×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Septembra izskaņā notiks Somugru tautu festivāls (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

26. un 27.septembrī Rīgā, Turaidā un Kolkā notiks Somugru tautu festivāls, aģentūru LETA informēja Rīgas Latviešu biedrības reklāmas un informācijas projektu vadītāja Krista Cērmane.

Festivāls tiks atklāts 26. septembrī plkst.10 Rīgas Latviešu biedrībā. Festivāla svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalīsies goda viesi, somugru tautu valstu vēstnieki Latvijā.

Pēc oficiālās atklāšanas sekos priekšlasījumi, kuros piedalīsies dažādu valstu lektori – no Ungārijas Jānošs Pustai un Kata Kubīņi, no Somijas Riho Grintāls, Marju Keivupū, kā arī Janīna Kursīte-Pakule no Latvijas Universitātes. Tāpat piedalīsies lektori no Igaunijas. Priekšlasījumos izskanēs somugru valodu un tradicionālās kultūras tēmas.

Vakarā plkst.18 notiks somugru tautu mūzikas un deju sarīkojums, kurā piedalīsies dažādu somugru tautu kolektīvi – Igaunijas mazākumtautību folkloras kopas un lībiešu folkloras kopas no Latvijas.

Paralēli atklāšanas aktivitātēm interesentiem būs iespēja skatīties dokumentālās filmas par somugru tautu tradicionālo dzīvesveidu, kā arī gleznu un foto izstādes.

Savukārt festivāla otrajā dienā Turaidas muzejrezervātā notiks “Vidzemes lībiešu diena”, bet Kolkas pagastā – “Kurzemes lībiešu diena”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lasiiju divaas graamataas, ka latvieshu valoda patiesiibaa esot somu valoda lietuviesha mutee. Tas vareetu gan buut, jo mums taapat kaa somugriem vaardaa uzsvars ir zu pirmo zilbi. Taapat ja lasaam Kalevalu, tad lielais zintnieks un dziesminieks Vainemoinens tulkojumaa noziimee Daugavmalietis. Varbuut, ka somugri un balti ilgu laiku dziivoja simbiozeee, Balti liida liidumus. somugri bija gani un mednieki.

  2. Krievi esot somugri ar tatāru piejaukumu. Slāvu gēnu viņos nav. Viņi piedalās vai nē.

    • Ar tie geeniem ir taa: Profesore Marija Gimbutas savaa .graamataa “Balti” raksta, ka pirms 5000 gadiem Eiropaa dziivoja bagaati zemnieki ar maternitaates iekaartu. Taaadeelj mums ir tik daudz maates. Mezha maate, lauku maate un citas. Tad 3 viljnjos naaca indoeiropieshi no krievijas stepeem (kurgaanu kultuura) un uzspieda eiropieshiem savu kultuuru un valodu. Bet tikai nedaudz savus geenus.

Draugiem Facebook Twitter Google+