Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 26. maijs, 2017
8. decembris, 2014
Drukāt

Mūzikas dziedinošās spējas

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Zinātnieki Vācijas galvaspilsētā Berlīnē izpētījuši, ka tieši melanholiskas mūzikas klausīšanas var ievērojami uzlabot garastāvokli un emocionālo labsajūtu, raksta avīze “The Daily Mail”.

Pētījumā noskaidrots, ka vairākums cilvēku piedzīvo visnotaļ raibu emociju gammu, klausoties skumjās dziesmās. Līlas Tarufi un Štefana Kelša pētījumā piedalījās 722 brīvprātīgie no dažādām pasaules valstīm. Izpētot eksperimenta dalībnieku smadzenes un emocionālo pašsajūtu melanholisku skaņdarbu klausīšanās laikā zinātnieki secināja, ka šāda mūzika cilvēkos rada pozitīvas sajūtas, tostarp nostalģiju, mieru, maigumu, ieinteresētību. Ar līdzīgas tematikas pētījumu klajā nākuši Kembridžas universitātes zinātnieki, kuri ar depresiju sirgstošiem cilvēkiem iesaka klausīties hiphopa mūziku. “Šādos skaņdarbos galvenais ir vārdi. Tajos tiek apdziedātas dažādas vietas, kur cilvēki grib doties, mašīnas, ar kurām viņi gribētu braukt,” teikts pētījumā, norādot, ka šādi teksti cilvēkos iedveš cerību labākām priekšdienām.

Pievienot komentāru

Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+