Mobilā versija
-3.8°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
8. septembris, 2014
Drukāt

Krāšņais pasaku tēlu gājiens uz Gaismas pili

Foto: LETAFoto: LETA

Sprīdītis, četri musketieri, Buratino, pelīte Minnija, vairākas Pepijas ar Nilsona kungu uz pleca – ne saskaitīt visus pasaku tēlus, kuri šodien devās pāri Akmens tiltam bērnu karnevāla gājienā “Gribu iet uz bibliotēku!”.

Jau agrāk LNB Bērnu literatūras centra vadītāja un karnevāla gājiena organizatore Silvija Tretjakova sacīja, ka uz karnevālu ielūgti bērni no visas Latvijas. “Ar karnevālu Latvijas Nacionālā bibliotēka grib izcelt lasošus, rakstošus, zinātkārus un radošus bērnus kā vērtību un darīt zināmu, ka Gaismas pils ir viņiem atvērta zināšanu ieguvei un personības pilnveidošanai,” pauda Tretjakova.

Šodien karnevāla noslēgumā tika arī atvērta grāmata “Atmodināt Saulcerīti”, kurā publicēti 72 oriģinālākie darbi no LNB Bērnu literatūras centra rīkotā domrakstu konkursa bērniem. Jaunradītās leģendas par Saulcerīti, Antiņu, Stikla kalnu un citiem Raiņa lugas “Zelta zirgs” tēliem ilustrējis mākslinieks Reinis Pētersons. Grāmatas tirāža – 2000 eksemplāru, kas bez maksas tika uzdāvināti karnevāla dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuDiriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+