×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

56 tūkstoši veido savu pensiju paši. Vajadzētu sasniegt pusi strādājošo! (7)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia
Uzziņa

Nodokļu atvieglojumi darba devējam

Darba devēja veiktās iemaksas privātajos pensiju fondos, ja tās nepārsniedz 10% no darbinieka bruto darba samaksas, netiek apliktas ar šādiem nodokļiem:

darba devēja sociālās apdrošināšanas iemaksām – 23,59%,

darba ņēmēja sociālās apdrošināšanas iemaksām – 10,5%,

uzņēmumu ienākuma nodokli – 15%

iemaksu veikšanas brīdī nav jāmaksā arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis – 23%

Nodokļu atvieglojumi darba ņēmējam

Ja pats maksājat savā privātajā pensiju fondā, katru gadu varat izmantot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus 23% apmērā no veiktajām iemaksām.

Nodokļu atvieglojumus var saņemt par iemaksu summu, kas nepārsniedz 10% no gada bruto ienākumiem.

Iedzīvotāji izrāda arvien lielāku interesi par uzkrājumiem vecumdienām, ieguldot privātajos pensiju fondos, atzīst Latvijas Komercbanku asociācijā (LKA). Diemžēl retāk – darba devēji, kuri varētu izmantot šos pensiju fondus kā papildu atbalstu darba ņēmējiem un kuriem turklāt par to pienāktos nodokļu atlaides.

2015. gadā pensiju plānu dalībnieku individuālās iemaksas sasniedza 57,59 miljonus eiro, kas par 31% jeb 13,6 miljoniem eiro pārsniedz 2014. gada iemaksu apmēru. Toties darba devēju iemaksas pērn veidoja vien 9,9 miljonus eiro, kas bija tikai par 3% jeb par 0,3 miljoniem eiro vairāk nekā 2014. gadā. Turklāt sarucis to uzņēmumu skaits, kas pagājušajā gadā veica šādas iemaksas, – 2014. gadā 1033, bet pērn vairs tikai 962 uzņēmumi.

Pērn privāto pensiju fondu uzkrājumi sasniedza 330,4 miljonus eiro. Salīdzinot ar 2014. gadu, tie pieauga par 18%. Aizvadītā gada laikā tajos iemaksāti 67,49 miljonu eiro apmērā – par 26% vairāk nekā 2014. gadā.

Pensiju 3. līmenī savus uzkrājumus veido 255 013 dalībnieki (78% individuālie dalībnieki, 22% uzņēmumu darbinieki, par kuriem iemaksas veic darba devēji) jeb 20% no pensiju 2. līmeņa dalībnieku skaita. Bet lielākai drošībai nākotnē vajadzētu, lai vismaz puse strādājošo veidotu savus privātos pensijas uzkrājumus paši vai ar darba devēju līdzdalību.

Pensiju trešajā līmenī jeb privātajos pensiju fondos noteiktu daļu no saviem ienākumiem brīvprātīgi iemaksā cilvēks pats vai viņa darba devējs.

Pašlaik Latvijā pavisam darbojas seši privātie pensiju fondi, piedāvājot iedzīvotājiem 15 dažādus pensiju plānus, kas atšķiras pēc naudas ieguldīšanas stratēģijas un ienesīguma rādītājiem.

20160202210442_5904

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. pēdējā muļķība krāt naudu šādi, jo līdz pensijai tā sen jau būs 10 reizes zaudējusi tagadējo vērtību un darbiniekam to neredzēt kā savas ausis, toties darba devējam izdevīgi pateikt- es Tev maksāju vairāk, nekā Tavu pliko algu!

 2. Jautajums vai mes nodzivosim lidz pensijai???? Ja 20-30 gadu laika pensijaa vares iet no 67-70 gadiem…..lai nemulko parastos cilvekus,bankas neko par velti nedara un nedod….

 3. Pensiju fonds ir tīrā banku uzturēšana. Man bija gan Citadelē, gan Swedbankā. Pie saņemtas atskaites redzēju, ka banka dzīvoja lepni no manas naudas, bet es salīdzinot ar ilgtermiņa noguldījumu biju mīnusos. Tā ir 3. līmeņa blēdība no banku puses.

 4. Kamēr pienāks laiks iet pensijā, tikmēr visi uzkrājumu fondi būs izzagti pa tīro. Un vainīgo nebūs. Labāk strādāt un krāt pensiju ārzemēs!

 5. Lūdzu beidzot pasakiet, ka pakalpojuma maksa par pensijas uzkrāšanu ir aptuveni 20% no uzkrajumā ieskaitītas naudas!!! Kādi tur 1%-5% peļņa, + risks( aktīvajiem ieguldījuma fondiem ), ka % samazinās uz (-).
  Valsts atmaksā 23% nodokļus, ko paņem banka komisijas maksās.
  Un tik biedē, ko darīs ka būs vecs.
  Pensiju līgumos ir Force Majore punkts, kurš atrodoties blakus Krievijai ir vienmēr iespejams.
  Noteikti ir drošāki vecumdienu nodrošinājuma veidi.

 6. ja nu ir tādas algas, ka var ko ukrāt, man vēl nav tāda bijusi

 7. Es labāk dzīvošu un strādāšu Eiropas centrā, valstī, kurā neviens nezags manus Nodokļus! Kur manis maksātie nodokļi man garantēs, nesalīdzināmi Lielāku Pensiju, kā Mājās, Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+