Latvijā
Sabiedrība

52% ar kolēģiem kopīgi atzīmēs Sieviešu dienu0


Ziedu tirdzniecība Starptautiskajā sieviešu dienā – 8.martā.
Ziedu tirdzniecība Starptautiskajā sieviešu dienā – 8.martā.
Foto – LETA

Sieviešu dienu ar kolēģiem kopīgi atzīmē 52% Latvijas iedzīvotāju, liecina personāla atlases uzņēmuma SIA “CV-Online Latvia” veiktā aptauja.

Vienlaikus populārākie no kalendārā ierakstītajiem svētkiem, kas tiek atzīmēti kolēģu vidū, ir Ziemassvētki, ko norādīja 81% aptaujāto, bet vasaras saulgriežus – Līgo un Jāņus darbavietās svin 50% iedzīvotāju.

Tāpat populāras ir kopīgi atzīmētas kolēģu dzimšanas dienas (80%), kā arī darba biedru vārda dienas, ko norādīja 58% respondentu.

Kopumā 88% aptaujāto uzskata, ka ir nepieciešams atzīmēt svētkus darbavietā.

“CV-Online Latvia” mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa atzina, ka svētku svinēšana darbavietā ir saistīta ar organizācijas kultūru un tās lielumu, kas arī nosaka kādi svētki, kā un cik bieži tiek svinēti. “Daudzi uzņēmumi kopīgas svinības ir noteikuši ne tikai ar uzdevumu, lai papildu motivētu darbiniekus un iedzīvinātu organizācijas vērtības, bet arī kā darbinieku saliedēšanas aktivitātes. To, ka kopīga organizēšana un svinēšana spēj saliedēt kolektīvu, apliecina arī aptaujas rezultāti – 93% aptaujas respondentu šim apgalvojumam piekrīt,” uzsvēra Roziņa.

Iepriekš Saeimā iesniegtas vairākas iedzīvotāju parakstītas iniciatīvas ar aicinājumu 8.martu noteikt par oficiāli svinamu dienu, tomēr tās līdz šim vienmēr noraidītas.

“CV-Online Latvia” aptauja veikta interneta vidē no šā gada 7.februāra līdz 21.februārim. Kopumā aptaujā piedalījās 2 085 respondentu.

LA.lv