×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Vitebskā atklātas divas Latvijas tekstilmākslas izstādes

Foto: Ārlietu ministrijaFoto: Ārlietu ministrija

Otrdien, 29. septembrī Vitebskas mākslas muzejā notika Latvijas tekstila mākslas izstādes “Materiālu vibrācija” un Latvijas miniatūrtekstila izstādes “Koncentrētās domas” atklāšana, kurā piedalījās Latvijas konsuls Vitebskas apgabalā Uģis Skuja, informē Ārlietu ministrija.

Izstādē “Materiālu vibrācija” pārstāvēti dažādu paaudžu autori – no Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļas pirmajiem absolventiem līdz pat jaunāko kursu studentiem. Tā iepazīstina ar aktuālākajām idejām, rāda savu pasaules redzējumu plašā tematiskā spektrā, materiālu un tehniku daudzveidībā.

Miniatūrdarbu kolekcijas “Koncentrētās domas” darbi tapuši vairāku gadu garumā un bijuši arī godalgoti dažādās starptautiskās izstādēs. Darbu tematika ir ļoti plaša, tostarp personisku sajūtu un noskaņu atklāsmes, dabas objektu un parādību atveidojums, paradoksu un pārsteigumu izpausmes, nevairoties no nopietnu vēsturisku, ekoloģisku, sociālu tēmu skaršanas.

Izstādes kuratori ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesore, Tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa un Vitebskas valsts universitātes tēlotājmākslas katedras docents Mihass Cibuļskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+