Latvijā
Sabiedrība

5 lieliski veidi, kā ātri aizņemties nelielu summu līdz algai 0

Publicitātes foto

Piekritīsiet, ka ir labi, ja naudas pietiek vismaz no algas līdz algai un neparedzētiem izdevumiem ir iekrāta neliela rezerve, tā teikt, “nebaltai dienai”. Taču gadās neparedzēts notikums, kas izsit no līdzsvara mūsu finansiālo stabilitāti, piemēram, steidzami un dārgi izdevumi veselības aprūpei, auto vai mājokļa remonts, ko nav iespējams atlikt uz vēlāku laiku. Ko darīt šādā situācijā? Šobrīd vairs nav ierasts aizņemties no radiem vai draugiem, lai gan tas ir vienkāršākais un izdevīgākais variants, ko agrāk daudzi arī izmantoja. Tagad ir pieejami citi risinājumi ar kuru palīdzību varam tikt galā ar īslaicīgām naudas problēmām paši saviem spēkiem.

1. Kredītkarte ar kredītlimitu

Šāds variants ir visizplatītākais problēmas risinājums, jo konts bankā ir gandrīz visiem līdz ar to saņemt kredītkarti nebūs grūti. Tomēr šeit ir svarīgs nosacījums, kontā regulāri it jāienāk naudai, jo bankai ir jāredz, ka nauda tiek aizdota klientam ar stabiliem ienākumiem. Šajā gadījumā ienākumu apmēram ir otršķirīga nozīme. Vienkārši ir jāsaprot, ka, ja jūsu algas apmērs ir 500-600 eiro mēnesī, tad 3000 eiro kredītu jums neviens nedos. Visbiežāk bankas ir gatavas izsniegt aizdevumu kredītkartes formā ar summu, kas ir tuva jūsu ikmēneša ienākumiem. Maksimālais uz ko var cerēt ir – kredīts, kura summa līdzinās 200% no jūsu ikmēneša ienākumiem. Kredītlīniju var uztvert arī kā “glābšanas spilvenu” neparedzētiem gadījumiem, jo tā jums būs pieejama visu laiku, tomēr izmantosiet to vien tikai tad, kad radīsies neparedzēta situācija.

Kredītkarti ar kredītlimitu ir iespējams saņemt samērā vienkārši, burtiski 1 – 2 dienu laikā. Svarīgi ir arī tas, ka procenti tiks rēķināti tikai kopš brīža, kad sāksiet karti lietot un tikai no tās summas, kādu būsiet izmantojuši no pieejamā kredītlimita. Parasti gada procentu likme kredītkartei ir robežās no 15 līdz 25 %, atkarībā no bankas. Tomēr Ir vēl viens būtisks atmaksas nosacījums – noteiktā datumā nepieciešams atgriezt bankai 5% no iztērētās summas. Piemēram, jums tika izsniegta karte ar 1000 eiro kredītlimitu un jūs iztērējāt 100 eiro. Minimālā summa, kas jums būs jāatmaksā noteiktā datumā, būs 5 eiro plus kredīta procenti.

Svarīgi ir atcerēties, ka ja jūs velēsieties izņemt skaidru naudu, tad Latvijā par skaidras naudas izņemšanu bankomātā no kredītkartes bankas ietur komisijas maksu. Līdz ar to šāds variants vislabāk būs piemērots gadījumā, ja plānojiet veikt maksājumus tikai ar kredītkarti.

2. Overdrafts

Vēl vienkāršāks un elegantāks veids kā ātri aizņemties naudu ir overdrafts, turklāt, atvērt papildus kredīta vai citu karti nav nepieciešams! Pietiek ar parasto norēķinu debetkarti un bankas kontu, uz kuru tiek skaitīta alga. Overdrafts darbojas pēc līdzīga principa kā pirmais variants, tomēr atšķirība ir tā, ka overdraftam nav ikmēneša maksājumu. Piemēram, jūsu algas apmērs ir 500 eiro un banka piedāvā overdraftu vēl 500 eiro apjomā. Nepieciešamības gadījumā jūs variet iztērēt ne tikai savus 500 eiro, bet arī vēl “ielīst” overdraftā. Jums ir tieši tāda pati iespēja veikt pirkumus un maksājumus ar karti, kā līdz šim. Tiklīdz kontā ienāk nauda, piemēram, tiek pārskaitīta alga, overdrafts tiek automātiski dzēsts no šīs summas. Pēc šīs bankas operācijas overdrafts atkal kļūst pieejams iepriekšējā apmērā.

Lai saņemtu overdraftu bankas prasība parasti ir, lai uz kontu tiktu pārskaitīta darba alga un pēc nodokļu nomaksas tās apmērs nedrīkst būt mazāks kā 350-400 eiro. Kredīta gada maksa vidēji ir robežās no 20 līdz 28%.

