Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
8. maijs, 2013
Drukāt

5 intīmi jautājumi urologam (2)

Foto no žurnāla 36,6C arhīvaFoto no žurnāla 36,6C arhīva

Ir lietas, par kurām arī īsts balamute īpaši skaļi nesprēgā. Vismaz tad, ja problēma skar pašu. Tāpēc jautājam ārstei!

 

 

Atbild P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un medicīnas sabiedrības ARS uroloģe Zane Pilsētniece.

 

Kā novērst diskomfortu?

Lasītājs jautā: “Manai draudzenei ir maza maksts, kas brīžiem rada diskomfortu seksa laikā. Ko šādā situācijā varētu darīt?”

Ja ir šāda situācija, iespējams, viņa nav gatava mīlēties un nenotiek dabīgā lubrikācija, tāpēc partnerim ir vērts pacensties, lai pagarinātu priekšspēli. Tam ne vienmēr jābūt fiziskam kontaktam, jo ne velti saka, ka sievietes mīl ar ausīm.

Lai sieviete būtu nobriedusi vaginālam dzimumaktam, priekšspēlei nepieciešamas vidēji 26 minūtes, bet vīrietim šādai vēlmei pietiek ar 6 minūtēm. Tāpēc bieži vien nesakrīt partneru vēlmes, gatavība mīlēties, un pilnīga bauda netiek sasniegta.

Ja diskomforts rodas, mīlējoties konkrētā pozā, tad no tās ir jāizvairās.

 

Kā lai iegūstu pārliecību?

Lasītājs jautā: “Seksa laikā jūtos nepārliecinoši, pārņem diskomforts. Bieži vien esmu tik ļoti satraucies, ka nespēju mīlēties. Ko darīt?”

Šādos gadījumos jādodas pie psihoterapeita vai urologa, ja vaina ir erektīlajā disfunkcijā. Iespējams, piemeklējusi kāda organiska kaite – urīnceļu iekaisums, priekšdziedzera palielināšanās, varbūt ir pazemināts vīrišķā dzimumhormona testosterona līmenis. Taču lielākajai daļai pacientu tā tomēr ir psihogēna problēma. Šādā gadījumā palīdzētu saruna ar urologu, psihoterapeitu, ģimenes ārstu, partneri vai draugu – lai viņi iedrošina un dalās savā pieredzē.

Var lietot medikamentus, kas dzimumloceklī nodrošina asins pieplūdi, paildzinot spēju nodarboties ar seksu. Līdzko dažas reizes būs veiksmīgas, pašpārliecinātība atgriezīsies!

Vizīte pie urologa šādā situācijā būtu pareizs sākums, jo iemesls var būt iekaisums vai kāda seksuāli transmisīva slimība. Pēc sarunas ar dakteri, kurš rūpīgi pārbaudītu veselību un sniegtu pozitīvu vērtējumu, atgrieztos pārliecība, ka vismaz ar seksuālo dziņu viss ir kārtībā.

Vīrietim ir svarīgi kaut vai izstāstīt savu sāpi.

 

Vai prezervatīvs palīdz mīlēties ilgāk?

Lasītājs jautā: “Lietojot dzimumaktu paildzinošus (Long Love) prezervatīvus, spēju mīlēties ilgāk, taču tie rada sāpes, jo spiež uz dzimumlocekļa galviņu un mīlēšanos padara netīkamu. Tomēr atteikties no šiem prezervatīviem negribētu, jo vēlos seksā izturēt pēc iespējas ilgāk, lai iepriecinātu arī draudzeni. Kā rīkoties?”

Jānomaina prezervatīvs, jo tas ir par mazu. Jo mazāks prezervatīvs, jo stingrāka un ilgstošāka šķitīs erekcija, taču izmērs ir nepiemērots un izraisa spiedienu, kas pārvēršas sāpēs. Turklāt par kondomu izvēles iespējām būtu grēks sūdzēties – atliek tik atrast sev piemērotāko.

Partneres apmierinājums jau nerodas no lietotā prezervatīva veida. Viss ir atkarīgs no vīrieša – ja viņš grib visu vainu uzvelt aizsarglīdzeklim, nevis mēģina to saskatīt sevī, tad pat gudrāko urologu konsilijs nelīdzēs!

Ja grib mīlēties stundu no vietas, sāpes dzimumlocekļa galviņā var rasties tā pārlieku lielās pilnasinības dēļ. Jo ilgāks dzimumakts, jo skābekļa trūkums asinsvados pieaug, un tas var radīt nepatīkamas sajūtas.

 

Kāpēc sāp sēklinieki?

Lasītājs jautā: “Pēc maigošanās un mīlēšanās sāp sēklinieki. Kāpēc tā notiek?”

Priekšspēles laikā piebriest dzimumloceklis un pilnasinība veidojas arī pārējos uroģenitālajos orgānos – sēkliniekos, prostatā, sēklas pūslīšos. Šo orgānu gludā muskulatūra ir kaujas gatavībā sarauties un izvadīt spermu urīnizvadkanālā. Ja šī starta pozīcija ieilgst, rodas sprieguma sajūta sēkliniekos un starpenes rajonā un, ja ejakulācija nenotiek ilgstoši un muskuļi neatslābinās, var pievienoties pat sāpju sajūta. Nepatika var rasties arī tad, ja ir ļoti izteikts uzbudinājums un tam sekojoša ejakulācija.

Ja sēklinieki sāp neatkarīgi no erekcijas, iemesls var būt saistīts ar hronisku iegurņa sāpju sindromu, kam visbiežāk ir funkcionāls raksturs. Tādā gadījumā noteikti jādodas pie urologa, lai vainu izmeklētu padziļināti.

 

Vai penis par mazu?

Lasītājs jautā: “Kad ir iemesls domāt, ka dzimumloceklis ir pārāk mazs? Un vai ir kāds drošs veids, kā to iespējams palielināt?”

Par mazu dzimumlocekli pieaugušam vīrietim var uzskatīt peni līdz 4 centimetru garumam ne
piebriedušā stāvoklī un līdz 7 centimetriem erekcijas laikā. Visbiežāk tam par iemeslu ir kāda ģenētiska saslimšana vai arī hormonāli traucējumi grūtniecības laikā.

Lai pagarinātu dzimumlocekli, iespējams veikt plastikas operāciju bez iejaukšanās peņa briedumķermeņos.

Nevēlos atbalstīt nereti izplatīto viedokli – jo lielāks, jo labāks. Svarīga ir vīrieša prasme un gudrība apmierināt sievieti.

Ja viņš zinās, kā to darīt, tad partneri apmierinās arī ar nelielu dzimumlocekli.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sveiki! Vai tas ir normāli, ka es masturbēju ar māsas biksītēm? Man jau tas ir automātiski-kā sāku, tā paņemu viņas biksītes…

Draugiem Facebook Twitter Google+