Latvijā

5 rituāli un tradīcijas, lai veiksmīgi iesāktu un pavadītu jauno gadu0

Foto: Shutterstock

Katrs jaunais gads sniedz iespēju pāršķirt jaunu lappusi. Gada pirmie mēneši ir enerģijas un radošuma pilni, un ļoti piemēroti, lai izvērtētu aizvadītajā gadā paveikto un jaunajā gadā iecerēto. Lai šis laiks nestu pozitīvas pārmaiņas, aizdevējs Ondo.lv iesaka pievērst uzmanību 5 rituāliem un tradīcijām, kas palīdzēs piesaistīt veiksmi visa gada garumā!

1. Trenē pozitīvo domāšanu un pateicību

Apzināti lolotai pateicībai par dzīvē sasniegto, kā arī spējai atrast pozitīvo šķietami negatīvās situācijās, piemīt brīnišķīga tendence izmainīt domāšanu un apkārtējās pasaules uztveri.

Ievies savā pamošanās rutīnā jaunu rituālu – dzerot rīta kafiju, uzraksti trīs lietas, par kurām Tu jūties pateicīgs. Tas palīdzēs noskaņoties uz pozitīvas nots, turklāt būs arī labs iemesls, lai iegādātos kādu no plānotājiem – labo domu kladēm, kas gada sākumā rotā veikalu plauktus…

2. Ielūkojies mēness kalendārā

Senatnē dzīve saskaņā ar mēness ciklu ieņēma nozīmīgu lomu dažādu tautu kultūrā. Lai gan mūsdienās izplatītāka ir racionālā domāšana, joprojām populāri ir arī ticējumi, ka:

  • jauns mēness ir pats labākais laiks darbu ieplānošanai;
  • pie friziera jādodas augošā mēnesī – tad mati augšot garāki;
  • veļa labāk izmazgājas tieši dilstošā mēnesī, jo tas palīdzot aizvākt visu veco.

Pat, ja šķiet, ka mēness cikls Tavā dzīvē neko nemaina, varbūt ir vērts pamēģināt un pārbaudīt uz savas ādas?

3. Ieliec maciņā kaut ko spožu

Lai piesaistītu pārticību, Vecgada vakarā esot jātīra zivis un to zvīņas jānoglabā makā. Taču, ja nepaguvi šo rituālu paveikt – kāda britu paraža vēsta, ka arī uz zemes atrasta monēta esot lielas laimes nesēja. Turi acis vaļā!

4. Atvadies no vecā

Senie latvieši ticējā, ka parāds nav brālis, tādēļ vēl Vecajā gadā vajagot atbrīvoties no finansiālajām saistībām. Taču jauna gada sākums ir arī labs brīdis attiecību sakārtošanai un veco darbu pabeigšanai. Izlasi iesāktās grāmatas, iztīri mājokli un izrunājies ar draugu. Prom ar visu veco, lai atbrīvojas vieta jaunajam!

5. Pieraksti gada mērķus

Ir izpētīts, ka savu mērķu uzrakstīšana uz papīra palīdz tos sasniegt veiksmīgāk. Atvēli sev atelpas brīdi, lai apkopotu idejas, ko vēlies īstenot šajā gadā. Varbūt tas ir ceļojums? Varbūt jauni kursi? Neatliec iecerēto – šis gads būs īstais, lai to paveiktu!

Aizdevējs Ondo.lv novēl Tev šo gadu pozitīvas enerģijas pilnu un pārticīgu!

LA.lv