×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

50 skolēni Siguldā sacentīsies Lego robotikas sacensībās

Foto: Siguldas novada pašvaldībaFoto: Siguldas novada pašvaldība

Siguldas pilsētas vidusskolas telpās piektdien, 27.februārī, norisināsies Latvijas skolēnu Lego robotikas sacensības, kurās 50 dalībnieki no visas Latvijas divās vecuma grupās sacentīsies divās disciplīnās: līnijsekotāju un sumo cīņās, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Lego robotikas sacensībās piedalīsies robotiķi no Ventspils, Rīgas, Ogres, Preiļiem, Grobiņas, Valmieras un Jūrmalas. Uz sacensībām  dalībnieki ieradīsies ar saviem uzkonstruētajiem robotiem – tā dēvētiem līnijsekotājiem, kuri sacensību pirmajā kārtā sacenšas apļa izbraukšanā uz ātrumu. Pēc sacensību pirmās kārtas dalībniekiem tiks dots laiks uzlabot savus robotus un atkārtot braucienus, fiksējot labāko brauciena laiku.

Konkursa otrajā daļā katram dalībniekam no Lego robotu komplektiem “NXT 2,0” vai “EVE3” būs jāizgatavo konkrētiem parametriem atbilstošs robots sumo cīņām. Šajā disciplīnā roboti cenšas izstumt pretinieku no laukuma un uzvarēs tas, kurš paliks ringā. Pretinieki sacentīsies trīs reizes un kopvērtējumā uzvarēs tas, kurš divas reizes būs izstūmis pretinieku no ringa.

Lego robotikas sacensību iniciatori ir siguldieši – pagājušajā gada februārī, pēc Siguldas novada Jaunrades centra iniciatīvas,  sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC), Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LEtERA)  un RTU Robotikas klubu, veiksmīgi notika pirmais Lego robotikas čempionāts.

Pasākuma mērķis ir popularizēt skolēnu interesi par inženiertehniskajām profesijām un profesionāli novērtēt viņu iegūtās prasmes un iemaņās tehniskās jaunrades jomā interešu izglītības pulciņos.


 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+