×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. decembris, 2014
Drukāt

Bartaševičs: Pierīga barojas no Rīgas naudas (13)

Bartasevics_2

Aleksandrs Bartaševičs ("SC"), Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) prezidents Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs uzskata, ka Pierīgas novados nav novērojama ekonomiskā attīstība un tie tikai barojas no Rīgas naudas.

“Reāli šajās pašvaldībās attīstības nav, tās patērē naudu, jo nopelna Rīga,” aģentūrai LETA pauda LLPA prezidents. Viņš piebilda, ka ekonomiskā attīstība Pierīgas pašvaldībās nav manāma, jo tās tikai apēd to naudu, ko nopelna nauda.

Viņš paskaidroja, viņam tāda pārliecība radusies, jo Pierīgā dzīvo cilvēki, kas ikdienā dodas strādāt uz Rīgu, kur ir salīdzinoši lielas algas, un tādējādi novadam tiek nodokļi. Taču paši novadi nespēj veicināt ekonomisko attīstību. “Piemēram, Mārupē, tur taču nav nevienas lielas ražotnes,” minēja Bartaševičs.

Tāpēc, lai visi novadi Latvijā attīstītos vienlīdzīgā tempā, būtisks būs pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmas modelis, kas apmierinās visas puses un visas pašvaldības – lielās pilsētas, novadus, mazās pašvaldības, attīstības centrus. Rēzeknes mērs ieteica neaizrauties ar teritoriālā koeficienta piemērošanu pašvaldībām, tādējādi piešķirot vairāk līdzekļu lielajām pašvaldībām. Tā vietā būtu kritiski jāpavērtē, vai konkrētiem infrastruktūras objektiem tiešām šie līdzekļi ir nepieciešami.

Tāpat jaunajā izlīdzināšanas sistēmā vajadzētu atteikties no procentuālā sadalījuma, kāds patlaban eksistē starp pilsētām un novadiem. Tas veicinātu reģionu vienlīdzīgu attīstību, un tādā gadījumā katra lielā pilsēta būtu kā reģionu “vilciens” un veidotos turīgi novadi, uzskata Rēzeknes mērs.

Jau ziņots, ka jauno pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmu ir apņēmusies izstrādāt Finanšu ministrija. Diskusijas par to sāksies jau nākamā gada sākumā, un modelim jābūt izstrādātam līdz gada vidum.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Mārupē ir tāds neliels objekts -lidosta

 2. Ir jau tā, ka IIN vajadzētus saprātīgi DALĪT starp darba vietu un deklarēto dzīves vietu.
  Taču kāpēc rēzeknietis Bartašēvičs tā “cepas” par tālo Rīgu, nevis par depresīvo Rēzekni, – nu gluži kā Krievijas TV par nabaga austrumukrainas bandītiem, bet ne par savu tautu, kura tikai pēdējo nedēļu laikā palikusi par 15 – 20% nabagāka?

 3. Izskatās, ka Rīgai situācija ir izmisuma, ka jādomā kā pievienot novadus, uz kurieni bēg rīdzinieki. SC kaut kā tas modelis nešaubīgi atbilst krievu karaspēka modelim, kad tie “atbrīvoja”. Visu “noatbrīvot” līdz kliņķim tā, ka pašam pretīgi tur dzīvot un tad sākt vainot Ameriku un meklēt nākamo ko “atbrīvot”.

 4. Bartačēvica vietā es Mārupi pat nepieminētu “slikto” sarakstā. Mārupē atrodas Rīgas lidosta, ja kas

 5. Bartašēvicu ārā ! Atbildēt

  Tas ir tāds pat mūpis kā Ušakovs.

 6. Kas Bartašēvičam gar Pierīgas attīstību? Būtu labāk par dzimto Rēzekni rūpējies.

 7. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Kāda skaista, zināšanu un inteliģences neskarta seja!

 8. Ja vins saka ka Marupe naw newienas lielas razotnes,uznemuma-tas izsaka loti lielu vina nekompetenci.sobrid cel latvijas desmitgade lielamo rupnicu-polipaks. Tur atrodas kreiss, selva buve. Vel citi uznemumi par kuriem nezinu. Tur ir uznemumiem lielaka atdewe neka purcikaa.

Draugiem Facebook Twitter Google+