Uncategorized

5. jūlijā sabiedriskais transports kursēs
 0

Foto – LETA

Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, pēc pēdējiem valdības lēmumiem, nolēmusi nerīkot streiku, vienlaikus paturot tiesības to rīkot rudenī.
 “Latvijas Avīzē” jau stāstījām, ka lemt par streika rīkošanu asociācijas valde bija iecerējusi pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska atbildes vēstules saņemšanas pasažieru pārvadātāju sūtītajai atklātajai vēstulei.

 

Līdz atbildes saņemšanai vairākus nozarei svarīgus lēmumus apstiprināja arī valdība. “Šie lēmumi risina daļu no samezglojumiem, tomēr daudzas problēmas aizvien saglabājas,” teic LPPA prezidents Pēteris Salkazanovs.

Valdība piešķīra Ls 1,8 milj. aizvadītā gada zaudējumu segšanai un papildu Ls 3,1 milj. šā gada zaudējumu kompensēšanai. P. Salkazanovs vakar uzsvēra – šā gada naudu varēs saņemt vien pēc valsts budžeta labojumu veikšanas šā gada septembrī, turklāt šie labojumi vēl ir jāatbalsta Saeimas deputātiem. Kā norādīja Bauskas pārvadātāju uzņēmuma SIA “Aips” īpašnieks Uldis Kolužs, šis mehānisms nozīmē ikmēneša dotācijas samazinājumu no jūlija. “Tātad augustā atkal var būt grūta situācija,” secināja U. Kolužs.

LPPA aizvien cīnās par Ls 700 000. Šo naudu par pērn veiktajiem pārvadājumiem nav saņēmuši vietējie pasažieru pārvadātāji. Satiksmes ministrijai un Vides un reģionālās attīstības ministrijai līdz 1. augustam ir jāsagatavo priekšlikumi, kā par šo parādu norēķināties. Tāpat valdība atbalstīja asociācijas ieteikumu reģionālā sabiedriskā transporta plānošanas un administrēšanas funkciju nodot vienai iestādei; to patlaban īsteno plānošanas reģioni.

Tomēr vairākos jautājumos asociācijas un valdības nostāja atšķiras. Piemēram, Ministru prezidenta vēstulē apšaubīta maršrutu tīkla apjoma noteikšanas metodikas nepieciešamība. Šajā gadā vēl varētu notikt atsevišķu starppilsētu reisu slēgšana. Biļetes, visticamāk, dārgākas nebūs.

 

LA.lv