Mobilā versija
+5.2°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
7. janvāris, 2015
Drukāt

Sievietes masveidā sāka skūt kājas 2. Pasaules kara laikā

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Starp dažādu sieviešu žurnālu pamācībām noteikti atradīsies vieta arī sadaļai par to, kā pareizāk un drošāk atbrīvoties no apmatojuma uz kājām – skūt, vaksēt, izmantot apmatojumu noņemošus krēmus, – taču aizmirsies, ka šim obligātajam koptas sievietes priekšnoteikumam ir konkrēts vēsturisks pamatojums.

Protams, ir saglabājušās ziņas par Kleopatru, kura tiekusies atbrīvoties no ķermeņa apmatojuma, tāpat tas bija obligāts noteikums augstākās klases hetērām senajā Grieķijā. Taču kāju skūšana masveidā ieviesās tikai 2. Pasaules kara laikā, turklāt nevis estētisku, bet gan tikumisku apsvērumu dēļ.

Kara laikā par lielu retumu kļuva sieviešu garās zeķes, jo neilons, no kā tās pirms 70 gadiem izgatavoja, bija nepieciešams kara rūpniecībai. Taču staigāt garajās biksēs – vai, pasarg’ Dievs! – svārkos un pavisam bez zeķēm bija nepiedienīgi.

Atjautīgās daiļā dzimuma pārstāves izeju atrada: kājas tika atbrīvotas no matiņiem un tonētas, turklāt izveidojās pat īpašs skaistumkopšanas salonu piedāvājums, kurā ietilpa arī obligātās līnijas novilkšana tieši kājas stilba aizmugures viducī; tam pat tika izgudrota īpaša ierīce.

Karš beidzās, zeķes atgriezās plauktos, tomēr no matiņiem brīvas kājas saglabājušas savu sievišķības etalona jēgu.

Sagatavots pēc top.thepo.st

Pievienot komentāru

Gribi pilnībā mainīt stilu? Kā spert pirmo soli, iesaka stiliste Una BernatovičaLūdzu, pastāstiet, kas jādara, lai sieviete pilnībā mainītu savu stilu! Kā panākt efektu, lai neviens viņu vairs nepazīst? ILONA KULDĪGĀ
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
Draugiem Facebook Twitter Google+