Mobilā versija
Brīdinājums -2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
7. augusts, 2015
Drukāt

Ogrē atklās scenogrāfa Māra Ruskuļa personālizstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 7. augustā plkst. 16 Ogres Vēstures un mākslas muzeja izstāžu zālē atvērs mākslinieka, scenogrāfa Māra Ruskuļa personālizstāde “bez rāmīšiem”, LA.lv uzzināja muzejā.

Gleznu kopumā ar nosaukumu “bez rāmīšiem” patiešām nebūs nevienas bildes ar dekoratīvu apdari pa perimetru, kuru mākslas pasaulē sauc par ierāmējumu. “Noslēpums noteikti ir tajā, ka jēdziens “skaists” nepārtraukti mainās, tas ir pakļauts katra indivīda savai īpašajai pasaules uztverei. Skaists var slēpties pašā idejā, vēstījumā, tāpat kā dvēsele – mēs to neredzam, bet dažkārt sajūtam caur absolūti nefizisku dimensiju,” apgalvo mākslinieks.

Mārim Ruskulim šī ir jau sestā personālizstāde, taču tā ir tikai daļa no aktivitātēm, kurās izpaužas viņa daudzpusīgais un neordinārais talants, stāsta muzeja informācijas speciāliste Gunta Šmidre.

Savulaik pabeidzis Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļu pie izcilā scenogrāfa Andra Freiberga, Māris Ruskulis scenogrāfiju veidojis gandrīz uz visu Latvijas teātru skatuvēm, piedalījies vērienīgajā Latvijas jauno mākslinieku izstādē “CANDY BOMBER” izstāžu zālē “Arsenāls”, vairākkārt bijis pasaules scenogrāfu kvadrināles Prāgā dalībnieks, kā arī regulāri piedalās Mākslinieku Savienības organizētajās rudens izstādēs. Māris Ruskulis iekārtojis vairākas nozīmīgas izstādes Latvijas muzejos – Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā, Tukuma muzejā, Mākslas muzejā “Rīgas Birža” un citur.

“Māris Ruskulis ir ogrēnietis un ikdienā, strādājot Ogres Kultūras centrā par scenogrāfu, radījis ne vienu vien pievienoto vērtību Ogres kultūrvidē – bijis scenogrāfs Ogres mūzikas svētkiem, veidojis neskaitāmas Ogres kultūras notikumu afišas, iekārtojis izstādes un noformējis pasākumus,” stāsta Šmidre.

Izstāde “bez rāmīšiem” Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma līdz 29. augustam.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+