Kokteilis
Stilo

5 frizieru padomi, kas palīdzēs saglabāt matu sakārtojumu mitrā, lietainā laikā0

Publicitātes foto

Diemžēl rudenī ļoti biežas ir ietainas un mitras dienas. Bet ikviena no mums zina, cik grūti šādā laikā ir saglabāt no rīta saveidoto frizūru. Visbiežāk tev pietiek tikai iziet no mājas, lai mitrums “ieēstos” tavos matos un pēc maza mirkļa tu jau konstatētu, ka no glīti sakārtotajiem matiem, kādi tie bija no rīta pie spoguļa, atlicis vairs nav nekas – uz tavas galvas ir haoss! Mitrā laikā mati sāk veidoties, lokoties, citām – pūkoties, un tas pavisam nav tas, ko mēs vēlamies.
Tāpēc apkopojām profesionāļu padomus, kas palīdzēs saglabāt no rīta saveidoto matu sakārtojumu mitrā laikā jebkura tipa matos.

1. Izvairies no termiskas apstrādes!
Matu taisnošana ar “pannu” vai arī mēģinājums tos ielokot ar loku šķērēm lietainā laikā jebkurā gadījumā cietīs neveiksmi. Taču ja tev ir gari mati un tie ir tik un tā jāizžāvē, un jāsaveido pirms iziešanas no mājas, iesakām to darīt ar remdenu vai pat vēsu fēna gaisu. Žāvējot matus, fēnu turi vismaz 10 cm attālumā no matiem. Pirms sākt žāvēšanu, mitros matiem ieklāj speciālos matu kopšanas līdzekļus, kas paredzēti to aizsardzībai no karsta gaisa.

2. Matiem, kas lokojas, izmanto matu vasku
Daudzi baidās izmantot šo līdzekli, jo uzskata, ka tas var matus padarīt taukainus. Taču tā nav, ja to lieto pareizi. Tāpat ir svarīgi iegādāties kvalitatīvu matu vasku. Kad to iegādāsies veikalā, izvēlies pēc iespējas “cietākas” konsistences līdzekli, kam saskarsmē ar pirkstiem ir burtiski jākūst. Iezied vasku izžāvētos matos, pirms tam to vienmērīgi izsmērējot plaukstās. Liekot vasku matos, neliec to pie saknēm, bet pāris centrimetrus zemāk, citādi radīsi taukainu, nemazgātu matu iespaidu.

3. Taisniem matiem izmanto putas
Lai saglabātu matu apjomu lietainā, mitrā laikā frizieri iesaka ieziest putas mitros matos un izžāvēt ar fēnu (ne karstu gaisu!). Turklāt matu saknes žāvēt ar karstāku gaisu. Kad mati izžāvēti, izķemmē tos ar retu saru ķemmi (ieteicami dabiskie sari, kas neļauj matiem elektrizēties) un izlaid cauri matiem pirkstus, tādā veidā saglabājot to apjomu.

4. Izmanto lietu un vēju savā labā!
Šobrīd modē ir mazliet “haotiski” matu sakārtojumi – nejaušas, neliela izmēra lokas, kas krīt katra uz savu pusi. Tāpēc, ja tevi gaida kāda svarīga tikšanās, varbūt nav vērts uztraukties par perfekti iztaisnotiem matiem? Taču, lai šis “haoss” uz tavas galvas būtu patiešām radošs, neaizmirsti vispirms parūpēties par tīriem, gludiem, spīdīgiem matiem – tātad, pirms iziešanas no mājas, tie ir jāizmazgā un jāizsfēno ar vēsu fēna gaisa plūsmu.

5. Garus matus pin bizēs
Ja tev ir gari mati, pin bizes. Lietainās dienās tu būt radoša un veidot no saviem matiem visdažādākās frizūras –
zirgastes, franču bizes vai jebko citu. Tas ir ne tikai moderni un pievilcīgi, bet patiešām atvieglo tavu dzīvi mitrā laikā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv