×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. februāris, 2012
Drukāt

48 gadu vecumā mirusi dziedātāja Vitnija Hjūstone

vitnija

48 gadu vecumā mirusi soulmūzikas dziedātāja Vitnija Hjūstone, kas savas karjeras laikā pārdevusi miljoniem ierakstu un saņēmusi virkni balvu, taču arī ilgus gadus cīnījusies ar atkarību no alkohola un narkotikām.

Dziedātāja sestdien, 11.februārī, atrasta bez dzīvības pazīmēm viesnīcas numurā Beverlihilsā. Viņas personāls uzsācis atdzīvināšanas pasākumus un izsaucis neatliekamo palīdzību, taču visi centieni bijuši nesekmīgi.

Viņas nāves iemesls pagaidām nav skaidrs, bet vietējā policija paziņoja, ka nav redzamas kādas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Vietējā policija, apstiprinot Hjūstones nāvi, sestdienas vakarā sniedza īsu paziņojumu žurnālistiem pie Beverlihilsas viesnīcas “Hilton”, kur bija sapulcējušās daudzas izklaides industrijas zvaigznes uz ikgadējo pirms “Grammy” balvu ceremonijas producenta Klaiva Deivīsa rīkoto ballīti.

Ziņas par Hjūstones nāvi šokējušas izklaides industriju tikai dažas stundas pirms prestižo “Grammy” balvu ceremonijas Losandželosā.

Hjūstone savas karjeras laikā saņēmusi sešas “Grammy” balvas, bet viņas ieraksti pārdoti 170 miljonos eksemplāru. Pazīstamākā Hjūstones dziesma ir viņas iedziedātā kaverversija Dollijas Pārtones dziesmai “I Will Always Love You”, kas izskanēja filmā “The Bodyguard” (“Miesassargs”).

Tomēr pēdējos 20 gados viņas karjera piedzīvojusi lejupslīdi, dziedātājai atzīstot narkotiku atkarību un vardarbību ģimenē no bijušā vīra Bobija Brauna puses. Astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu sākumā Brauns bija viens no populārākajiem R&B dziedātājiem, taču vēlākos gados viņš vairāk bija slavens kā Hjūstones vīrs, kā arī bieži nonāca policijas un sabiedrības uzmanības lokā par narkotiku lietošanu un kaušanos, kā arī savas sievas iekaustīšanu. Pēc ilggadīgām vētrainām attiecībām, ko pavadīja narkotiku lietošana un vardarbība, pāris beidzot izšķīrās 2007.gadā. Hjūstonei un Braunam ir meita Bobija Kristīna, kurai ir 19 gadi.

2009.gadā Hjūstone atgriezās mūzikā ar albumu “I Look at You”, kas atzinīgi novērtēts un “Billboard” topā sasniedza pirmo vietu.

Atklātībā nonākot ziņām par dziedātājas nāvi, sociālās komunikācijas vietnes pārpludinājuši neskaitāmi cieņas un apbrīnas apliecinājumi Hjūstonei. “Ar salauztu sirdi un asarās par šokējošo manas draudzenes nāvi. Viņa kā viena no izcilākajām balsīm uz zemes nekad netiks aizmirsa,” tviterī rakstīja Meraija Kerija.

“Mēs esam zaudējuši vēl vienu leģendu. Mīlestība un lūgšanas Vitnijas ģimenei. Viņa mums visiem pietrūks,” rakstīja Kristīna Agilera, savukārt Riana tviterī ierakstījusi: “Vārdu nav. Tikai asaras, dārgā Vitnija.
“Viņai bija tāda balss, kas jebkuru stāstu un melodiju pārvērta maģiskās skaņās,” piebilda Laionels Ričijs.
“Tā ir traģēdija. Vitnija Hjūstone bija izcilākā dziedātāja, kādu es jebkad esmu dzirdējis, un viņa mums ļoti pietrūks,” sacīja mūzikas veterāns Tonijs Benets.

“Grammy” balvu organizētājs Nīls Portnovs Hjūstoni nodēvējis par “vienu no visu laiku pasaules izcilākajām popmūzikas dziedātājām, kas aiz sevis atstāj spēcīgu mūzikas skaņu celiņu trīs desmitgadu garumā”. “Mūzikas kopienā šodien ir apdzisusi gaisma. Mēs izsakām visdziļāko līdzjūtību viņas ģimenei, draugiem, faniem un visiem, kurus aizkustinājusi viņas brīnišķīgā balss,” sacīja Mūzikas ierakstu akadēmijas vadītājs.

Sagaidāms, ka Hjūstones pāragrā aiziešana mūžībā tiks pieminēta arī šovakar Losandželosā paredzētajā “Grammy” balvu pasniegšanas ceremonijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+