Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
29. oktobris, 2014
Drukāt

Mākslas muzejā spāru svētki; nākamziem rekonstrukcija jāpabeidz

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Vakar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) jumta spicē pacēlās vainags, iezīmējot spāru svētkus, un Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs norādīja – 2015. gada 1. decembrī darbiem jābūt pilnībā pabeigtiem.

Šobrīd būvniekiem izmaksāta atlīdzība par aptuveni 40% darba, taču Oļegs Burovs atzina, ka reāli padarīts vairāk. Vēl gan neesot skaidri zināms, cik liels varētu būt muzeja rekonstrukcijas sadārdzinājums pret sākotnēji ieplānotajiem vairāk nekā 34 miljoniem eiro. Sadārdzinājums atkarīgs no vairākiem faktoriem – gan, piemēram, tehnikas piespiedu dīkstāve rekonstrukcijas sākumposmā, gan tā, vai vecās parketa grīdas izlems rekonstruēt vai nomainīt, gan arī daudziem citiem faktoriem.

Rekonstruētās telpas apmeklētājiem muzejs plāno vērt 2016. gada pavasarī, sacīja tā direktore Māra Lāce. Spāru svētku viesiem bija iespēja apskatīt jaunbūvi – pazemes izstāžu zāles apjomu, kā arī novērtēt iekšdarbus. Telpas pastāvīgajai ekspozīcijai būs aptuveni par ceturto daļu – 500 līdz 600 kvadrātmetriem – plašākas nekā pirms rekonstrukcijas, bet lielākā daļa sienu iegūs jaunu apdari un vienmērīgu gaišu krāsojumu; agrākajā izskatā restaurētas tiks vienīgi ārsienas, portālam LA.lv norādīja Māra Lāce.

Līgums par muzeja rekonstrukciju, restaurāciju un paplašināšanu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un būvuzņēmumu “RE&RE” parakstīts 2013. gada 22. janvārī; sākotnēji tika lēsts, ka muzeja rekonstrukcijai jānoslēdzas 2016. gada pavasarī.

Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 10a celta laikā no 1903. līdz 1905. gadam, tās projekta autors un pirmais muzeja direktors bija baltvācu arhitekts un mākslas vēsturnieks Vilhelms Neimanis. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis bez kapitālā remonta kalpojis 107 gadus.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+