Latvijā

5 iedvesmojoši stāsti – Kā cilvēki kļuvuši par miljonāriem0

Lai cilvēks kļūtu bagāts, nepietiek tikai ar savas domāšanas izmainīšanu. Paši miljonāri atzīst, ka vispirms ir jāstrādā ar sevi psiholoģiski, jāpieņem doma par to, ka tu kļūsi bagāts. Lielākā kļūda, kuru cilvēki pieļauj – viņi pieņem, ka kļūt par miljonāru ir neiespējami. Taču tā nav. Mūsdienās ir vairāki piemēri, kas apliecina, ka tas ir iespējams.

Tavs labākais ieguldījums esi tu pats

Tādu padomu kādam vīrietim sniedza viņa māte, piebilstot, ka no šāda veida ieguldījuma nekad nebūs zaudējumu. Tas agrāk vai vēlāk atmaksāsies, turklāt neviens to tev nespēs atņemt.

Cenšoties “savilkt galus”, strādājot par auto pārdevēju, 25 gadus vecais Džons nolēma sākt realizēt mātes doto padomu dzīvē. Lai arī viņam šis darbs īsti nepatika, jaunais vīrietis nolēma tam nodoties simtprocentīgi. Viņš regulāri skatījās auto pārdevēju treniņu video brokastu laiku, klausījās padomus un ieteikumus, braucot mašīnā, kā arī vienmēr ieradās darbā pirmais un pēdējais gāja prom. Pēc pāris mēnešiem viņš sāka redzēt rezultātus. Ja agrāk viņš mēnesī pelnīja pāris simtus eiro, tagad viņa alga trīskāršojās un turpināja augt. Kad viņš sasniedza 30 gadu vecumu, Džons bija nopelnījis savu pirmo miljonu, un kļuva par auto salona īpašnieku.

Neņem vērā, ko citi saka

Martins bija dzirdējis no daudziem cilvēkiem frāzes “tas nav iespējams”, “nedari to”, taču viņš tās nekad neņēma vērā. Viņš zināja, ka vienmēr būs kāds, kurš mēģinās tevi atturēt no savu sapņu sasniegšanas, kāds, kuram šķitīs, ka tavas idejas ir pārāk drosmīgas un mērķi – pārāk augsti. Taču Martins nepaļāvās šādām domām. Viņš ticēja, ka spēj paveikt to, ko ir iecerējis.

Jau mācoties vidusskolā, Martins atklāja, ka viņu interesē programmēšana. Viņš ar to nodarbojās mājās, pēc stundām, pašmācības ceļā apgūstot dažādas jaunas zināšanas. Sākot ar pašiem pamatiem, viņš pēc pāris gadiem jau zināja un prata vairāk nekā daļa profesionālu programmētāju. Pabeidzis universitāti, viņš nolēma veidot pats savu uzņēmumu. Taču tam bija nepieciešams sākuma kapitāls. Lai arī Martins bija iekrājis lielu daļu summas, viņam nedaudz pietrūka, tādēļ vīrietis nolēma noformēt kredītu. Viņa radi un draugi teica, ka tas ir pārdroši un pat muļķīgi, taču viņš tajā neklausījās. Martinam bija skaidrs mērķis, uz kuru viņš arī neatlaidīgi gāja.

Lai arī sākums nebija viegls, viņš kopā ar vēl dažiem draugiem izveidoja IT uzņēmumu, soli pa solim paplašinot to no vietējā, līdz pat starptautiskajam tirgum. Un pēc sešiem gadiem viņš kļuva par miljonāru, devās uz citiem uzņēmumiem stāstīt par savu pieredzi, sniegt padomus un iedvesmot cilvēkus. Un vienmēr, kad Martins kādam stāstīja par to, kā viņš sasniedza savu mērķi, vīrietis atkārtoja – neņem vērā, ko citi domā un saka. Ej uz priekšu.

