Praktiski
Dārzs

5 lietas, kas jāņem vērā, izvēloties dārza mēbeles 0

Foto-Shutterstock

Sākoties dārza sezonai, aktualizējas arī jautājums par āra platību labiekārtošanu – čaklākie noteikti domā par jaunu siltumnīcu izvietošanu, savukārt prātīgie – par veco dārza mēbeļu atjaunošanu vai jaunu iegādi! Kas jāņem vērā, ja plānojat iegādāties jaunas dārza mēbeles, un kā tās kopt? Par to – lasiet tālāk!

Kādas dārza mēbeles izvēlēties?

Klāsts ir plašs, tādēļ apjukt var visai ātri. Svarīgi saprast piecas galvenās lietas:
1. Kādam nolūkam mēbeles tiks izmantotas? Intensīvi vai neregulāri?
2. Kur mēbeles tiks novietotas? Uz terases pie mājas? Vai vasarnīcā kaut kur patālu?
3. Kur mēbeles tiks glabātas laikā, kad netiks lietotas? Nojumē? Telpās? Šaurā šķūnītī?
4. Cik daudz laika un resursu varēs veltīt dārza mēbeļu kopšanai?
5. Kas būs cilvēki, kas šīs mēbeles lietos? Spēcīgi pieaugušie? Vai nereti sievietes un bērni?
Atbildes uz šiem jautājumiem lielā mērā arī noteiks to, ko labāk izvēlēties no plašā dārza un terases mēbeļu klāsta.

Nolūks
Ja plānots dārza mēbeles lietot regulāri un intensīvi, jālūkojas pēc kvalitatīviem un izturīgiem materiāliem, ka spēs izturēt lielo slodzi.
Kāda ir pamatne? Stabila un cieta virsma vai parasta zeme? Šis aspekts ir svarīgs, izvēloties krēslus – ja tie tiks novietoti vienkārši uz zemes, jāraugās, lai kājiņas būtu gana resnas un negrimtu. Ja patīk pavadīt vakarus pie ugunskura, jāizvēlas mēbeles, kuras labi iztur karstumu.

Novietošana – pie mājas vai attālāk
Šis aspekts ir svarīgs tad, ja vēlaties iegādāties skaistas un dārgas mēbeles ar noņemamu polsterējumu. Tādas var izvietot privātmājas dārzā vai uz terases pie mājas. Nav saprātīgi ar dārgām mēbelēm aprīkot vietas, kur plānots ierasties reti – mīkstajos matračos var ieviesties mitrums, kā arī tās būs daudz mazāk pasargātas no nelāgiem nodomiem. Tāpat, izvietojot mēbeles, jāpierauga, lai tās netraucētu dārza darbiem un aktivitātēm. Piemēram, masīvkoka vai metāla dārza soli tiek novietoti uz palikšanu, tādēļ vieta jāizvēlas īpaši rūpīgi.

Glabāšana
Izvēloties mēbeles, uzreiz ir jādomā arī par to, kur tās tiks glabātas, kurš tās nesīs un kā tās tiks pasargātas. Masīvkoka dārza mēbeles ir skaistas, taču pārāk smagas, lai tās varētu ienest telpās, līdz ar to jārēķinās, ka tās mēbeles, kam pāri nebūs jumtiņa, bojās nokrišņi.
Ja glabāšanai vietas ir maz, ieteicams izvēlēties salokāmus dārza krēslus vai tādus, kurus var savietot vienu virs otra, kā arī salokāmu galdu.
Jāņem vērā, ka atklātā laukā (arī zem nojumēm) mēbeles ir pakļautas klimatisko apstākļu iedarbībai. Izturīgas plastmasas mēbeles ar stiprības ribām labi panesīs nokrišņus, taču var izbalot un zaudēt stiprību saulē. Taču kā pluss jāmin tas, ka plastmasas mēbeles ir vieglas, līdz ar to tās pēc katras dārza sesijas var ienest zem jumtiņa.

