Mobilā versija
+2.9°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
8. decembris, 2014
Drukāt

Mūzikas dziedinošās spējas

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Zinātnieki Vācijas galvaspilsētā Berlīnē izpētījuši, ka tieši melanholiskas mūzikas klausīšanas var ievērojami uzlabot garastāvokli un emocionālo labsajūtu, raksta avīze “The Daily Mail”.

Pētījumā noskaidrots, ka vairākums cilvēku piedzīvo visnotaļ raibu emociju gammu, klausoties skumjās dziesmās. Līlas Tarufi un Štefana Kelša pētījumā piedalījās 722 brīvprātīgie no dažādām pasaules valstīm. Izpētot eksperimenta dalībnieku smadzenes un emocionālo pašsajūtu melanholisku skaņdarbu klausīšanās laikā zinātnieki secināja, ka šāda mūzika cilvēkos rada pozitīvas sajūtas, tostarp nostalģiju, mieru, maigumu, ieinteresētību. Ar līdzīgas tematikas pētījumu klajā nākuši Kembridžas universitātes zinātnieki, kuri ar depresiju sirgstošiem cilvēkiem iesaka klausīties hiphopa mūziku. “Šādos skaņdarbos galvenais ir vārdi. Tajos tiek apdziedātas dažādas vietas, kur cilvēki grib doties, mašīnas, ar kurām viņi gribētu braukt,” teikts pētījumā, norādot, ka šādi teksti cilvēkos iedveš cerību labākām priekšdienām.

Pievienot komentāru

Modes blogere Anabella Flēra: meitene, kuras stilu atdarina tūkstošiModes bloga Viva Luxury autore Anabella Flēra ir meitene, kuras radītie tēli sajūsmina miljonus, bet tūkstošiem meiteņu seko viņas paraugam.
Latviete iemūžina suņus patriotiskās, saviļņojošās fotogrāfijās (22)Henriete Martinsone ir latviete, kura radījusi mīļu, sirsnīgu un aizkustinošu fotogrāfiju sēriju – iemūžinot skaistus suņus patriotiskās, sirsnīgās fotogrāfijās. Henriete stāsta, ka
Draugiem Facebook Twitter Google+