Latvijā

5 padomi, kā ietaupīt naudu, veicot kosmētisko remontu 16

Publicitātes foto

Vienkāršākais veids, kā uzlabot mājokļa izskatu, ir veikt kosmētisko remontu. To var uzticēt profesionāļiem, tomēr tas nav nekas tik sarežģīts, lai ar šo uzdevumu nevarētu tikt galā paša spēkiem – tas, iespējams, būs laikietilpīgāks, taču noteikti ekonomiski izdevīgāks variants. Taču, neatkarīgi no tā, kādu risinājumu izvēlēsies, jārēķinās ar materiālu izmaksām – atkarībā no izvēlētiem materiāliem, vienkāršs kosmētiskais remonts var būt ekonomisks, vai tieši pretēji – ļoti dārgs prieks.

Ja esi no tiem, kuri par remontu nevēlas atdot visus ietaupījumus, vērts ņemt vērā vairākus padomus.

Aprēķini plānotās remonta izmaksas

Plānojot kosmētisko remontu, vērts noteikt, kāds budžets tam tiks atvēlēts. Sastādi vajadzīgo materiālu un instrumentu sarakstu, izpēti piedāvājumu un vajadzības gadījumā konsultējies ar zinošiem speciālistiem.

Protams, vienmēr jārēķinās ar neparedzētām izmaksām – krāsa, izrādās, vajadzīga vairāk, kā sākotnēji plānots vai vecais galds jaunajā interjerā tomēr lāgā neiederas. Tomēr budžeta plāna izveide un pieturēšanās pie tā iespēju robežās, palīdzēs meklēt radošus risinājumus un nepārtērēties.

Atrodi piemērotāko materiālu iegādes vietu

Pirms nepieciešamo materiālu iegādes vērts aplūkot vairāku tirdzniecības vietu piedāvājumu, lai nepalaistu garām atlaides un citus īpašus piedāvājumus. Lai arī priekšroku vajadzētu dot specializētiem būvmateriālu veikaliem, reizēm vērts ielūkoties arī sludinājumos – tur nereti tiek piedāvāti materiāli, kas palikuši pāri pēc remonta, tādēļ nopērkami ar ievērojamu atlaidi. Protams, pirms šāda darījuma veikšanas jāpārliecinās gan par materiāla kvalitāti, gan arī par to, vai ar piedāvāto apjomu pietiks plānoto darbu veikšanai.

Starp citu, sludinājumu portālos vērts ieskatīties arī tad, ja esi nolēmis algot remontstrādniekus – tur savas reklāmas izvieto mazāk zināmas būvniecības firmas vai individuālā darba veicēji, taču tas nebūt nenozīmē, ka sniegtā pakalpojuma kvalitāte būs sliktāka. Pirms vienošanās gan vienmēr vajadzētu iepazīties ar citu klientu rekomendācijām un meistara iepriekšējiem darbiem, lai pārliecinātos, ka nebūs jāsaskaras ar nepatīkamiem pārsteigumiem.

Izvēlies labu kvalitāti par saprātīgu cenu

Augsta cena ne vienmēr nozīmē labu kvalitāti – tas attiecas arī uz remontam paredzētiem materiāliem. Piemēram, ja pirms tapešu līmēšanas plānota sienu špaktelēšana, dārgās akrila špakteles vietā var izvēlēties lētāko, taču nebūt ne sliktāko ģipša špakteli. Savukārt, logus, durvis un radiatorus var krāsot ar pašu vienkāršāko balto krāsu.

Izmanto praktiskus risinājumus

Ja vēlies, lai kosmētiskais remonts būtu labs ilgtermiņa ieguldījums, rūpīgi izvēlies apdares materiālus. Piemēram, krāsojamās tapetes ļaus ātri un vienkārši nomainīt sienas krāsu un dizainu, kad vien būs tāda vēlme. Tāpat liela nozīme ir arī grīdas seguma izvēlei – jāpatur prātā, ka, piemēram, lamināts un parkets prasa regulāru atjaunošanu un līdz ar to arī palielina tēriņus.

Ja ir mērķis ietaupīt, apmeklējot būvmateriālu veikalus, vērts ielūkoties arī pārpalikumu plauktos. Piemēram, sienām var izmantot vairāku krāsu tapetes – pirmkārt, tas ļaus ietaupīt ne mazums naudas. Otrkārt – tās veiksmīgi sakombinējot, iegūsi interesantu un gaumīgu vizuālo efektu.

Izvēlies labākos kredīta nosacījumus

Ja mājokļa labiekārtošanas darbiem nepieciešams kredīts, pirms tam vērts salīdzināt vairākas iespējas. Uzmanību vajadzētu pievērst –

Piedāvātai aizdevuma summai;

Maksimālajam atmaksas termiņam;

Procentu likmei;

Citiem līguma nosacījumiem.

Un, protams, vienmēr jāpatur prātā, ka ikviens kredīts ir atbildība, kas prasa rūpīgu attieksmi un pārdomātu rīcību.

Veicot kosmētisko remontu, finanšu ekonomēšana ir būtiska, taču te der paturēt prātā labi zināmo parunu, ka skopais mēdz maksāt divreiz. Lai tā nenotiktu, jāņem vērā ne tikai materiālu vai pakalpojuma cena, bet arī kvalitāte – pretējā gadījumā beigās var nākties krietni pārmaksāt.

LA.lv