Mobilā versija
Brīdinājums +2.0°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
23. oktobris, 2014
Drukāt

Iestādes varēs iznīcināt papīra dokumentus, ja tie saglabāti elektroniski

arhivs

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Arhīvu likumā, paredzot, ka iestādes un institūcijas turpmāk drīkstēs iznīcināt tos publiskos papīra dokumentus, kas saglabāti elektroniskā vidē.

Kā informēja Saeimas Preses dienestā, grozījumi nosaka – tos papīra dokumentus, kas noteiktā kārtībā pārvērsti elektroniskā formā glabāšanai elektroniskā vidē un kuru oriģinālu uzrādīšana nebūs nepieciešama, iestādes varēs iznīcināt. Tādējādi valsts pārvaldē būs iespēja atbrīvoties no liela daudzuma, piemēram, grāmatvedības vai statistikas, papīra dokumentu.

Ar grozījumiem tiek precizēts, ka elektroniski pārvērstais dokuments glabāšanai elektroniskā vidē ir oriģinālā dokumenta atvasinājums (kopija) un tam ir tāds pats juridiskais spēks kā oriģinālam.

Grozījumi Arhīvu likumā paredz stingrāk kontrolēt iznīcināšanai paredzētos iestāžu un institūciju dokumentus, kas saglabāti elektroniskajā vidē, iepriekš skaidroja Latvijas Valsts arhīva direktores vietnieks nacionālā dokumentārā mantojuma uzkrāšanas, arhīva attīstības un starptautisko sakaru jautājumos Gatis Karlsons.

Viņš norādīja, ka grozījumi nosaka, kādu dokumentu papīra versijas iznīcināt drīkst un kādu – nedrīkst.

“Dokumentu oriģinālu iznīcināšana var notikt tikai izņēmuma gadījumos, pirms tam veicot ekspertīzi,” norādīja Valsts arhīva pārstāvis, turpinot, ka dokumentu papīra formas parasti iznīcina gadījumos, ja to saglabāšana šādā veidā ir sarežģīta, piemēram, pārāk liels apjoms.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+