×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Desmit svešie, mums nevēlamie ienācēji Latvijas dabā (10)

1. Zināmākais - Sosnovska latvānis

1no11
Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis


Globalizācijas un klimatisko apstākļu izmaiņu dēļ Latvijā pēdējos gados parādās jaunas, mūsu klimatam netipiskas sugas gan florā, gan arī faunā. Daļa no tām nespēj piemēroties Latvijas apstākļiem, taču ir tādas, kas labi iedzīvojas un sāk izspiest tradicionālās. Tās var apdraudēt dzīvo radību, arī iedzīvotājus. Par floras svešiniekiem informē Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Agnese Priede, par invazīvo faunu – Rīgas zoodārza Akvaterārija vadītājs Arkādijs Poppels. Šausmīgo invazīvo Sosnovska latvāni pazīst daudzi, minēsim desmit mazāk zināmos augus un dzīvniekus.

 1. Zināmākais - Sosnovska latvānis
 2. Puķu sprigane
 3. Krokainā roze
 4. Vārpainā korinte
 5. Kanādas zeltslotiņa
 6. Parastā līklape
 7. Ķīnas krabis
 8. Visēdājs rotans
 9. Spānijas kailgliemezis
 10. Zirgkastaņu raibkode
 11. Sarkanausu bruņurupucis

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Norvēģijā audzē puķu dobēs

 2. Cik tas Spānijas k-gliemezis pretīgs,norij visu.tā olas ir sarkano ikru lielumā, ,,čupās”,es uzleju verdošu ūdeni,pašus gliemēžus pārcērtu ar lāpstiņu,var uzbērt sāli,bet nepatīk skatīties kā mokās.
  Nedaudz palīdz sagraizītas egļu skujas,ko nokaisu apkārt dārziņam,arī Z-svētku eglīti sagriežu,saberu maisā un pavasarī beru apkārt dārzinam ,kaut cik palīdz pret šiem radijumiem.

 3. paga ,paga ,,,, latv;āni viens varonis ieveda un pat prē’miju par to dabūja ,,,,tai ” puķie , nav nekāda sakara ar klimata maiņu vai globalizāciju …. Esiet tak korekti !!!!!!!!!!

  • Es dzirdeju to pasu! It ka lopbaribai…

   • Tas bija domāts lopbarībai-skābbarībai,bet iznāca čušš…
    Un tagad no tā ,,brīnumauga”nekādi nevar tikt vaļā,īsta nelaime laukiem.

  • Globalizāciju parasti saista ar cilvēku pārvietošanos un viņiem līdzi nākošu augu un dzīvnieku pārvietošanu. Piemēram dodo neizmira tāpēc, ka uz salas strauji evolucionēja vardes klimata maiņas ietekmē un tās attīstījās par žurkām un kaķiem… tās ieveda cilvēki 😉 Tāpat ar latvāņiem un pārējiem ko ieveda cilvēks.

   Derēja vēl kāds raksts: kādas no mūsdienu Latvijas “dabiskajām” augu un dzīvnieku sugām ieradās Latvijā pēdējo 1000 gadu laikā un kāds bija pirms tam. Vislabāk ja tas būtu par mājdzīvniekiem un augiem: piemēram – kaķu(ruņču) un zvirbuļu pirms 1000 gadiem Latvijā pilnīgi noteikti nebija. Laikam arī kāpostu nebija.

 4. Padlaikos no Krievijas ieveda jenotsunus,kuri tagad savairojusies Latvija nodara lielu postu,iznicina putnu lizdas.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +9.8
Alūksne +5.8
Daugavpils +3
Saldus +6
Liepāja +3
Jelgava +7
Ventspils +11.5
Limbaži +6
Madona +7
Rēzekne +6
Draugiem Facebook Twitter Google+