir viens labs cilvēks, cepuri nost !!! Mēs vēl esam spējīgi uz notikumu, tik bikses jāpievelk 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+