×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

50 Liepājas bērni uzzīmējuši animācijas īsfilmu par savu pilsētu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas dzimšanas dienā pirmizrādi piedzīvos animācijas īsfilma “Mazie liepājnieki”, kuru gada garumā zīmējuši un veidojuši radošās pilnveides studija “Mākslas Pasāža RADI” audzēkņi, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Animācijas filma, kas savu pirmizrādi piedzīvos 18. martā plkst. 20 laukumā pie koncertzāles “Lielais Dzintars”, ir veltījums Liepājas pilsētai dzimšanas dienā.

Īsfilmā ir ietverti Liepājas populārākie apskates objekti un ziņas par tiem. Fonā skan Liepājas pilsētas balsis – tramvaja trokšņi, jūras šalkas, baznīcas zvani, cilvēku čalas, kā arī Liepājas ielu muzikanta Valtera Zavecka sirsnīgi spēlētā akordeona mūzika pie Liepājas Pētertirgus. Filmas tekstu izjusti ierunājusi desmitgadīgā liepājniece Elīna Lakstīgala. Projekta vadītāja un animācijas filmiņas koncepcijas vadītāja ir Ilze Elizabete Rasa, scenārija režisore, animatore un skaņas operatore – Maija Pumpure. Zīmējumu autori – 50 mazie mākslinieki, radošās pilnveides studijas “Mākslas Pasāža RADI” audzēkņi.

Radošā procesa laikā bērni izmantoja dažādas vizuālās mākslas grafikas tehnikas. Izteica savas domas par pilsētu, filmas tēliem, sižetu un pilsētas vietām, kuras noteikti ir jāiekļauj filmiņā.

Animācijas īsfilma ir neparasts materiāls, kas rosina bērnus domāt par dzimto pilsētu, meklēt teikas un arī faktus par pilsētas vēsturi. Tā ataino pilsētas daudzveidību un vēsturisko objektu vērtību. Tas ir stāsts par Liepāju un liepājniekiem.

“Animācijas filmas veidošanas procesā mani visvairāk aizkustināja tas, cik ļoti bērni un jaunieši mīl savu pilsētu. Tas, ka viņi lepojās ar Liepāju un izjūt to kā savas mājas. Bērni piedaloties projektā, ir varējuši sniegt ieguldījumu Liepājas jubilejas pasākumos, dāvinot pilsētai savu unikālu dāvanu. Un tas viņiem ir ļoti svarīgi – justies un būt piederīgiem savai pilsētai,” uzsver Ilze Elizabete Rasa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+