×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Piešķir 200 000 “Dvēseļu puteņa” veidošanai (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nacionālais kino centrs (NKC) šogad 200 000 eiro piešķirs filmai “Dvēseļu putenis”, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā pastāstīja NKC vadītāja Dita Rietuma.

Arī 2014. gadam filmas “Dvēseļu putenis” veidošanai no valsts budžeta tika piešķirta tikpat liela summa.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sākotnēji 2013. gadā bija iesniegusi valsts 2014. gada budžetā pieprasījumu par 938 699 latu (1 335 648 eiro) piešķiršanu spēlfilmas “Dvēseļu putenis” ražošanas sagatavošanai un filmēšanas pirmajam posmam. Komisijas iesniegtais priekšlikums paredzēja, ka 2015. gadā filmas veidošanai jāpiešķir 920 275 lati (1 309 433 eiro).

Valdība šo ierosinājumu neatbalstīja, savukārt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vēlāk vienojās atbalstīt mazākas summas piešķiršanu, proti, paredzēt šim mērķim 200 000 eiro.

Papildu finansējuma piešķiršana filmai “Dvēseļu putenis” izraisīja pretrunīgas diskusijas nozares ekspertu starpā. Daļa uzskatīja, ka politiska naudas dalīšana grauj finansējuma sadales sistēmu, kas balstās uz mākslinieciskām kvalitātēm, bet citi pauda gandarījumu, ka nozarei ar jebkādiem līdzekļiem izdevies piesaistīt papildu finanses.

Saeima, arī izskatot 2013. gada budžetu, atbalstīja filmas projekta “Dvēseļu putenis” attīstību, piešķirot no valsts budžeta līdzekļiem 25 000 latu (35 571 eiro) filmas projektam.

Filmu uzņem SIA “Studija F.O.R.M.A”. Tās komandā ir režisors Armands Zvirbulis, scenārija autors Alvis Lapiņš un producents Gatis Upmalis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ļoti apsvecama lieta. Esmu lasījusi Grīna grāmatu ,,Dvēseļu putenis,, , ļoti iespaidīgs darbs.
    Ja tikai filmu varētu uzņemt pēc iespējas reālāk, tad tas būtu grandiozs darbs. Daudziem latviešiem un cittautiešiem liktu padomāt. Kā latvieši cīnījās par savu Tēvu zemi, lai mēs tagad varētu labāk dzīvot.

  2. ,,Dvēseļu puteni,,bija jāuzņem 20 gadus agrāk un uzņemšanai jāpiešķir 2 miljonus latu,tad pašlaik Latvija un latvieši nebūtu tādi kādi ir tagad.Vēl viss var mainīties,Putins norūksies pateiks – , ,ņeceļesobrazno ,,lindermans, griss,ždanoka aijo benes ….. piebalsos un,, tūdaliņi,, piekritīs un nokaunēsies.
    Iznāks kā ar pieminekli Konstantīnam Čakstem.

Draugiem Facebook Twitter Google+