×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Straujuma neiesaka Belēvičam darboties ar tādu nozari, kurā strādā viņa radinieki (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdības vadītāja Laimdota Straujuma neiesaka veselības ministram Guntim Belēvičam (ZZS) darboties ar tādu nozari, kurā strādā viņa radinieki.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Straujuma atgādināja, ka Belēvičs otrdien no valdības darba kārtības noņēma jautājumu par Zāļu valsts aģentūras (ZVA) funkciju pārdali. “Tas ir strukturāli nepareizi, ka mēs noliekam licencēšanu un administratīvās darbības ministrijā – politiskā pārziņā. To es esmu arī arī teikusi Belēviča kungam. Tas ir pret to sistēmu, kas Latvijā ir ieviesta,” ZVA funkciju pārdales ierosinājumu komentēja Straujuma.

Valdības vadītāja atzina, ka ministram ir tiesības nākt ar priekšlikumiem, kas, viņaprāt, ir paredzēti sistēmas uzlabošanai. “Belēviča kungs ir stingri pārliecināts, ka darbojas valsts interesēs. Es neieteiktu darboties ar to nozari [medikamenti], kur darbojas viņa radinieki, pat ja viņa uzskatā viņš to dara valsts interesēs. Es neesmu pārliecināta, ka Belēviča kungam tur [nav] personīgas intereses. Iespējams, ministrs darbojas nozarē, kuru labi zina, kur ir viņš redz uzlabojumus, bet no otras puses – ja tur strādā viņa dēls, ir ļoti sarežģīti veikt uzlabojumus,” sacīja Straujuma.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis vēstuli Valsts kancelejai (VK), kurā paudis, ka ZVA atsevišķu funkciju pārdale Veselības inspekcijai (VI) un Veselības ministrijai (VM) var izraisīt interešu konfliktu veselības ministram. Belēvičs aģentūrai BNS norādīja, ka KNAB vēstule bija iemesls, kādēļ otrdien tika atlikta lēmuma par ZVA funkciju pārdali izskatīšana.

Belēviča virzītais projekts paredz funkcijas, kas saistītas ar farmaceitiskās darbības atbilstības novērtēšanu, pārņemt VI. Tas pamatots ar vēlmi novērst funkciju dublēšanos.

Funkcijas, kas saistītas ar farmaceitiskās darbības atbilstības novērtēšanu, rosināts pārņemt VI; turpmāk zāļu klīnisko pētījumu izvērtēšanu un atļauju izsniegšanu veiktu VM, īpaši uzsvērta ētikas komisijas loma, bet aptieku, zāļu lieltirgotavu licencēšanu jānodod VI īpaši izveidota licencēšanas komisijai.

ZVA uzskata, ka projekts funkciju pārdali ir tapis steigā un bez padziļināta izvērtējuma, un tas vērtējams kā neatkarīgas farmācijas jomas atbildīgās institūcijas vājināšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tad to lai nedara arī citi ministri!!! NEKĀDA pavada nav vajadzīga, jo savu “par” un “pret” lemj vienīgi katrs pats !!! Redziet kā BEIDZOT atsedzās Āboltiņas, Zaķa, PREZIDENTA, ELKSNIŅA un vēl viena SC biedra piederība austrumu kaimiņam sakarā Magoņa lietu!?? Jauki, ka Osinoskis to atklāja, citādi mēs tikai minētu vēl šodien….NEKO diemžēl nenoslēpt…

  2. Laimdota, Jūs ejat zāļu mafijas pavadā!

  3. Vai Straujumas kundzei pēc Citadeles sāgas vispār ir morālas tiesības pamācīt kurai personai, ar ko būtu jānodarbojas?

Draugiem Facebook Twitter Google+