×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

4G mobilā interneta frekvences iegūst četri sakaru operatori

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Sekmīgi noslēgusies ceturtās paaudzes (4G) mobilā interneta frekvenču izsole. Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja izsoles rīkotāja – Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) – sabiedrisko attiecību pārstāve Daiga Reihmane, izsolē 4G mobilā interneta frekvences ieguvuši četri lielie sakaru operatori – mobilo sakaru operatori “Tele2”, “Bite Latvija”, “Latvijas Mobilais telefons” (LMT), kā arī kabeļtelevīzijas un elektronisko sakaru operators SIA “Baltcom TV”.

Piektais dalībnieks – mazpazīstamajam uzņēmējam Vladimiram Strucovskim piederošā SIA “SH-35” – no izsoles izstājies.

Patlaban netiek sniegta informācija par izsoles summām un pārējām detaļām, kamēr izsoles rezultātus nav apstiprinājusi SPRK padome. Iespējams, papildu informācija tiks atklāta rīt, 4.janvārī.

Izsole turpinājās divas dienas.

Izsoles priekšmets bija 2,5-2,69 GHz radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības komercdarbībai Latvijā, kas bija sadalītas piecās daļās. Sākumcena par četrām no izsoles priekšmeta daļām bija noteikta 200 000 latu, šīs daļas izdevies pārdot izsolē. Sākumcena vienai no daļām bija 100 000 latu, bet to nav izdevies izsolīt.

Frekvenču lietošanas tiesības tiks piešķirtas uz 15 gadiem no 2014.gada 1.janvāra, kad beigsies maksas televīzijas un elektronisko sakaru kompānijas “Baltcom TV” lietošanas tiesības, kā arī ierobežojumi šīs frekvences lietot jebkurām citām vajadzībām, izņemot kabeļtelevīzijas signāla izplatīšanu.

Nozares speciālisti uzskata, ka 2,5-2,69 GHz frekvenču josla ir vislabāk piemērota 4G mobilā interneta pakalpojumu sniegšanai blīvi apdzīvotā pilsētvidē. Bāzes stacijām, kas darbojas šajās frekvencēs, ir samērā mazs pārklājumu rādiuss, un tīkla izbūve šajā diapazonā prasa samērā blīvu bāzes staciju izvietojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+