×
Mobilā versija
-5.8°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Otrdiena, 20. februāris, 2018
10. decembris, 2015
Drukāt

5 mazāk zināmi ieradumi, kas palīdzēs tikt vaļā no liekajiem kilogramiem

Foto - Dievietei.lvFoto - Dievietei.lv

Hormoni ieņem svarīgu vietu katra cilvēka dzīvē. Tieši no tiem ir atkarīgs mūsu svars, augums, matu struktūra un apjoms, krūšu izmērs, ādas tips un pat noskaņojums. Neskatoties uz to, ka hormoni ir acīm neredzamas vielas, to ietekme uz organismu ir milzīga. Piemēram, ja sievietei notiek “kļūda sistēmā”, tad sekas var izpausties kā aizkaitināmība, nogurums un pat nepamanāms svara pieaugums. Par laimi, ja seko šiem 5 noteikumiem, tda var ne tikai noturēt hormonu līmeni normas robežās, bet arī nomest liekos kilogramus!

Guli vēsā istabā

Ja tu esi pieradusi gulēt siltā istabā ar sausu gaisu, turklāt vēl zem siltas segas, tad tu riskē ne tikai pārkarst, bet arī traucēt miegam. Lieta tāda, ka, sajutusi diskomfortu, tu centīsies nomest segu un kas vēl ticamāk, pamodīsies. Un tādā gadījumā kopā ar miegu tu riskē traucēt arī hormona leptīna izstrādi, kas atbild par apetītes un svara kontroli. Lai izvairītos no hormonu līmeņa izmaiņām, pamēģini pirms miega iestatīt termostatu uz zemāku atzīmi vai arī labi izvēdini istabu. Gada aukstajos mēnešos vari mēģināt gulēt istabā, kur logiem uzstādināts vēdināšanas režīms ( vēl viens variants – citā istabā atstāt logus atvērtus).

Nepārkāp diētu

Pat, ja radīsies milzīgs kārdinājums apēst kaut ko aizliegtu, pacenties to pārvarēt. Diēta tiek uzskatīta par vislabāko veidu, kā normalizēt hormonālo fonu bez hormona saturošu preparātu lietošanas.

Atsakies no kofeīna

Pamēģini aizstāt ikdienas kafijas lietošanu ar kādu noderīgāku paradumu. Lieta tāda, ka kofeīns palielina kortizola – stresa hormona – izstrādi. Un tas savukārt nozīmē, ka, jo vairāk kafiju tu dzer, jo nervozāka un aizkaitināmāka kļūsti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+