Labs draugs ir zelta vērts

Katrīna vienmēr ir bijusi sapņotāja. Jau bērnībā viņa vecākiem stāstīja par to, ka tad, kad izaugs, būs bagāta un viņai būs sava māja. Protams, tolaik vecāki, kuri bija diezgan nabadzīgi, smaidīja un teica, ka viņas sapnis ir skaists, taču grūti piepildāms.

Gadiem ejot, Katrīna savu teikto neaizmirsa. Viņa ieguva stipendijas par labām sekmēm, pati atrada skolas, kurās mācīties, pabeidza universitāti un turpināja mācīties papildus, izmantojot internetā atrodamos kursus.

Vienīgā, kas ticēja Katrīnas mērķim un sapnim, bija viņas draudzene Marta, kura kopā ar viņu mācījās skolā. Viņām abām bija sapnis kļūt finansiāli neatkarīgām un palīdzēt savām ģimenēm.

Pāris gadus pēc universitātes pabeigšanas, abas draudzenes nolēma iesniegt pieteikumu biznesa ideju konkursā, kura fonds bija diezgan ievērojams – pirmās vietas ieguvējiem bija iespēja saņemt 10 000 eiro sava uzņēmuma veidošanai. Un viņas uzvarēja!

Uzsākot skaistumkopšanas līdzekļu pārdošanas biznesu, abām draudzenēm neklājās viegli. Taču viņas veiksmīgi pārvarēja visus šķēršļus un īstenoja savu sapni.

Starptautiska pieredze, kas izmainīja dzīvi

Laura iestājās augstskolā, zinot, ka viņa vēlas ne tikai iegūt izglītību, bet arī piedzīvot jaunas emocijas, pieredzi, un iepazīt jaunus cilvēkus. Pēc pirmā kursa pabeigšanas, viņa nolēma doties Erasmus apmaiņas studijās uz Norvēģiju.

Jaunie iespaidi, cilvēki un zināšanas, kuras bija iespējams uzkrāt, viņai deva ļoti daudz, kā arī izmainīja skatījumu uz dzīvi. Taču pats svarīgākais, ko viņa saprata – līdz šim Laura ir dzīvojusi savā iedomu pasaulē, nepadomājot par to, cik pasaule ir plaša un cik tajā ir daudz iespēju. Un reiz dzīve viņai piespēlēja iespēju, kas pārvērta visu. Kādā no konferencēm Norvēģijā, kurā Laura uzstājās ar savu prezentāciju, viņa satika uzņēmēju, kuru ieinteresēja meitenes ideja par biznesa attīstīšanu jaunā virzienā. Viņš piedāvāja Laurai strādāt savā uzņēmumā kā konsultantei. Šī bija viņas īstā vieta. Pēc studiju pabeigšanas, meitene pārcēlās uz Norvēģiju un pāris gadu laikā kļuva par uzņēmuma vadītāju. Taču viņa nekad neaizmirsa to, kā šis ceļš sākās.

Laimīgā biļete

Kārlis nekad iepriekš nebija pircis loterijas biļetes, jo uzskatīja, ka tā ir lieka naudas izšķiešana. Taču reiz viņš saņēma veselu to komplektu dāvanā no draudzenes. Nolēmis, ka, ja jau tās nonākušas viņa īpašumā, jāpalūkojas, kāds ir laimests. Pārbaudot loterijas rezultātus, viņš neticēja savām acīm. Viena no biļetēm izrādījās laimīgā, un viņš bija vinnējis 150 000 eiro! Kārlis pārbaudīja rezultātus vēlreiz. Viss sakrita.

Pa īstam savai veiksmei viņš noticēja tad, kad devās saņemt laimestu. Tagad bija jāsāk domāt, kā naudu tērēt. Kārlis zināja, ka nevēlas to izšķērdēt, tādēļ lielāko daļu izvēlējās ieguldīt dažādos uzņēmumos un darījumos. Sauciet to par veiksmi vai sakritību, taču pēc pāris gadiem viņš jau bija miljonārs!

LA.lv