×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

5 vingrinājumi, kas jums palīdzēs atrast savu aicinājumu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vai zināt, kā izprast, vai ejat pa pareizo dzīves ceļu? Diezgan vienkārši. Ja katru rītu jūs mostaties, pilni enerģijas un radošām idejām – jūs esat uz pareizā ceļa. Toties, ja jūs neieredzat modinātāja zvanu un mostaties sliktā garastāvoklī, pienācis laiks mainīt darbu. Lūk, pāris vingrinājumi, kuri palīdzēs saprast, ar ko jums vajadzētu nodarboties.

1. vingrinājums. Atgriezt bērnišķīgu ieinteresētību

Zināt, ar ko atšķiras ģēnijs no parasta cilvēka? Ģēnijs atstāj sev iespēju izvēlēties iemīļotās nodarbes. Parasti tas notiek agrīnā vecumā.

Atbildiet sev uz jautājumu, ko jums bērnībā vislabāk patika darīt? Vēl līdz tam, kad jūs vecāki sāka  iedvest, ka “ar zīmēšanu naudu nenopelnīsi” vai “dejas – tas nav nopietni”. Uzrakstiet trīs lietas, kuras jūs bērnībā aizrāva. Tas nedaudz pateiks priekšā, uz ko tiekties.

2. vingrinājums. Meklējam likumsakarības: 20 mīļākās nodarbošanās

Tagad sarakstiet 20 iemīļotākās nodarbošanās. Tās var būt arī banālas, kā, piemēram, pastaiga pa mežu – vienalga uzrakstiet. Kad saraksts būs pilns, uzmanīgi paskatieties šajos pierakstos. Redziet sakarības? Varbūt jūsu sarakstā vairāk ir nodarbju, kas saistītas ar palīdzību cilvēkiem? Vai kādas sportiskas nodarbes? Vai – monotoni darbi?

Izprotiet, kā var sagrupēt jūsu sarakstu. Tas palīdzēs jums saprast, kādu dzīvi jūs vēlētos dzīvot.

3. vingrinājums. Jūsu ideālā vide

Ja jums neviens netic, tad ticēt sev ir daudz grūtāk. Tieši tāpēc vide, kas rada uzvarētājus, gandrīz vienmēr ir pilna uzvarētājiem. Diemžēl vide, kurā esam raduši augt, neveicina ģēniju veidošanos.

Iedomājieties, ka pasaule vienā naktī pēc jūsu lūguma mainītos. Un no rīta tā būtu pilna ar tādiem cilvēkiem, kādus jūs vēlētos. Kādi viņi būtu? Kādas īpašības viņiem piemistu? Varbūt viņi visi būtu mākslinieciski vai – izcilnieki? Varbūt viņi visu darītu ātri, vai, tieši otrādi – jūs vēlētos palēnināt pasauli? Ko jūs uzzinājāt par sevi un kas jums vajadzīgs, lai jūs pilnībā izpaustu sevi?

4. vingrinājums. Piecas dzīves

Tagad iedomājieties: jums ir dotas piecas dzīves. Katrā no tām jūs varat kļūt, par ko vien vēlaties. Kā jūs nodzīvotu šīs piecas dzīves?

Šis vingrinājums, tāpat kā visi pārējie, jāpielāgo sev. Ja jums liekas, ka tiksiet galā ar savām vēlmēm pa trim dzīvēm – izvēlieties trīs. Vajag desmit? – neatsakiet sev. Es izvēlējos piecas tikai tāpēc, ka man patīk šis skaitlis.

Un tā, iedomājieties, ka vienu dzīvi jūs veltāt bioloģijai, otru – profesionālai ceļošanai, trešo – tam, lai veidotu lielu ģimeni ar daudziem bērniem, ceturtajā kļūstiet par skulptoru, bet piektajā – par astronautu. Kura no dzīvēm jums iepatiktos vislabāk?

Pats svarīgākais ir sekojošais: ja jums vajag izvēlēties tikai vienu dzīvi, kaut vai to, kura jums vislabāk patiktu, jums vienalga pietrūks pārējo, tādēļ ka tās ir jūsu daļa. Mums ir iegalvots: “Tiec skaidrībā!” Un tas ir bēdīgi.

Pasaulē ir cilvēki, kuri dzimuši vienam mērķim, taču tādi ir retums. Katrā no jūsu iedomātajām dzīvēm ir kas tāds, kas jums ļoti patīk un kas jums ir vajadzīgs. Un jūs varat to ieviest savā reālajā dzīvē.

5. vingrinājums. Mana ideālā diena

Tagad mums priekšā gara tēlaina pastaiga. Paņemiet pildspalvu un lapu, un dodamies! Un tā – kādu jūs iedomājieties savu ideālo dienu?

Izdzīvojiet šo dienu tā, it kā tā būtu tagadne, pēc iespējas niansētāk: kur jūs pamostaties? Kāda ir māja? Kas jums guļ blakus? Ko jūs ēdat brokastīs? Kādu apģērbu jūs velkat? Ko jūs darāt? Kāds ir jūsu darbs, vai tas noris no mājām vai ofisā?

Neierobežojiet savu fantāziju. Aprakstiet dienu, kuru jūs dzīvotu, ja jums būtu pilnīga brīvība, neierobežoti līdzekļi un visi spēki un prasmes, par kurām sapņojāt.

Pēc tam, kad saraksts ir sastādīts, sadaliet sevis izfantazēto trīs grupās:

  1. Kas no tā jums vajadzīgs kā ēst.
  2. Kas nav obligāts, taču būtu vēlams.
  3. Bez kā var iztikt.

Mūsu dzīve sastāv no pieredzes, vēstures, lomām, attiecībām, ienākumiem, prasmēm. Kaut ko no tā mēs izvēlamies paši. Kaut kas no tā, ko mēs saucam par savu izvēli, patiesībā ir kompromisi. Kaut kas ir sagadīšanās. Kaut kas no tā ir nepieciešams un ļoti dārgs. Taču tas viss – tas neesiet jūs.

Koncentrējieties uz sevi. Atrodiet to, kas jums patiesi patīk. Un sāciet virzīties pretī savam aicinājumam.

 

Izmantots materiāls no top.thepo.st

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+