×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

5 cilvēcīgi iemesli, kāpēc biežāk izģērbties kailiem + pieredze par attieksmi pret savu ķermeni (11)

1. Gadījums, kas mani mainīja

1no6
LETA/AFPLETA/AFP
LETA/AFP

Cik bieži mēs, sievietes, redzam viena otru kailu un turklāt jūtamies šādā situācijā komfortabli?

Kad biju skolniece, es mācēju pārģērbtuvē  tik ātri nomainīt drēbes, ka neviena klasesbiedrene neredzēja kailus pat manus ceļgalus. Mūsos tik ļoti bija iedzīta kautrība un morāles kanoni, ka reizēm  likās – jābūt apģērbtiem pat ģērbšanās laikā.

Tāpēc nav brīnums, ka ceļojuma laikā SPA nūdistu kūrortā, starp Austrijas Alpiem, es nejutos kā savā ādā, kautrējos par savu ķermeni.

Kad mēs ar draudzeni iegājām SPA zonā, domājām, ka mūs kā parasti sagaidīs mīksti, balti dvieļi, peldkostīmi un dažādu formu un izmēru figūras. Taču tā vietā tur visi staigāja “Ādama un Ievas kostīmos”. Es sarāvos no bailēm, jo uz kaut ko tādu es “neparakstījos”. Es atkal pārvērtos par to pārbiedēto septītklasnieci meiteņu ģērbtuvē.

Paskatoties uz kailo ķermeņu jūru visapkārt, sajutu milzīgu kaunu. Es neveicu kāju vaksāciju. Uz maniem gurniem palikušas strijas pēc grūtniecībām. Mana kreisā krūts ir nedaudz lielāka pa labo. Pagaidiet, bet kad es pēdējoreiz nodzinu spalvas no kājām? Ak, Dievs! – šīs piecdesmitgadnieces krūtis ir skaistākas par manējām. Lūk, tā, izskatīsies mana pakaļa, kad man būs 70? Ceru, ka nē. Vismaz  es regulāri nodarbojos ar sportu. Vismaz neesmu tik resna kā viņa. Un tā tālāk… Tādas domas šaudījās pa galvu.

Mana draudzene nopūtās, paskatoties uz mani, un sacīja: “Domāju, ka šajā vietā staigāt apģērbtām būtu nepieklājīgi.” Nepieklājīgi!? Es tā vietā atteicos noģērbties, taču jau pēc pirmās saunas sāku saprast, kāpēc šeit ir tādi noteikumi. Man bija karsti pat peldkostīmā. Dziļi ieelpojot (un skumji izelpojot), es noņēmu peldkostīma augšdaļu.

Manas krūtis nu bija tikušas brīvībā. Es sapratu, ka man būtu bijis daudz vienkāršāk atrasties sava vīrieša, nevis nepazīstamu cilvēku priekšā.

Bet tā vietā, lai ieciklētos uz to, kā es izskatos, nolēmu mēģināt saprast, kāpēc es izjūtu tādu kaunu. Kāpēc uzreiz pēc tam, kad šeit nokļuvu, es sāku salīdzināt savu ķermeni ar apkārtējiem? Kāpēc es priecājos par katru ieraudzīto celulītu uz dibeniem un ka uz visa fona es izskatos nebūt ne tik slikti? Kāpēc es vispār esmu kā apsēsta ar to, cik briesmīgi es izskatos?

Lūk, pieci atbrīvojoši iemesli, lai nebaidītos izģērbties.

 1. Gadījums, kas mani mainīja
 2.  "Ideāls" ir nekas vairāk kā ilūzija
 3. Tas, ka jūs jūtaties neaizsargāti citu cilvēku priekšā, ir normāli
 4. Kad jūs vērtējat citus cilvēkus, patiesībā jūs vērtējat sevi
 5. Saprotot, cik komfortabli ir bez apģērba, atskārtīsiet, ka jums nav vajadzīgs spilgts meikaps un augstpapēžu kurpes
 6. Nomest apģērbu un saplūst ar dabu ir patīkami

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Vai seksuālās revolūcijas kārtējais vilnis ? Atbildēt