Kopšana
Šis ir viens no svarīgākajiem aspektiem, ne tikai izvēloties dārza mēbeles, bet jebkuru aprīkojuma elementu. Ikvienas lietas darbmūžs primāri ir atkarīgs no tā, kā tā tiks lietota un kopta. Tādēļ svarīgi nekrist kārdinājumā un neizvēlēties pirmās skaistās mēbeles, kas iekritušas sirdī, bet gan vēsu prātu padomāt, cik vienkārša vai sarežģīta būs to apkope visā to lietošanas laikā.

  • Plastmasas mēbeles pirms un pēc katras lietošanas jānoslauka ar mitru lupatiņu. Ja tās ir pārāk netīras, var mazgāt ar augstspiediena ūdens strūklu vai kādu mazgāšanas līdzekli. Iegādājoties jaunas mēbeles, uzreiz jāpievērš uzmanība plastmasai – tai tā labi atgrūdīs netīrumus un būs viegli mazgājama. Poraina un īpaši matēta plastmasa var būt kaprīzāka, gluda un stingra – vienkāršāk kopjama.
  • Pītas mēbeles lietošanas starplaikos noteikti ir jāienes dārza mājiņā vai vismaz zem jumta. Gružus un putekļus var slaucīt ar mīkstu birstīti, cenošoties rūpīgi iztīrīt arī rievas, netīrumus var mazgāt ar mitru lupatiņu. Dabīgo materiālu pītās mēbeles nevajadzētu mazgāt ar lielu ūdens daudzumu, savukārt sintētiska materiāla pītās mēbeles var mazgāt ar augstspiediena strūklu.
  • Koka dārza mēbeles ieteicams uzstādīt zem jumtiņa vai nojumītes – tā ievērojami pagarināsies to kalpošanas laiks. Bieži vien dārza mēbeles no koka ir smagas, tādēļ uzreiz jādomā par to novietošanu vietās, kur tās varēs palikt un netraucēs zāles pļaušanai un citiem darbiem.
  • Dārza mēbeļu komplekti ar auduma elementiem ir skaisti un ērti, taču prasa papildu rūpes – tos noteikti nevajadzētu atstāt saulē, kā arī – noņemamos polsterētos spilvenus jāsargā no lietus.
  • Ja paredzēts, ka dārza galds pirms katras lietošanas reizes tiks pārklāts ar galdautu vai vaskadrānu, to var atstāt arī ārā.

Lietotāji
Šis aspekts ir minams tādēļ, ka dārza mēbeles atšķirībā no istabas mēbelēm bieži tiek pārvietotas. Tādēļ svarīgi, lai arī šie šķietami mazie darbiņi nesagādātu pārmērīgas pūles.

Kur meklēt dārza mēbeles?
Neatkarīgi no tā, kas jūs interesē – lētas koka dārza mājas, mēbeļu izpārdošanas, dārza mēbeles pītās, soli vai krēsli, ielūkojieties internetveikalā Precesdarbam.lv – tur ir atrodami gan dārza mēbeļu komplekti, gan dārza soli, tāpat dažādu veidu terases mēbeles, dārza galdi, sauļošanās krēsli, puķu kastes un daudz kas cits. Ieskatieties tūlīt!

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Spēkā stājies Likteņdārza likums. Kas tas tāds un ko nodrošina?
20 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Ābolu kraukšķis ar karameli un saldējumu. Izcila garša!
20 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ar gaļu pildītie gliemežvāki
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Aģents Māris no “TV Varavīksnes”. Saruna ar Aldi Ermanbriku
Intervija 1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Izrādes apmeklējums Rīgas centrā varēja beigties traģiski. Sieviete brīdina citus
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Bija izplānota iespaidīga afēra: no Zviedrijas ievestos atkritumus uzdeva par Latvijā savāktiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Gobzems: KPV LV vēlētāji neiebilst pret “Saskaņu” valdībā, bet šobrīd tas nav reāli
3 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Lielo veiksmi nosvinēs kārtīgi: azartiskā talseniece atklāj, kā tērēs Simtgades laimestu
1 stunda