Latvijā
Sabiedrība

5 būtiski jautājumi, kas jānoskaidro, salīdzinot autoskolas 16

Publicitātes foto

Autoskolas Latvijā ir tiešām lielā skaitā, to ir vairāk nekā divi simti. Tāpēc noteikt, kura no tām ir pati labākā, ir gandrīz vai neiespējamā misija, jo katram apmācāmajam var būt atšķirīgi kritēriji un vajadzības, pēc kurām noteikt, kura ir labākā autoskola tieši viņam konkrētajā situācijā.

Tomēr ir daži būtiski faktori, kas katram ir jāizvērtē, lai autoskolas izvēle būtu pēc iespējas veiksmīgāka. Attbildes uz daudziem no šiem jautājumiem varēs atrast, ja uzmanīgi tiks izpētītas potenciālo autoskolu tīmekļa vietnes.

1. Vai autoskola ir ērtā vietā?
Vairums cilvēku mūsdienās ir diezgan aizņemti, tāpēc ikdienas grafiks ir noslogots. Ja tajā ir vēlme vēl iekļaut arī autoskolas apmeklēšanu, tad viens no būtiskiem faktoriem ir tas, cik ērtā vieta ir autoskola. Lai izvēlētos sev piemērotāko, vajadzētu vispirms uzzināt, kādas autoskolas atrodas dzīvesvietas tuvumā vai ceļa posmā no darba uz mājām. Tāda veidā jau sašaurināsies kandidātu loks, ko izpētīt detalizētāk. Būtiski, ka nevajadzēs lieki tērēt laiku, lai brauktu uz teorijas nodarbībām, kas notiek otrā pilsētas galā. Tas būtu nogurdinoši, kā arī palielinātu izmaksas, kas jāvelta autovadītāja apliecības iegūšanai.

2. Vai tiek piedāvāts atbilstošs mācību grafiks?
Pārsvarā visas autoskolas piedāvā vairākas apmācību grupas, kurām atšķiras nodarbību laiks. Strādājošajiem un tiem, kuri mācās, ne vienmēr ir iespēja apmeklēt dienas grupu, citi var vakaros, citi tikai brīvdienās. Jāsaprot, kāds ir vēlamākais teorijas nodarbību laiks un intensitāte. No tā arī būs atkarīgs, cik gara būs apmācība. Jāskatās, kuras autoskolas piedāvā vēlamo variantu. Tāpat atšķiras arī laiki, kad grupas tiek nokomplektētas un sāk mācības. Jāizpēta arī šī informācija, lai sāktu apmācību tieši tad, kad tas ir nepieciešams. Ja laiks nav būtisks, tad labāk pagaidīt līdz mācības sāks jauna grupa tajā autoskola, kas šķiet labāka pēc citiem kritērijiem.

3. Kādas ir atsauksmes no draugiem un paziņām?
Visuzticamākās vienmēr ir atsauksmes no pazīstamiem cilvēkiem, kuri apmeklējuši konkrēto autoskolu. Internetā lasāmajam ne vienmēr var uzticēties, jo bieži vien komentārus un atsauksmes raksta pašas autoskolas, lai uzlabotu savu tēlu un veicinātu biznesu. Tuvs cilvēks nemelos, viņam nav tādas nepieciešamības. Tāpēc būs noderīgi dzirdēt reālu cilvēku patiesu pieredzi un viedokli par konkrēto autoskolu. Tādā veidā arī var dzirdēt ieteikumus, kuru instruktoru labāk izvēlēties, vai arī tieši otrādi — kuru noteikti neizvēlēties, ja kādam jau bijusi nepatīkama pieredze.

4. Kādi ir sadarbības līguma nosacījumi?
Paradums neiedziļināties dokumentos, ko paraksta, ir jāizskauž, jo vairums cilvēku nelasa to, kas ir starp personas datiem un paraksta vietu, lai gan tas tiešām ir būtiski. Jānoskaidro, kādus līguma nosacījumus autoskolas piedāvā: kāda būs apmaksas kārtība, cik ilgi līgums ir spēkā, kā tiek risināti strīdi, kādā kārtībā noris autoskolas eksāmeni, kādas ir abu pušu tiesības un pienākumi. Laikus to visu zinot, būs vieglāk izdarīt pareizo izvēli un vēlāk nesastapties ar kādiem nepatīkamiem pārsteigumiem šajā sakarā.

5. Kāda ir autoskolas apmācāmo sekmība CSDD eksāmenos?
Protams, ka būtisks kritērijs, kas ļauj salīdzināt autoskolas, ir apmācāmo sekmība CSDD eksāmenos. Regulāri tiek apkopota informācija, kas pēc tam ir pieejama ikvienam interesentam. Sarakstos norādītie procenti atspoguļo, cik daudzi no apmācāmajiem iegūst autovadītāja apliecību. Pieejama arī statistika par pasniedzējiem un instruktoriem. To visu var meklēt CSDD mājaslapā. Ir vērts veltīt savu laiku, lai iepazītos ar šo aktuālo informāciju, kas var būt ļoti svarīga, lai izlemtu, kuras autoskolas virzienā skatīties.

Statistika tiešā veidā parāda, cik sekmīga ir konkrētās autoskolas apmācību programma un metodes, jo mērķis taču ir iegūt labas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas auto vadīšanā.

LA.lv