Mobilā versija
+16.2°C
Cecīlija, Cilda
Piektdiena, 28. jūlijs, 2017
8. septembris, 2014
Drukāt

Krāšņais pasaku tēlu gājiens uz Gaismas pili

Foto: LETAFoto: LETA

Sprīdītis, četri musketieri, Buratino, pelīte Minnija, vairākas Pepijas ar Nilsona kungu uz pleca – ne saskaitīt visus pasaku tēlus, kuri šodien devās pāri Akmens tiltam bērnu karnevāla gājienā “Gribu iet uz bibliotēku!”.

Jau agrāk LNB Bērnu literatūras centra vadītāja un karnevāla gājiena organizatore Silvija Tretjakova sacīja, ka uz karnevālu ielūgti bērni no visas Latvijas. “Ar karnevālu Latvijas Nacionālā bibliotēka grib izcelt lasošus, rakstošus, zinātkārus un radošus bērnus kā vērtību un darīt zināmu, ka Gaismas pils ir viņiem atvērta zināšanu ieguvei un personības pilnveidošanai,” pauda Tretjakova.

Šodien karnevāla noslēgumā tika arī atvērta grāmata “Atmodināt Saulcerīti”, kurā publicēti 72 oriģinālākie darbi no LNB Bērnu literatūras centra rīkotā domrakstu konkursa bērniem. Jaunradītās leģendas par Saulcerīti, Antiņu, Stikla kalnu un citiem Raiņa lugas “Zelta zirgs” tēliem ilustrējis mākslinieks Reinis Pētersons. Grāmatas tirāža – 2000 eksemplāru, kas bez maksas tika uzdāvināti karnevāla dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Mecenāts Zuzāns: Sirdsapziņas pārmetumu man nav! (1)No sestdienas, 29. jūlija, līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenajā ēkā būs aplūkojama mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde "TOP no top", kas piedāvās Latvijas mākslas pārskatu neierastā interpretācijā, uzsverot privāto aspektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+