Mobilā versija
Brīdinājums +15.6°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
3. februāris, 2015
Drukāt

Ar Ditas Krenbergas trio koncertu Slovākijā atklāta Latvijas prezidentūra ES

Ārlietu ministrijas fotoĀrlietu ministrijas foto

Pirmdien, 2. februārī Slovākijas Filharmonijas “Reduta” zālē Bratislavā ar Ditas Krenbergas trio koncertu oficiāli tika atklāta Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē. Sarīkojumu atklāja Latvijas vēstnieks Slovākijā Edgars Skuja un Slovākijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Peters Javorčiks.

Uz koncertu bija aicināti Slovākijas parlamenta, valdības, citu Slovākijas valsts institūciju, kā arī Bratislavas pilsētas pārstāvji, diplomāti no akreditētajām ārvalstu vēstniecībām unī Latvijas goda konsuls Slovākijā Miroslavs Repka.

Ditas Krenbergas trio, kura sastāvā koncertē flautiste Dita Krenberga, čelliste Inga Sunepa un pianists Juris Žvikovs, koncerta programmā bija gan latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Pētera Vaska un Pētera Plakida skaņdarbi, gan Jozefa Haidna, Fēliksa Mendelsona, Bendžamins Godāra un Astora Pjacollas kompozīcijas. Dita Krenberga sniedza ieskatu koncerta programmā latviešu, angļu un slovāku valodās. Koncerts sākās ar brīnišķīgu Ludviga van Bēthovena “Odas priekam” aranžējumu visu trīs mūziķu izpildījumā.

Pēc koncerta vēstnieks E. Skuja aicināja viesus uz pieņemšanu.

20. janvārī Bratislavā vēstnieks E. Skuja iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras saturisko programmu, piedaloties Eiropas Komisijas pārstāvniecības Slovākijā rīkotajā diskusijā. Diskusiju vadīja EK pārstāvniecības Slovākijā vadītājs Dušans Hreneks, tajā piedalījās arī Slovākijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Peters Javorčiks . Pēc pasākuma viesi tika aicināti iepazīties ar Latvijas Institūta un Tūrisma Valsts aģentūras informāciju par Latviju un tūrisma iespējām, kā arī nogaršot Latvijas produktus.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+