Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
26. februāris, 2015
Drukāt

50 skolēni Siguldā sacentīsies Lego robotikas sacensībās

Foto: Siguldas novada pašvaldībaFoto: Siguldas novada pašvaldība

Siguldas pilsētas vidusskolas telpās piektdien, 27.februārī, norisināsies Latvijas skolēnu Lego robotikas sacensības, kurās 50 dalībnieki no visas Latvijas divās vecuma grupās sacentīsies divās disciplīnās: līnijsekotāju un sumo cīņās, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Lego robotikas sacensībās piedalīsies robotiķi no Ventspils, Rīgas, Ogres, Preiļiem, Grobiņas, Valmieras un Jūrmalas. Uz sacensībām  dalībnieki ieradīsies ar saviem uzkonstruētajiem robotiem – tā dēvētiem līnijsekotājiem, kuri sacensību pirmajā kārtā sacenšas apļa izbraukšanā uz ātrumu. Pēc sacensību pirmās kārtas dalībniekiem tiks dots laiks uzlabot savus robotus un atkārtot braucienus, fiksējot labāko brauciena laiku.

Konkursa otrajā daļā katram dalībniekam no Lego robotu komplektiem “NXT 2,0” vai “EVE3” būs jāizgatavo konkrētiem parametriem atbilstošs robots sumo cīņām. Šajā disciplīnā roboti cenšas izstumt pretinieku no laukuma un uzvarēs tas, kurš paliks ringā. Pretinieki sacentīsies trīs reizes un kopvērtējumā uzvarēs tas, kurš divas reizes būs izstūmis pretinieku no ringa.

Lego robotikas sacensību iniciatori ir siguldieši – pagājušajā gada februārī, pēc Siguldas novada Jaunrades centra iniciatīvas,  sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC), Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LEtERA)  un RTU Robotikas klubu, veiksmīgi notika pirmais Lego robotikas čempionāts.

Pasākuma mērķis ir popularizēt skolēnu interesi par inženiertehniskajām profesijām un profesionāli novērtēt viņu iegūtās prasmes un iemaņās tehniskās jaunrades jomā interešu izglītības pulciņos.


 

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+