Horoskopi un mistika
Ezoterika

5 padomi, kā pārstāt sevi “uzskrūvēt” un iemantot sirdsmieru0

Foto – Shutterstock

5 padomi sirdsmieram

Sevis “uzskrūvēšana” ir viens no galvenajiem nelaimju iemesliem. Negatīvas domas un pārdzīvojumi var radīt problēmas, kuras pat nekad iepriekš nav bijušas. Vairākums drūmu ainu, kuras mēs vizualizējam savā apziņā, balstās uz bailēm un nemieru un nepalīdz mums, lai gan mēs uzskatām, ka pamatīga kaut kā pārdomāšana dod labumu. Patiesībā mēs mānām paši sevi, jo vajag tikai sākt domāt, un apturēt negatīvisma plūsmu prātā būs vienkārši neiespējami.

Aplūkosim piecus veidus, kā pārstāt sevi “uzskrūvēt”

Apstājies un koncentrējies uz pozitīvo tieši tagad

Mūsu sabiedrībā jau sen dominē negatīvā domāšana. Un ir laiks sākt “pārslēgties” tikai uz labām domām. Izdarīt to ir vienkārši – pārslēdz uzmanību uz to, kas padara tevi laimīgu vai izjūti pateicību. Ar laiku tu sāksi ievērot, ka pozitīvo domu kļūst vairāk. Protams, tas ir ilgstošs process, bet nekādā gadījumā nedrīkst apstāties.
 
Tas palīdzēs tev sākt justies mierīgākam. Ar laiku tu pārstāsi sevi “uzskrūvēt”, jo vairs nepievērsīsi negatīvajam tik daudz laika, cik agrāk.

Atkārto pozitīvus vārdus visas dienas garumā

Pievērs uzmanību savām smadzenēm tieši tagad. Kādas domas grozās tev galvā?
 
Visticamāk, tu ievērosi, ka vairākums tavu domu līkloču saistās ar šodien veicamajiem darbiem, vai ar to, ka kāds tevi saniknojis. Iespējams, tavas domas ir piepildītas ar pazemojošu paškritiku par jebkuru iemeslu. Nekādā gadījumā šādas domas nedrīkst pieļaut. Lai gan ar tādu negatīvismu, kāds ir ap mums, uzturēt konsekventu pozitīvo domāšanu ne vienmēr ir viegli. Tomēr faktiski tu vari pretoties negatīvajām stresu izraisošajām domām ar uzmundrinošiem vārdiem.
 
Katru reizi, kad tu sajūti trauksmi, izrunā nomierinošus vārdus tādus kā “Mierīgi. Viss ir labi”. Tu vari iztēloties patīkamus tēlus tādus kā vējiņš jūras krastā, kur nav neviena, bet valda tikai miers. Vārdiem ir liela nozīme un spēks, tāpēc izmanto tos savās interesēs, kad jūti nogurumu.

Pastāvīgi meditē

Kad tu meditē, tu apturi domu plūsmu, kas burtiski bombardē tavu apziņu katru sekundi, un tā vietā pārcelies uz telpu, kur valda miers un aprimums. Neraugoties uz to, ka meditācijas laikā smadzenes darbojas tāpat kā pārējā laikā, daudzi cilvēki sajūt, ka viņu domas kļūst lēnākas un viņi var justies daudz vieglāk, vienkārši kontrolējot savu elpošanu guļot ar aizvērtām acīm. Meditācija vienkārši atslābina ķermeni, kas palīdz tikt galā ar ikdienas problēmām.
 
Ja tu gribi vairāk miera savā prātā un dzīvē, sāc meditēt. Apsēdies ērtāk un sāc koncentrēties tikai uz savu elpošanu. Dari to vismaz desmit minūtes katru dienu. Tu ievērosi, kas pozitīvā domāšana kļūst reālāka.

Dzīvo šeit un tagad

Aizmirsti par uzdevumiem, kas tev jāpaveic rītdien pēc darba, vai par rēķiniem, kas tev jāsamaksā nākamnedēļ, vai par savas nākotnes nenoteiktību. Kad tu ļauj šādām domām valdīt savā galvā, tas var izraisīt lielu diskomfortu organismā un pat novest pie trauksmes, depresijas, hroniska stresa un citām nopietnām problēmām. Visbiežāk to izraisa tas, ka mēs dzīvojam it kā citā laikā, pārdomājot pagātnes problēmas un kļūdas vai grūtības nākotnē. Šādos brīžos vienmēr atgriezies šodienā un dzīvo šeit un tagad. Ļaujot sev vienkārši novērot un sekot vienam notikumam pēc otra, kā mēs to darījām bērnībā, tu atkal sapratīsi, ko nozīmē izjust patiesu mieru.

Dodies pie dabas

Daba ir ideāls veids, kā nomierināt saspringušu prātu. Tu brīvdienās vari izbraukt ārpus pilsētas vai pusdienas pārtraukumā vienkārši pastaigāties blakus esošajā parkā. Ja tev šādu iespēju nav, tad padomā par atvaļinājuma plānošanu, kad tu varēsi doties iespējami tālāk no skaļām ielām un tirdzniecības centriem.
 
Atceries, ka daba necīnās ar dzīvi, un arī tev nav obligāti jāpeld pret straumi. Neaizraujies ar materiālās pasaules lietām, jo tu neatradīsi laimi naudā un materiālajos labumos.
 
Patiesību sakot, miers un aprimums jau ir tavā sirdī, un mūsu planēta var palīdzēt atmodināt šo stāvokli, novēršot uzmanību no satricinājumiem un emocionālās slodzes, kādu izraisa mūsdienu dzīves ritms.
 
Avots: “cluber.com.ua”
 

LA.lv