×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. septembris, 2015
Drukāt

531 bēgļa uzņemšanai būs nepieciešami aptuveni 16 miljoni eiro (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai Latvijā uzņemtu 531 bēgli, būs nepieciešami aptuveni 16 miljoni eiro, šodien žurnālistiem pavēstīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Viņa uzsvēra, ka šī ir indikatīva summa, kur lielākā daļa būs no Eiropas Savienības patvēruma meklētāju un integrācijas fonda. Šie fondi būs pieejami jau šogad.

Tomēr Latvijai pašai jānodrošina arī infrastruktūrā. Par šo finansējumu gan pagaidām viņa atturējās runāt, jo lēmums ir jāpieņem valdībai. Finansējums nepieciešams patvēruma meklētāju centra pārbūvei Muceniekos, latviešu valodas kursiem, veselības aprūpei un citām vajadzībām.

“Galvenā izšķiršanās ir par to, vai tiks piešķirts finansējums,” teica Pētersone-Godmane, uzsverot, ka nacionālais finansējums ir būtisks, lai varētu īstenot darba grupas piedāvāto modeli.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Par katru patvēruma meklētāju dalībvalsts saņems vienreizēju maksājumu 6000 eiro apjomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Jautājums jau nav par bēgļiem, vai par viņiem paredzēto tēriņu apjomu. Jautājums ir par Latvijas tautas vairākuma nabadzību un pie vadīšanas tikušo alkatību, izšķērdību un muļķību risinot valstij svarīgus jautājumus.
  Vācija nez kāpēc neuztraucas pat par miljons bēgļu pieņemšanu, viņi pat redz labumu pieņemot jaunus spēcīgus, citur izaugušus cilvēkus.
  Diemžēl Latvijas nespējīgā valdība nespēj atrisināt pat vienkāršus ekonomiskus jautājumus, nerunājot par sarežģītām lietām, par kurām mēs nodokļu maksātāji maksājam sodud no savas kabatas.

 2. Trūkst vārdu KĀ APZĪMĒT LATVIJAS VALDĪBAS RĪCĪBU ATTIECĪBĀ UZ IMIGRANTIEM UN VIŅU VAJADZĪBĀM!?? Arguments – ES tieslietu un iekšlietu ministru lēmums… CIK JAUKI!!! Kur bija abi mūsu ministri, ja VĒL jāuzņem 281 persona????????? KURŠ DRĪKST PAVĒLĒT uzņemt imigrantus tādā skaitā, ja pašu cilvēki dzīvo zem nabadzības sliekšņa!!??????? Vai Rasnačs un Kozlovskis NEZIN VALSTS FINANSIONĀLO STĀVOKLI??? KĀPĒC IMIGRANTIEM VAJAG INFRASTRUKTŪRAS un vēl nezin kādas struktūras nodrošinājumu, ja VIETĒJIEM VISA TĀ NAV????????????? MŪSU VALDĪBA VIŅUS VĒRTĒ AUGSTĀK PAR VIETĒJIEM – SAVU ELEKTORĀTU???????????? Vai mūsu nodokļu maksātāji uzturēs TIKAI IMIGRANTUS??? MĒS VARAM NOSPRĀGT KAUT VAI RĪT!?! Atbilžu NAV!!! Labi, ka vismaz Godmane nosauc naudas summu, kas būs vajadzīga imigrantiem!?? Straujuma klusē kā partizānis… PĀRSTEIDZ ARĪ TĀ GĀDĪBA PAR “NABAGA” IMIGRANTIEM…. PAR MUMS NEVIENA VALDĪBA NAV TĀ RŪPĒJUSIES UN ARĪ NERŪPĒSIES, JO ESAM PĀRĀK MIERĪGI UN SAPROTOŠI….VARBŪT VAJAG RĪKOTIES, LAI VALDĪBA UN SAEIMA SPIESTAS RŪPĒTIES ARI PAR MUMS????????????????

 3. Leiputrija migrantiem Atbildēt

  Vai statistikas pārvaldei nav cipari, cik uzņemošās valstis tērēja uz vienu Latvijas bēgli II Pasaules kara gados ? Un par cik miljoniem pakalpojumus saņēma Latvijas ekonomiskie emigranti mūsdienās ES u.c. valstīs, kur devušies strādāt ? Cik desmitus tūkstošus dāvanā saņem Latvijas iedzīvotājs – parastais ? Būtu ļoti interesanti salīdzināt !! Te tīri vai pēc komunisma izskatās , vajag tikai pareizi atmigrēt.

 4. Ak, jau Bris(Mas)kavā nolēmuši, kuram jādod patvērums !

  Visu laiku te fleitēja, ka Latvija pati izvērtēs to.
  Riebīgie meļi !!!

 5. Tātad 1 bēglis izmaksā 30132 eiro! Laikam ES un Latvijai naudu nav kur likt, jo vietējie iedzīvotāji par tādām likmēm var tikai sapņot. Valdība nodibina komisiju, tā izskaitļo kādu iedomātu summu un vietējie
  nodokļu maksātāji maksā ragā, jo ES sedz tikai kādi 18%. Nu skaisti! Tikmēr Krievija vēl sūta uz Sīriju papildus bruņojumu, lai šī bēgļu straume uz Eiropu kļūtu vēl lielāka. ANO jau neviens par šī kara pārtraukšanu vai sankcijām, ieskaitot Vējoni, neuzstāja, jo vēl lielāka problēma esot Islama valsts.

 6. Vai nav par teknu? Cik tad izmaksā pensionārs? skolnieks? Un tik dod un kāda atdeve? Paranžas, nogrieztas galvas un Ziemassvetku eglītes aiz slēgtiem logiem, lai ”neapvainotu”?
  Tas puišelis jau stacijā rādija sveiciena žestu Eiropai…

Draugiem Facebook Twitter Google+