×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Izstāžu zāli “Arsenāls” atzīst par B kategorijas graustu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālās mākslas muzeja izstāžu zāle "Arsenāls".

Ēkai Torņa ielā 1, kurā atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle “Arsenāls”, šodien piemērota B kategorijas grausta klasifikācija un piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likme.

Minēto lēmumu pieņēmusi Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija. Šī klasifikācija nozīmē, ka ēkai nepieciešami konservācijas un sakārtošanas darbi, tā degradē pilsētvidi, kā arī tā apdraud apkārtējo drošību.

Kā skaidro komisijā, ir uzskatāmi redzamas plaisas būves ārsienās. No dzegu noseguma skārda tekošais ūdens sabojājis sienu apmetumu – ēkai atdalījies apmetums un nolobījies krāsojums. Atdalās arī apmetums ar ķieģeļiem un pa jumta segumu ripojot krīt lejā un apdraud cilvēkus.
Iepriekš ēkai tika piešķirta C kategorija, atzīstot, ka tā degradē pilsētvidi. Tās pārvaldītājiem un īpašniekiem tika dots laiks līdz 1. septembrim ēku sakārtot. 16.septembrī domes Īpašuma departaments apsekoja ēku un konstatēja, ka tās stāvoklis nav uzlabojies.

Ēka pieder Finanšu ministrijai, bet tā ir “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) apsaimniekošanā. VNĪ pārstāvis Deniss Serovs komisiju informēja, ka pašreiz ir noslēgts līgums par ēkas karnīzes remonta veikšanu, tos plānots pabeigt līdz šā gada 1.decembrim.

Komisija secināja, ka netiek plānoti darbi fasādes uzlabošanai un plaisu novēršanai. Tāpat līdz 1.septembrim netika veikta nekāda ēkas sakārtošana.

Komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) uzsvēra, ka ēka atrodas Vecrīgā, blakus Saeimai, un ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tādēļ nepieciešama steidzama tās sakārtošana pilsētvides uzlabošanai. Līdz ar to komisija lēma būvi klasificēt kā B kategorijas graustu un piemēroja paaugstinātu NĪN.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. varam sagaidit, ka RD deklares RLB un Brivibas Pieminekli par drosibu adraudejosus graustus…. nemaz nepieminot pilsetas arhitekturala fona neiederoso Okupacijas muzeju.

  2. Viens neliels defekts un mafija rosās, pārdos labu māju par svietmaizi!

Draugiem Facebook Twitter Google+