×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Rinkēvičs: Eiropas Savienības drošības stratēģija ir novecojusi (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs preses konferences laikā.

Eiropas Savienības (ES) drošības stratēģija ir novecojusi, šādu viedokli ārpolitikas debatēs Saeimā pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Runājot par situācijas attīstību pasaulē, ministrs norādīja, ka ES robežu tuvumā, kā arī tradicionālajos un jaunajos karstajos punktos ES drošības stratēģija ir novecojusi.

“Tās pirmais teikums “Eiropa nekad agrāk nav bijusi tik labklājīga, droša un brīva” jau pats par sevi liecina, cik tāla ir šī gada realitāte no 2003. gadā rakstītā. Tāpēc jau mūsu prezidentūras laikā ir nepieciešams uzsākt tās pārskatīšanu. ES daudz vairāk jāinvestē kopējo aizsardzības spēju attīstībā, aizsardzības budžetu palielināšanā, sadarbības ar NATO uzlabošanā, kā arī aizsardzības rūpniecības modernizācijā,” pauda ministrs.

Politiķis norādīja, ka Latvija sniegs ieguldījumu Eiropas Kopējās drošības un aizsardzības politikas stiprināšanā, piedaloties Kopīgās drošības un aizsardzības politikas misijās un operācijās Afganistānā, Gruzijā, Somālijā un Mali. Tāpat tiek plānota arī Latvijas dalība ES civilajā misijā Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. =Rinkēvičs: Eiropas Savienības drošības stratēģija ir novecojusi=
  Jūties kā valsts ministrs- darbojies un nekladzini, ka neko nevar. Kad jāparaksta rosinājums par pretpropogandu – pats pazūdi… Uzkāpi postenī uz barikādes tad stāvi tur godam un… ( jau teicu par kladzināšanu).

 2. Ņemot vērā, ka NA/VL ir tieslietu ministrs, Saeimas spīkere, kultūras ministre.. jautājums ir cits..kādēļ sabiedriskajā kanālā LTV7 O.Ignatjeva vadītajā raidījumā „Točki nad i” jau ilgstoši uzaicinātie latvieši savā starpā sarunājas krievu valodā.. vai jau atkārtoti esam okupēti no Krievijas? .. par ko neko nezinām? ..jo daudzi latvieši nemaz nesaprot krievu valodu..vai arī – okupācija nemaz nav beigusies? Tādēļ, mazākais, ko varētu šie NA/VL deputāti darīt, ir veicināt likumdošanas grozījumos, lai šim un līdzīgiem raidījumiem, kur latvieši savā starpā nesarunājas valsts valodā, latviešu valodā, būtu tulkojums titros latviešu valodā..lai latvieši saprot, par ko citi latvieši savā starpā sarunājas krievu valodā..ja jau nav Krievijas okupācijas Latvijā..

  21. janvāra O.Ignatjeva raidījumā „Točki nad i” bija ieradušies veseli pieci latvieši, kas nesarunājās savā starpā latviešu valodā.. V.Zatlers, G.Kūtris, A.Endziņš, M.Bendiks, E.Smiltēns..tikai viens no sešiem uzaicinātiem bija krievs – Saeimas deputāts J.Sokolovskis.. tā arī latviešiem, kas skatījās šo raidījumu, pilnā mērā bija liegtas tiesības uzzināt valsts valodā, par ko šie kungi sprieda..

  Ja šinī, 21. janvāra raidījumā latviešiem bija liegtas tiesības uzzināt valsts valodā, par ko tika spriests raidījuma gaitā, tad šis O.Ignatjeva raidījums „Točki nad i” ir nekas cits, kā vien kārtējā Kremļa propoganda Latvijas sabiedriskās TV izpildījumā..

  Bet sprieda viņi, lūk, par ko! Kā Zatlera, bijušā valsts prezidenta, partijas pēdās ejot Sudrabas partijai ietekmēt Saskaņas-krievskaņas interesi nākošā valsts prezidenta izvēlē..tā varētu būt dižās Krievzemes pareizticīgā I.Sudraba..G.Kūtris un A.Endziņš, abi bijušie Satversmes tiesa priekšēdētāji, kas sadarbojas ar Saskaņu-krievskaņu, uzsvēra šo labvēlīgo iespējamību un kā likumdošanas ietvaros to panākt..

 3. ir lielakais drauds Latvijai. Moralajiem kropliem nav vieta Latvijas valsts parvalde.

 4. Diemžēl, it kā brīvā un demokrātiskā, labklājīgā Eiropa, līdz Ukrainas precedentam, dzīvoja , ja tā var sacīt, ilūzijās, bet realitāte ir citāda.Tāpat Eiropa centās “paiet garām” problēmām par kurām runāja padomju okupāciju pieredzējušās valstis.Vieglāk bija problēmas “nesaskatīt”. Vismaz to var teikt par attiecībām ar Krieviju, kuras imperialistiskā domāšana nekad nav zudusi, bet gan pāraugusi citā biedējošā (neizglītotā un agresīvā) kvalitātē. Krievija vēl ilgi būs demagoģiska divdabe un ar to jārēķinās.

Draugiem Facebook Twitter Google+