Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
22. jūnijs, 2015
Drukāt

“airBaltic” pirmā saņems jaunos “Bombardier” lainerus CS300; pirks vēl septiņus

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Bombardier CS300

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” būs pirmā lidsabiedrība pasaulē, kas saņems un sāks lietot Kanādas aviobūvnieka “Bombardier” jaunās lidmašīnas CS300, kā arī izmantos tiesības iegādāties vēl septiņus šos lainerus, aviojomas portālam “ch-aviation” Parīzes aviošovā sacījis “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss.

Līdz ar to “airBaltic” kļūs par pirmo oficiālo CS300 operatoru.

“airBaltic” izpilddirektors arī teicis, ka viens no pirmajiem maršrutiem, kurā “airBaltic” izmantos lidmašīnas CS300, būs Rīga-Cīrihe. Tomēr pagājušajā nedēļā notikušajā Parīzes aviošovā Gauss nav atklājis sīkāku informāciju par maršrutiem, kuros “airBaltic” izmantos jaunās lidmašīnas, lai gan norādījis, ka CS300 zemākās ekspluatācijas izmaksas un iespēja ar šiem laineriem bez nolaišanās sasniegt tālākus galamērķus nekā spēj tagadējā “airBaltic” flote, ļaus “airBaltic” lidot maršrutos, kādos tai pašlaik reisus veikt nav iespējams, raksta”ch-aviation”.

Gauss arī apstiprinājis, ka “airBaltic” izmantos tiesības iegādāties vēl septiņas lidmašīnas CS300, ziņo “ch-aviation”. Portāls vēsta, ka pirmo lidmašīnu CS300 “airBaltic” saņems 2016.gada septembrī.

Jau vēstīts, ka ” airBaltic” 2012.gada beigās paziņoja, ka ar “Bombardier” parakstījis līgumu, kas paredz līdz 20 lidmašīnu CS300 iegādi. Tobrīd tika noslēgts līgums par 10 jaunu lidmašīnu iegādi, taču “airBaltic” arī nodrošinātas pirkuma tiesības uz vēl 10 lidmašīnām. Vēlāk “airBaltic” paziņoja, ka šo iespēju izmantos.

Pērn jūlijā kompānija apstiprināja, ka ir pasūtījusi vēl trīs ” Bombardier” lidmašīnas CS300 un saglabā iespējas pasūtīt vēl septiņas lidmašīnas CS300.

CS300 ir šaurfizelāžas reaktīvā lidmašīna, un “airBaltic” pasūtītajā konfigurācijā tajā būs 148 pasažieru vietas. Sākumā bija paredzēts, ka “airBaltic” pirmās lidmašīnas CS300 saņems 2015.gada ceturtaja ceturksnī, taču “Bombardier” bija spiesta atlikt šo laineru ražošanas sākšanu, tāpēc “airBaltic” tos saņems vēlāk.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz aptuveni 60 galamērķiem. Lidsabiedrības lielākā īpašniece ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+