Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
5. februāris, 2013
Drukāt

55% bērnu vecāku neizmanto mobilo aplikāciju drošības risinājumus

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī gandrīz 60% bērnu aktīvi lieto mobilās viedtālruņu aplikācijas, joprojām liela daļa vecāku neapzinās iespējamos drošības riskus un nepārzina aizsardzības risinājumus, secināts Zelta Zivtiņas veiktajā vecāku aptaujā.

Vairāk nekā ceturtā daļa jeb 27% bērnu mobilās aplikācijas izmanto izklaidei, savukārt katrs piektais jeb 19% bērnu tās lieto izglītojošiem mērķiem.

Visbiežāk bērni mobilās aplikācijas izmanto savos (44%) vai vecāku viedtālruņos (36%), kā arī ģimenes planšetdatorā (20%). Pozitīvi vērtējams fakts, ka aptuveni puse jeb 46% aptaujāto vecāku regulāri seko līdzi tam, kādas aplikācijas bērni lieto, un divas trešdaļas atzīst, ka ir interesējušies par mobilo ierīču drošību. Taču tajā pašā laikā 55% vecāku norāda, ka nezina, kā parūpēties par drošu tiešsaistes aplikāciju lietošanu mobilajās ierīcēs. Turklāt 16% aptaujāto vecāku nepārbauda bērnu izmantotās aplikācijas un to drošību, jo pilnībā uzticas savām atvasēm.

„Bērni ir vieni no aktīvākajiem mobilo ierīču un aplikāciju lietotājiem, kuri tādā veidā aizstāj arī datora izmantošanu. Lai arī ir pieejamas daudzas noderīgas aplikācijas, kas var palīdzēt noteikt tālruņa atrašanās vietu, attālināti bloķēt tālruni un dzēst tā saturu un veikt citas funkcijas, vienlaikus svarīgi apzināties, ka, neuzmanīgi lietojot dažādas tiešsaistes aplikācijas, tās var sniegt trešajām personām pieeju gan vecāku, gan bērnu personas datiem,”

skaidro Laura Ozoliņa, Zelta Zivtiņas zīmola vadītāja.

Par mobilo ierīču drošības risinājumiem ir informēta tikai trešdaļa aptaujāto bērnu vecāku. 15% vecāku kā drošības funkciju savās un bērnu mobilajās ierīcēs ir uzstādījuši antivīrusu aplikāciju; 10 % vecāku izmanto iespēju noteikt tālruņa atrašanās vietu, savukārt 9% vecāku lieto automātisku datu un paroļu šifrēšanu. Mazāku popularitāti iemantojušas aplikācijas, kas ļauj izdzēst tālruņa saturu, ja tas ir nozaudēts (6%), un iespēja atcelt GPS koordināšu automātisku pievienošanu fotogrāfijām un citam sociālo tīklu saturam (4%).

“Ikvienā viedtālrunī vai planšetdatorā ir pieejams plašs aplikāciju vai tālruņa funkciju klāsts, kas nodrošina vismaz iespēju kontrolēt, ar kādiem datiem tiešsaistē dalās konkrētā ierīce. Pirmais solis ceļā uz drošību tiešsaistē ir personas datu plūsmas kontrole,” norāda L. Ozoliņa.

Par populārākajām izglītojošajām aplikācijām aptaujā ir atzītas atmiņu attīstošās spēles, savukārt otro un trešo vietu attiecīgi ieņem zīmēšanas un angļu valodas apguves aplikācijas. Savukārt izklaidei bērni visbiežāk izmanto Twitter, Facebook vai Draugiem.lv sociālo tīklu aplikācijas, kā arī Angry Birds vai Talking Tom Cat spēles.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+