  LA bija kādreiz cienījams laikraksts ar interesantiem, argumentētiem rakstiem un arī ļoti saturīgs tā elektroniskais variants . Tagad pats laikraksts tikai dažu lappušu biezumā,virspusēji rakstiņi, kas rezonē par aģentūru jaunākajām ziņām, pamācošs un diezgan diktatoriski neiecietīgs avīzes iedeologu vērtējums par politiskajiem un sociālajiem procesiem-kā būs pareizi domāt tautai. To var pusstundas laikā izlasīt. LA elektroniskā versija strauji degradē. Lai nu būtu mājsaimniecības, medību, dārzkopības un kulinārijas padomi. Bet nav saprotams ,no kurienes tiek ņemta informācija rakstiem t.s. attiecību , skaistumkopšanas, sekskopības jomās ar 10 soļiem, 8 veidiem, u.t.t . Un horoskopi katrām 5 minūtēm . Bezgaumīgi un lēti. Tas jau viss sāk līdzināties Vakara Ziņām, Spoki.lv , Princesei . Vai ar šo seklumu nav bailes pazaudēt jau tā ne visai kuplo lasītāju auditoriju?
  Interesanti, ka te aicina savu kailumu apbrīnot un kultivēt, bet citi mēdiji jau aizgūtnēm reklamē braukšanu plikiem pilsētas transportā. Varavīksnes ģenerālmēģinājums ?

  • Arī manis gadu gadiem iemīļotā un cienītā avīze sāk palikt nemīļa,žēl,bet pagaidām vēl pie tās turos,jo draugam var piedot kļūdas un netikumus,bet līdz noteiktai robežai.

 2. Tas ir skatoties no jūsu -vīriešu puses,bet man (sievietei),labāk patīk kaili vīrieši.Viņiem taču arī ir skaist ķermeņi.

 3. šausmas , 3 komentētāji ar tik lielu kaunu par sevi un savu ķermeni – ka paši sevi vispār paciešs un spogulī spēj paskatīties uz sevi:))

 4. Kā nav kauna tādas muļķības popularizēt. No tādiem kropļiem rodas visādi virinātāji. Nezin gan kāpēc publiski būtu kailam jāizrādās?

  • Visu padomju laiku bērnību biju mācīts būt kompleksains un vienlaicīgi cinisks pret vecāku cilvēku domām , darbiem un arī ķermeni. Patiesībā citu cilvēku dabiskā izskata pieņemšan un nekritizēšana ir intelekta izpausme. Tie, kas tam netic ir aprobežoti un nevēlas attīstīties. Ja reiz Jums gadīsies nokļūt valstī, kur Jūs sveicinās nepazīstami cilvēki, smaidīs nevis drūmi lūrēs kā tēvzemē, ir cerība, ka Jūs mainīsies savas domas arī par kailu – dabisku ķermeni. Jūsu negācija ir naida un cinisma klātbūtne Jūsu apziņā. Diemžēl Latvijā daudzi negrib pieņemt, ka citi domā, ģērbjas savādāk vai ir pliki. Tā nav izvirtība, tas it dabiski un normāli, vajag iemācīties atšķirt dabīgo no uzspiestapā. Mūsu gadi abus mūs ir iemācījuši cienīt citu cilvēku tiesības un savu dzīvi, izjūtām, neaizskaramību. Zināšanas un pasaule ir bezgalīgi un ne Jūsu ego noteiks, kādam un kādiem ir jābūt citem. Raksts nav ne stulbs,ne pavedinošs. Vienkārši daudzi ciena vienīgi sevi un diez vai nāks palīgā kādam, kurš būs nokļuvis nelaimē. Tas ir likumsakarīgi. Vēl Latvijā nav atradies uzņēmējs, kurš palīdzētu kanisterapijas biedrībai ” Maigais suns” , kura regulāri par savu naudu palīdz autistiem, sirmiem un vientuļiem cilvēkiem. Te ir vidējā “apģērbto” tautas attieksme pret citem, slimiem, neaizsargātiem un CITĀDIEM.

 5. nost ar kaunu un apakšbiksēm! Atbildēt

  Teorija apgūta; tagad ķersimies pie prakses. Sāksim ar VIRINĀŠANU ;-)))))

  • Skumji, kad cilvēks ir aprobežots 🙁 Sāksim ar elementāro: Māksla, kails ķermenis glezniecībā, māte ar bērnu, pirmās Olimpiskās spēles, laimīgie jaunie pāri un pāri gados nūdistu pludmalē. Vai tas ir kas slikts? Labāk dzīvot “padomju” stereotipos un lai visi citi līdzīgi? Kādas Jums tiesības diktēt savu aprobežotību citiem?

 6. kas var but skaistaks par kailu sievieti

Draugiem Facebook Twitter Google+