×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Vēl viena vislabākā eksotiskā viesnīca “Kliņģerīte” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Filmu turpinājumi bieži vien iestrēgst starp vēlmēm turpināt labi sākto un nopelnīt, guļot uz veciem lauriem. Taču to nekādā gadījumā nevar attiecināt uz britu romantisko komēdiju “Vēl viena vislabākā eksotiskā viesnīca “Kliņģerīte””, kas, sapulcinājusi britu teātra un kino veterānus, Džona Madena režijā atkal aizved uz Indiju, kuras kolorīts un dzīvesritms nu jau uz palikšanu nogulsnējies uzreiz iepazīto varoņu asinsvadu sieniņām.

To, ka filma “Vislabākā eksotiskā viesnīca “Kliņģerīte”” kļūs par vienu no ienesīgākajām britu filmām ne tikai 2012. gadā, nebija grūti paredzēt, kaut arī ne viens vien nelabvēlis savulaik septiņus “Oskarus” ieguvušās filmas “Iemīlējies Šekspīrs” režisora Džona Madena jaunāko darbu dēvēja par “Pensionāru “Atriebējiem””. Fantastiskā aktierkomanda turpina priecēt arī otrajā filmā – tiesa, ne visi varoņi izdzīvojuši, un jociņi par Kaulaino par melnā humora cienītājiem padara teju ikvienu “Kliņģerītes” iemītnieku –, un no ansambļa vairāk izceltas Megijas Smitas un Džūdijas Denčas atveidotās lēdijas, kuru pieredze un vīzijas par nākotni lavierē starp pesimismu un optimismu, un, kā saprot abas varones, vistiešākā veidā pakļautas laika ritumam, kas savukārt nav vairs gadu desmitos mērāms. Tieši tāpēc – ko gan viņas un pārējie “kliņģerīši” var zaudēt, ja vismaz mūža nogalē neļaujas neprātam un trakulībām, kas atbilstoši vecumam nenozīmē izpletņlēkšanu vai tamlīdzīgas ekstrēmas izdarības, bet gan labprātīgas rutīnas pielietu ikdienu, ko izkrāso patīkami piedzīvojumi.

Savukārt viesnīcniekam Sonijam ar rutīnu gan nav nekā kopēja. Viņš turpina būt tieši tik kaitinošs un sapņains kā pirmajā filmā, un, lai puiša raksturs iegūtu vēl kolorītākus triepienus, filmas autori viņam piespēlējuši ne vien ambīcijas atvērt vēl vienu viesnīcu, bet arī nesaskaņas ar mīļoto pirms abu kāzām un pamatīgu pārbaudījumu puiša nākotnes sapņiem viesnīcas inspektora personā.

Jau pirmajā nedēļā, ko otrā “Kliņģerīte” pavadīja kinoteātros, tā kļuvusi par visvairāk skatīto filmu gan Lielbritānijā, gan Austrālijā un Jaunzēlandē, veiksmīgi atpelnot ieguldītās finanses un būtībā atkārtojot to pašu triumfa gājienu, ko oriģināllente. Un tā nav tikai sakritība, jo Madena filmā ir viss, ko var gaidīt no sirsnīgas un nepretenciozas (britu) komēdijas: lieliski aktieri pārdomātā stāstā, nevainojams tehniskais izpildījums, atsauces uz britu impērijas kādreizējo spožumu, mazliet ironijas – kā gan citādi novērtēt priekpilno deju, bez kuras indiešu kino teju nav iedomājams? – un atvērts fināls potenciāliem turpinājumiem. Jo “Kliņģerīte” patiesībā varētu kļūt par ļoti veiksmīgu franšīzi, ko katrā sērijā ar savu dalību aplaimo kāda slavenība – amerikānis Ričards Gīrs un britu TV aktrise Tamsina Greiga ir šīs daļas zvaigznes –, un, vijot sižeta pavedienus arvien gruntīgāk, “Kliņģerītes” viesi nav ar mieru pamest savus saulainos numuriņus, kaut arī, Indijā ieradušies, viņi visi bija gatavi skaitīt pašas pēdējās dieniņas.

UZZIŅA

“Vēl viena vislabākā eksotiskā viesnīca “Kliņģerīte””/”The Second Best Exotic Marigold Hotel”

Lielbritānija, 2015

Režisors: Džons Madens

Lomās: Megija Smita, Džūdija Denča, Devs Patels, Bils Naijs, Selija Imrija, Penelope Viltone, Tamsina Greiga, Ričards Gīrs, Deivids Strethērns, Ronalds Pikaps

No 6. marta “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vienmēr ar aizdomām skatos uz 2. , 3. un 4. rokas filmām. Nu un ja jau pats Gīru Gīrs… kaut kā neticas, ka šis turpinājums īpaši izcelsies citu turpinājumu – otrreiz uzsildīto zupu vidū. Var jau būt …

Draugiem Facebook Twitter Google+