3. Patēriņa kredīts bankā

Patēriņa kredīta lielākā burvība – tā saņemšanai nav nepieciešama ķīla vai pirmā iemaksa, taču tajā bankā, kurā plānojiet pieteikt aizdevumu, bankas kontam ir jābūt obligāti. Lai noformētu patēriņa kredītu parasti pietiek ar to, ka jums ir pastāvīga darba vieta ne mazāk kā 3 mēnešus, nedrīkst būt pārlieku lielas kredītsaistības (piemēram, hipotekārais kredīts ar lielu ikmēneša maksu), kā arī nekādā gadījumā klients nedrīkst būt kredītņēmēju sarakstā ar negatīvu kredītvēsturi. Atgādinām, ka Latvijā ir šāds saraksts un katrai finanšu institūcijai tam ir piekļuve.

Ja ar finansiālo reputāciju viss ir kārtībā, tad ar nelielas summas aizņemšanos nevajadzētu būt nekādām problēmām. Vēl vairāk, šobrīd bankas bieži vien ir gatavas izsniegt nelielus aizdevumu pat vienas dienas laikā. Gada procentu likme parasti ir robežās no 8 lidz 20 %, taču arī summas iespējams saņemt gana lielas – līdz pat 15 000 eiro.

4. Nebanku patēriņa kredīts vai aizdevums pret ķīlu

Latvijā ir daudz finanšu iestādes, kuras ir gatavas izsniegt nelielus aizdevumus. Gan bez ķīlas, ja runa ir par nelielām summām, gan pret automašīnas vai nekustamā īpašuma ķīlu, summā līdz 20 000 eiro.

Nebanku aizdevēju lielākā priekšrocība ir tā, ka aizņemties ir pat vieglāk nekā bankā – pieteikuma izskatīšanas termiņi ir īsāki, kā arī maksātspējas izvērtēšanas kritēriji ir pielaidīgāki. Piemēram, pieteikties patēriņa kredītam daudzos gadījumos var klienti ar algas apmēru 200-250 eiro. Tomēr maksa par šīm priekšrocībām būs lielāka – sākot no 10 līdz 50% gadā, savukārt ar nekustamā īpašuma vai automobīļa ķīlu saņemt kredītu būs daudz lētāk – no 15 līdz 20% gadā.

Der ielāgot, ka gadījumā, ja ir iepriekš neatmaksāti kredīti vai aizdevumi, kuriem ir bijuši kavēti maksājumi, tad kreditors var atteikt izsniegt patēriņa kredītu.

5. Ātrais kredīts vai kredītlīnija

Ir ļoti vienkāršs nosacījums – jo vieglāk ir aizņemties naudu, jo mazāk dokumentu tam nepieciešams, jo augstāki būs kredīta procenti. Ātrie kredīti, kuri Latvijā parādījās pirms 7 – 8 gadiem, tikai apstiprina iepriekš minēto. Līdz šim vēl nav izdomāts ātrāks un ērtāks veids kā aizņemties nepieciešamo summu, kā ātrais kredīts. Kā zināms, ja ar kredītvēsturi viss ir kārtībā, tad ātro kredītu iespējams saņemt praktiski pusstundas laikā. It īpaši, ja ir nepieciešama neliela summa 300-500 eiro. Šajā gadījumā nepieciešams vien aizpildīt pieteikumu un norādīt bankas konta numuru.

Interesanti ir tas, ka ātro kredītu kompāniju savstarpējā konkurence tirgū vislabvēlīgākajā veidā atsaucas uz klientiem. Daudzas ātro kredītu kompānijas piedāvā atlaides, akcijas un lojalitātes programmas pastāvīgajiem klientiem, kā arī, ja cilvēks noformē sms-kredītu pirmo reizi, tad lielākoties ātro kredītu kompānijas gatavas izsniegt to bez procentiem. No otras puses, ātro kredītu procentu likme ir robežās no 40 – 180% gadā. Ir skaidrs, ka ar šādiem procentiem kredītus ņemt uz gadu nav ieteicams – ar šī kreditēšanas veida palīdzību vislabāk risināt tieši īstermiņa finansiālās problēmas.

Un visbeidzot, vēl viens ērts risinājums, savā ziņā tāda kā mūsdienīga ātro kredītu modifikācija – tā ir kredītlīnija. Tās princips ir pavisam vienkāršs – jūs noformējiet pie ātro kredītu aizdevēja nevis kredītu, bet kredītlīniju, piemēram uz 1000 eiro. Tomēr jūs netērējiet visu summu uzreiz, bet tikai 200 eiro. Atlikušie 800 eiro būs jums pieejami jebkurā brīdī, kad būs nepieciešama nauda. Tie vienkārši pieejami jūsu kontā un kalpo kā glābšanas riņķis dažādās neparedzētās situācijās un procenti būs jāmaksā tikai par iztērēto summu.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Vecrīgā pieķertais taksometra šoferis cenšas vainu uzvelt klientam
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kurzemē slimnīcā nogādā vilciena notriektu velosipēdistu
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: Vecās oligarhiskās partijas noraka valdības izveidi
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka noslēgusi pastāvīgu darba līgumu ar Saeimas “izsvilpto” Kušneru
4 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Arī ceturtdien vietām gaidāmi saulaini mirkļi
38 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija brīdina savus pilsoņus un ierindo Zviedriju augstākajā terora draudu līmenī
2 stundas