×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. marts, 2013
Drukāt

462 vidusskolēni varēs iejusties “Studenta kurpēs”

Foto-LETAFoto-LETA

Lai sev interesējošā studiju programmā vienu dienu sekotu studentam, kas tajā pašlaik mācās, Latvijas Universitātes (LU) pasākumā “Studenta kurpēs” piedalīties varēs 462 skolēni, aģentūra LETA uzzināju LU preses centrā.

Kopējais skolēnu skaits, kuri apstiprināti dalībai pasākumā, ir 462. Preses centrā sacīja, ka šogad tiem skolēniem, kuri grib un ja ir vietas, piedāvāta iespēja piedalīties vēl vienu dienu – arī otrā prioritārajā studiju programmā, kam viņi pieteikušies.

Savukārt studentu skaits, kuri skolēnus iepazīstinās ar savu studiju programmu, ir 252.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, skolēnu skaits esot samazinājies par aptuveni 5%. LU uzskata, ka tas ir objektīvi, jo arī skolēnu skaits kopumā kļūst mazāks.

Kā norādīja preses centrā, lielākā interese tradicionāli ir par studijām komunikāciju zinātnē, tiesību zinātnē, moderno valodu un biznesa studijām, Āzijas studijām, starptautisko ekonomiku un komercdiplomātiju, bioloģiju, ķīmiju un ārstniecību. Gala cipari par kopējo pieteikumu skaitu būs nedēļas beigās.

Jau vēstīts, ka līdz 15.martam vidusskolēni var pieteikties dalībai Latvijas Universitātes pasākumā “Studenta kurpēs”, lai sev interesējošā studiju programmā vienu dienu sekotu studentam, kas tajā pašlaik mācās, aģentūru LETA informēja LU studentu servisa pārstāve Inta Jaunzeme.

Pieteikties var elektroniski LU mājaslapā “www.lu.lv/studentakurpes”. Pasākums notiks no 2.aprīļa līdz 8.aprīlim.

Skolēniem no visas Latvijas šajā laikā būs iespēja viesoties LU fakultātēs un vienu dienu pavadīt kopā ar studentu, piedaloties studiju procesā – lekcijās, semināros, laboratorijās un praktiskajos darbos. Kā akcentēja Jaunzeme, tas ļauj jauniešiem gūt priekšstatu par studiju procesu, studiju programmām un to saturu, mācībspēkiem, studiju telpām un ārpus studiju aktivitātēm Universitātē. “Pasākumā gūtie iespaidi palīdz jauniešiem pieņemt motivētu lēmumu tālākās izglītības izvēlē, gūt priekšstatu par studijām nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, lai vēlāk veiksmīgi adaptētos studiju vidē,” norādīja Jaunzeme.

Šogad skolēniem paredzētas arī jaunas aktivitātes, piemēram, dabaszinātņu un matemātikas interesenti varēs pārliecināties par to, ka šīs zinātnes ir aizraujošas un perspektīvas personīgai izaugsmei. Tikšanās laikā skolēniem būs iespēja piedalīties virtuālā konkursā, pildīt dažādus praktiskus uzdevumus, parādot savu radošumu un izdomu. Ikvienam individuāli vai komandā būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē pa LU galveno ēku, izstaigājot to no bēniņiem līdz pat pagrabstāvam.

Pērn “Studenta kurpēs” piedalījās 520 skolēni un 255 studenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+